ZAUSTAVLJENA NA PRVOJ STEPENICI

Palicova preokretom slavila protiv Ružić u Murskoj Soboti

Autor: Miljenko Ovčar Foto/Video: Arhiva

Nakon ranog poraza na turniru u Mariboru prošlog tjedna, Antonia Ružić zaustavljena je i na prvoj stepenici W50 ITF turniru u Murskoj Soboti. U 1.kolu danas je sa 6:4, 3:6 i 4:6, nakon nepuna dva i pol sata igre, poražena od 20-godišnje Čehinje Barbore Palicove, 335.igračicu svijeta.

Ružić je bolje ušla u meč i kod prednosti od 2:1 radi prvi break. Suparnica uzvraća i izjednačuje na 3:3. Kod svog vodstva od 5:4 naša tenisačica osvaja servis protivnice bez izgubljenog poena i upisuje prvi set. U drugom setu dosta uspona i padova s obje strane. Palicova prva radi break kod 1:1, Ružić uzvraća već u sljedećoj igri, ali nakon toga ponovno gubi svoj servis. Čehinja odlazi na 5:2, Ružić breakom smanjuje prednost, ali četvrti put u setu gubi svoj servis i stanje je poravnato. Pad u igre naše tenisačice nastavlja se i u odlučujućem setu, iako ga Ružić otvara breakom. Međutim, nastavlja se mučiti na svojem servisu i Palicova brzo poravnava na 1:1.

Tada je uslijedio najduži gem meča u kojem je Palicova odličnim servisima u najkritičnijim trenucima spasila čak 4 break prilike naše igračice. Ružić je nakratko uspjela prekinuti seriju svojih izgubljenih servisa, ali Palicova radi novi break kod 3:2. Naša tenisačica ponovno smanjuje, međutim servis i dalje ostaje rak-rana u ovome meču. Razornim returnima Palicova koristi sve prilike, posebno na drugom servisu naše tenisačice  i dolazi do dvije meč lopte. Nevjerojatan promašaj prve Čehinju izbacuje iz takta i otvara Tonki novu priliku za povratak u meč. Ružić se, ipak, ne uspijeva vratiti u potpunosti i deveti izgubljeni servis gem odvodi je u poraz.

Budući da je u Murskoj Soboti branila prošlogodišnje polufinale Ružić će nazadovati na svjetskoj rang listi, ali se nadamo da će, nakon kratkog predaha, započeti novi uspon.