Dan Slakovca već nekoliko godina raznim programima oživi ovo lijepo mjesto. Tako su i ovog puta različita cjelodnevna događanja okupila brojne mještane, ali i goste. Svi posjetitelji, već od jutarnjih sati, mogli su uživati u petoj Gulašijadi uz sudjelovanje devet ekipa. Iako su svi pripremili jela za prste polizati, najbolje je ocijenjen gulaš prve ekipe domaće Udruge žena. Drugo mjesto pripalo je Nogometnim veteranima NK Sloboda, a treće Vrućem kotliću. Sve što je bilo potrebno kulinarskim majstorima osigurali su vrijedni predstavnici MO Slakovec, predvođeni predsjednikom Dubravkom Heđom, a veliki doprinos organizaciji dala je i Patricija Van.

Popodnevni sati bili su rezervirani za tradicionalni Turnir med vulicaj. Na terenima uz igralište NK Sloboda Slakovec vodile su se borbe žešće nego na Svjetskom prvenstvu, jer pobjeda na ovom turniru za sve sudionike je pitanje prestiža. Zato ni velika vrućina nije smetala nogometašima, dok su glasni navijači bodrili svoje favorite iz debele hladovine uz okrijepu i osvježenja. Na kraju je pobjednički pehar otišao u ruke momčadi Gorjega kraja.
