Župnik, kapelan i župni suradnici Župe Presvetog Trojstva u Nedelišću nakon nedjeljne svete mise uputili su se na zajednički duhovni i prijateljski susret u Nacionalno svetište svetog Josipa u Karlovcu te u župu svete Marije Magdalene u Donjoj Kupčini.
U Nacionalnom svetištu svetog Josipa dočekao ih je rektor svetišta i župnik mons. Antun Sente, koji ih je upoznao s poviješću svetišta, njegovom važnošću za Crkvu u Hrvatskoj te brojnim milostima koje vjernici po zagovoru svetog Josipa primaju na tome svetom mjestu. Nakon obilaska svetišta uslijedilo je euharistijsko klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom tijekom kojeg su sudionici zahvaljivali za dar zajedništva i preporučili Gospodinu potrebe svoje župe.

Nakon boravka u Karlovcu, posjetili su župu svete Marije Magdalene u Donjoj Kupčini, gdje ih je dočekao župnik vlč. Mladen Vidak. Predstavio im je život i djelovanje župne zajednice, a zajedno sa svojim suradnicima pripremio je srdačnu dobrodošlicu i priliku za druženje te razmjenu iskustava iz župnog pastorala.
Dan je protekao u znaku molitve, duhovne obnove, susreta i zajedništva. Sudionici su zahvalili mons. Antunu Senteu, vlč. Mladenu Vidaku i njihovim suradnicima na gostoprimstvu te uputili molitvu za zagovor svetog Josipa i svete Marije Magdalene za svoju župnu zajednicu.
