Ima li ljepšeg načina za proslaviti Svjetski dan sporta (i Dan državnosti) nego jednim lijepim izletom uz rekreaciju u prirodi? U organizaciji Društva sportske rekreacije Mura iz Ferketinca, u Kotoribu je jutros, 30. svibnja 2026. godine, na izlet stigla ekipa iz Općine Podturen – uz članove DSR-a Mura iz Ferketinca i Miklavca, tu su i članovi KUD-a Podturen i Udruge Turen iz Podturna, a očekuje ih hodanje do Mure, razgled kotoripskih znamenitosti te na kraju jelo i piće na manifestaciji „Dani šibe i ribe“, koja se održava ovog vikenda u Kotoribi.
U pratnji domaćina, odnosno vodiča Danijele Sabol, predsjednice Društva žena Kotoriba, ovo društvo je već obišlo crkvu, odradilo zagrijavanje i krenulo na hodanje do Mure, nakon čega će ih Danijela odvesti do Pišpekove kovačnice, željezničke postaje na izložu „V Kotoribi zug mašina fučnula“ i zatim na ručak – ribe – na „Dane šibe i ribe“.
– Svjetski dan sporta obilježava se od 30. svibnja sve do sredine lipnja, a kako smo mi udruga koja se bavi rekreacijom, obilježavamo ga tradicionalno svake godine druženjem uz rekreaciju. Ove smo se godine odlučili za izlet u Kotoribu – rekla je predsjednica DSR-a Mura Dušanka Berdin.
Razgibavanje je vodila tajnica udruge Verica Posavec. Ovaj projekt udruge sufinancira Općina Podturen, a na izletu se skupilo 27 osoba svih generacija koje će danas uživati u rekreaciji i upoznavanju Kotoribe u njezinom punom sjaju, taman na „Dane šiba i riba“.
