U ovim vrućim, ljetnim danima svatko od nas traži što dublju hladovinu i čim hladnije osvježenje. Pri tome i garderobu prilagođavamo nesnosnim vrućinama, a najradije bismo stalno bili u kupaćim gaćicama ili kostimu.
Ponosni gardisti čakovečke Zrinske garde, međutim, nemaju taj luksuz. Unatoč tome što se živa u termometru penje u rekordne visine, oni na svim manifestacijama svoj grad i kraj predstavljaju u kompletnoj odori. U svojoj objavi na društvenim mrežama, jedan od gardista Velimir Bašek je zapisao:
-Dok drugi traže hlad, mi nosimo povijest na svojim leđima. 20 kilograma odore na +35 nije teret – to je čast, konstatirao je Bašek.
To je pokazao i fotografijom na kojoj je u društvu legendarnog konjanika Zrinske garde Vlade Matića.

