PONOS I ZAHVALA

Predsjednik Dario Balent dirnuo Oporovec govorom za 50. rođendan Galeba

Autor: Alen Fuš Foto/Video: Miroslava Novak Hranjec
- Oglas -
- Oglas -

Svečana sjednica povodom 50 godina Nogometnog kluba Galeb Oporovec bila je ispunjena emocijama, uspomenama i zahvalnošću prema svima koji su tijekom proteklih desetljeća gradili priču jednog od najvažnijih simbola mjesta.

U središtu svečanosti bio je govor predsjednika kluba Darija Balenta, koji je okupljene podsjetio kako 50 godina djelovanja nije samo brojka, već pola stoljeća rada, zajedništva, sportskih uspjeha, odricanja, prijateljstva i ljubavi prema svom mjestu.

- Oglas -

Pred brojnim sadašnjim i bivšim igračima, trenerima, članovima uprava, navijačima, sponzorima i mještanima, Balent je istaknuo kako su osnivači kluba prije pola stoljeća postavili temelje na kojima Galeb i danas ponosno stoji.

IMG 1877 (2)

– Pedeset godina nije samo broj. To je pola stoljeća rada, odricanja, zajedništva, sportskih natjecanja, pobjeda i poraza. To je priča o ljudima koji su vjerovali da nogomet može biti više od igre – mjesto okupljanja, prijateljstva i ponosa cijelog našeg kraja – rekao je Balent.

- Oglas -

Posebnu zahvalnost uputio je svim bivšim predsjednicima, članovima uprava, trenerima, igračima, volonterima i sportskim djelatnicima koji su kroz desetljeća nesebično ulagali svoje vrijeme, znanje i energiju u razvoj kluba.

– Mnogi od njih radili su bez ikakve naknade, vođeni isključivo ljubavlju prema klubu i svom mjestu. Njihov doprinos nikada ne smijemo zaboraviti – naglasio je predsjednik Galeba.

U svom obraćanju prisjetio se i svih navijača koji su bili uz klub u dobrim i teškim trenucima, kao i brojnih sponzora, donatora i prijatelja kluba koji su pomagali da Galeb raste i opstaje.

IMG 1875 (2)

Posebno je istaknuo važnost mladih generacija koje danas dolaze na igralište, treniraju i kroz sport usvajaju vrijednosti poštenja, discipline, odgovornosti i međusobnog poštovanja.

– Naša je obaveza sačuvati tradiciju koju smo naslijedili i ostaviti još bolji klub generacijama koje dolaze. Vjerujem da ćemo zajedničkim radom, slogom i entuzijazmom nastaviti razvijati NK Galeb i stvarati nove uspjehe – poručio je Balent.

Emotivan dio govora bio je posvećen svima koji su tijekom proteklih 50 godina utkali dio sebe u klub, a danas više nisu među živima. Okupljeni su ih se prisjetili s dubokim poštovanjem i zahvalnošću za trag koji su ostavili u povijesti Galeba i Oporovca.

- Oglas -

Podijeli:

NAJNOVIJE

PROČITAJTE JOŠ

Međimurci ponosno istakli svoje zastave u Torontu

Gdje god diljem svijeta nastupa hrvatska nogometna reprezentacija, sigurno je da će među navijačima biti i Međimurci. Potvrdilo...

Vrućina mijenja raspored: 4. kolo Ljetne kros lige Prelog s novim satnicama

Iz Biciklističkog kluba Prelog, organizatora 19. Ljetne kros lige Prelog, obavještavaju sudionike o promjeni termina održavanja 4. kola...

Smeće dovoze iz četiri naselja, a načelnik Vičević poručuje: ‘Svi šute, to je javna tajna!’

Tijekom proteklog tjedna načelnik Općine Selnica Ervin Vičević objavio je slike jednog ilegalnog odlagališta otpada, sve s ciljem...

Rukomet na pijesku: Hrvatski rukometaši s maksimalnim učinkom u drugi krug

Hrvatska muška seniorska reprezentacija u rukometu na pijesku uspješno je završila prvi dio natjecanja. Nakon Omana i Australije,...