Na Street Race utrci u Osijeku 1. mjesto osvojio Svetomarščan Bojan Lisjak

Autor: Foto/Video:

Ovog vikenda, 11. i 12. rujna 2021. godine u Osijeku je održana utrka Street Race Osijek – moto ubrzanje u kojoj je naslov prvaka Hrvatske u klasi Serija 600 ccm već drugu godinu zaredom odnio Međimurec Bojan Lisjak iz Svete Marije, dok je njegov kolega Daniel Posavec iz Goričana osvojio treće mjesto u klasi Pro 600 ccm.

Ovi Međimurci su se natjecali u sklopu svog moto kluba Metalni Racing Team iz Goričana.

Daniel Posavec (lijevo) i Bojan Lisjak (desno)

Bojan Lisjak se, sa svojim motorom Kawasaki ZX 6R, natjecao na utrci u klasi Serija 600 ccm. Između 20-ak motorista koji su sudjelovali u natjecanju, prvi dan utrke osvojio je 2. mjesto, a drugi dan 1. mjesto u toj klasi, čime je na sveukupnom poretku osvojio mjesto prvaka Hrvatske u moto ubrzanju.

Na utrci su motoristi trebali odvoziti 402 metara u što kraćem vremenu. Bojan Lisjak je to napravio za 10,6 sekundi brzinom od oko 220 km/h. Kako je Bojan osvojio prvo mjesto u toj klasi i prošle godine, uzbuđenje je poraslo je:

– Treće godine zato idem na najveću nagradu, Zlatnu kacigu, koju dodjeljuje Hrvatski moto savez – rekao nam je.

– Ubrzanja vozim od 2010. godine, a na motoru sam otkako sam se uspio popeti na njega, negdje od svoje 6. ili 7. godine – kroz smijeh nam je priznao Bojan i dodao kako je motor i benzin znao ukrasti od tate, kojem se naravno dizala kosa na glavi.

Začudo, Bojan na motoru svake godine napravi samo 1500 kilometara, jer je vrlo zaposlen kao automehaničar u svojoj privatnoj radionici, a također ima i suprugu Magdalenu i dvoje male djece.

– Supruga baš nije oduševljena mojim motorističkim aktivnostima, ali to tolerira – odgovorio je na naš upit kako njegova bolja polovica gleda na njegove utrke.