U dvorani čakovekog TIC-a održana je godišnja izvještajna skupština Županijske lige protiv raka Čakovec.
Nakon pozdravnih riječi tajnice Lige, Irene Šestak, dipl. psih., spec. psih. med. rada, i predsjednika Lige, prim. Husseina Saghira, dr. med., spec. radiologije, subspec. ultrazvuka, uslijedili su izvještaji predsjednika klubova koji djeluju u okviru Lige: Jasenke Štefić – Klub „Nova Nada”, klub žena oboljelih od raka dojke, Ivana Lepoglavca – Klub laringektomiranih, Monike Baranić – ILCO klub, Franje Novaka – Klub oboljelih od raka prostate te Biserke Tompoš – VITA klub, klub žena oboljelih od ginekoloških zloćudnih tumora.

Financijsko izvješće za 2025. godinu podnijela je rizničarka Lige Mirjana Mikolaj, dok je izvješće Nadzornog odbora predstavila Zdenka Jukić, dipl. iur., a izvješće Stegovne komisije Dragica Kolenić, bacc. ms. Tajnica Lige prezentirala je i planirane aktivnosti Županijske lige protiv raka Čakovec za 2026. godinu, koje će i dalje biti usmjerene na prevenciju, podršku oboljelima te podizanje svijesti o važnosti ranog otkrivanja bolesti.
Prisutnima su se prigodno obratile i dr. sc. Sonja Tošić Grlač u ime Međimurske županije te Lana Remar u ime Grada Čakovca.
– Hvala svima koji svojim radom, vremenom i srcem doprinose radu Lige. Zajedno nastavljamo graditi zajednicu podrške, nade i snage – poruka je članova Lige.
Skupština je završila domjenkom i druženjem okupljenih.
