MEĐUNARODNI ATLETSKI MITING 'ČAKOVEC 2023'

FOTO Sjajna Ana Dobša u trčanju na 800 m oborila osobni i međimurski rekord; evo svih rezultata!

Autor: Hana Batcha Frančić Foto/Video: AK Međimurja
- Advertisement -

U srijedu, 12. srpnja 2023. godine na SRC-u Mladost u Čakovcu održan je Međunarodni atletski miting “Čakovec 2023” na kojem je sudjelovalo 200 atletičarki i atletičara iz Hrvatske, Slovenije, Mađarske, Srbije i Bosne i Hercegovine.

– Bilo je puno klubova iz Slovenije Srbije i BiH, koji su jako hvalili odlično uređene atletske terene i isto takvu organizaciju, što nas kao organizatore posebno veseli i daje za pravo nadati se još boljem odazivu iduće godine – rekao je Mario Dobša, predsjednik organizatora mitinga, AK-a Međimurja.

Ana Dobša s trenerom Aleksandrom Žbuljem

PET NAJBOLJIH NA MITINGU

Pet najboljih rezultata, koji su nagrađeni i posebnom, novčanom nagradom, postigli su: 1. Martina Ratej (AD Kladivar, Celje) u bacanju koplja seniorke, s rezultatom 57,60 (1034 bodova); 2. Andrej Belčić (AK Karlovac) na trčanju 800 m seniori s rezultatom 1:49,90 (1028 bodova), 3.Vika Rutar (AD Mass, Ljubljana) u trčanju 400 metara prepone seniorke s rezultatom 59,92 (1024 bodova), 4. Voislav Grubiša (AK Borac, Banja Luka) u bacanju diska seniori s rezultatom 57,90 (1022 boda) i 5. Luka Zupanc (Viva klub, Brežice) i Dario Prekl (AK Zagreb) u skakanju s motkom seniori, obojica s rezultatima 5,00 (994 boda).

NAJBOLJI SPORTAŠI IZ SJEVEROZAPADNE HRVATSKE

Iz kluba AK Međimurje iz Čakovca najviše se istakla Ana Dobša, koje je, osvojivši zlato na 800 metara seniorke s rezultatom 2:11,27 (969 bodova) oborila svoj osobni i međimurski rekord! U istom natjecanju, sestre Tena i Lea Marodi iz AK-a Mursko Središće osvojile su 3. i 4. mjesto.

Članovi AK-a Međimurje, veterani Zoran Deban, Davorin Franjić, Franjo Dujić i Zvonko Horvatić također su zablistali osvojivši prva četiri mjesta u trčanju na 400 metara, a Damir Šarić, Davorin Franjić i Zvonko Horvatić osvojili su 3., 4. i 5. mjesto u trčanju na 100 metara. Damir Šarić je u kategoriji veterana M50 osvojio 1. mjesto.

Superuspješni bili su i Lino Plevnjak, David Babić i Niki Plevnjak iz AK-a Međimurje, osvojivši prva tri mjesta u trčanju na 300 metara u kategoriji mlađih kadeta, a Leonarda Vilić iz AK-a Međimurje istaknula se na uspješnom 2. mjestu u trčanju na 300 m kod kadetkinja.

Na trčanju na 100 metara u kategoriji veteranki, članice AK Međimurja Štefica Jeđut i Dijana Novak osvojile su s vremenom 15,43 i 17,98 zlato i srebro. Uspješno drugo mjesto u bacanju diska kod seniora osvojio je Sven Todorović iz AK-a Međimurje s rezultatom 42,13, a Aleksandar Žbulj (AK Međimurje) bio je srebrni u bacanju koplja seniori.

U trčanju na 60 metara u kategoriji mlađih kadeta, 1. mjesto osvojio je Petar Slavinić (AK Koprivnica) s rezultatom 8,23, a iza njega najbolje rezultate postigli su braća Niki i Lino Plevnjak (AK Međimurje).

Valja istaknuti i kako su na trčanju na 300 metara kod kadeta najbolji bili: 1. Luka Kvaternik (AK Koprivnica) sa 37,81, 2. Oto Pesek (AK Međimurje) sa 40,28 i 3. Vilim Pintarić (AK Nedelišće) sa 40,76.

U bacanju diska kod seniorki Magdalena Lončar i Veronika Hlebec iz AK-a Međimurja osvojile su 4. i 5. mjesto, a također iz AK-a Međimurja, Nino Blažić bio je 3. na trčanju u 400 metara kod seniora, Dorian Čavlek 3. u skoku u dalj kod seniora, Jana Blažeka 4. u trčanju 600 metara kadetkinje, a Dino Horvatić 4. na 600 metara kadeti.

Drugo mjesto u skoku u dalj seniori osvojio je Marko Zrnić iz AK-a Sloboda iz Varaždina. U trčanju na 400 metara kod veteranki, prva tri mjesta odnijele su Ivana Bunić (AK Varaždin) s rezultatom 1:08,84 te Štefica Jeđut (AK Međimurje) i Anica Lacković (AK Varaždin).

Članovi AK-a Koprivnice Luka Kvaternik i Lukas Petrić, osvojili su prva dva mjesta na trčanju na 60 metara s rezultatima 7,54 i 7,71, dok je treće mjesto tu zauzeo Dorian Čavlek iz AK-a Međimurja.

Nikola Pošta iz AK-a Sloboda iz Varaždina osvojio je 3. mjesto na trčanju 200 metara seniori, a Preložanin Andrej Hladnik iz AK-a Varaždin 4. mjesto u trčanju na 2000 metara kod seniora.

Na trčanju 60 metara u kategoriji mlađih kadetkinja, Eva Blažeka iz AK-a Međimurja osvojila je 5. mjesto, a 6. i 7 mjesto Karla Obranović iz AK-a Koprivnica i Lena Brezovački iz AK-a Mursko Središće.

Ovo natjecanje uvršteno je i u kalendar Svjetske atletike (WA), što znači da će se svi rezultati priznati za postizanje normi za svjetska i europska prvenstva te ući u tablice WA i EAA.

Čestitamo svim sudionicima! Sve rezultate pogledajte ovdje.

- Oglas -

Podijeli:

Najnovije

Pročitajte još