Od 13. do 15. ožujka župa Nedelišće hodočastila je u Međugorje, jedno od najpoznatijih marijanskih hodočasničkih mjesta. Tijekom tri dana molitve, sabranosti i zajedništva imali su priliku produbiti svoju vjeru te se duhovno obogatiti.
Poseban trenutak hodočašća bio je uspon na brdo Križevac, gdje su uz postaje Križnog puta razmatrali Kristovu muku i molili za obitelji, župu i sve ljude u potrebi. Hod prema vrhu bio je i prilika za osobnu molitvu, sabranost i zahvalnost.
Na Podbrdu, mjestu gdje se vjernici okupljaju na molitvu krunice, zajedno su uputili svoje nakane Blaženoj Djevici Mariji. U ozračju tišine i pobožnosti mnogi su osjetili duboki mir i poticaj na još snažniji život vjere.
Tijekom hodočašća svakoga su dana sudjelovali na svetoj misi, a imali smo i priliku pristupiti sakramentu svete ispovijedi. U subotu navečer, nakon svete mise, sudjelovali su i na euharistijskom klanjanju, u kojem su u molitvi i tišini zahvaljivali Gospodinu za sve primljene milosti.
Osim molitvenog programa, posjetili su i Etno selo Herceg u Međugorju, gdje su se upoznali s bogatom tradicijom i načinom života hercegovačkog kraja.
Kroz molitvu, sakramente i zajedništvo, ovo je hodočašće bilo posebno iskustvo za sve sudionike. Vraćaju se svojim domovima duhovno obogaćeni i ohrabreni da u svakodnevnom životu još snažnije živimo i svjedočimo svoju vjeru.
