Home Blog Page 5524

MATIJA ŽUGEC: Nedelišće stagnira punih 20 godina, a mi ćemo već u kampanji pokazati da ga znamo i možemo pokrenuti

0

Matija Žugec na predstojećim će lokalnim izborima biti kandidat HDZ-a za načelnika Općine Nedelišće. Ovaj 32-godišnji magistar ekonomije  trenutno vodi organizaciju koja se bavi promocijom inovatorstva i hrvatskih inovatora na nacionalnoj i međunarodnoj razini. Za naš portal iznosi motive, razloge i ciljeve svoje kandidature.

Što vas je navelo na kandidaturu?

-Brojni razgovori s mještanima Općine Nedelišće potakli su me na kandidaturu za načelnika Općine Nedelišće.  Osjetio sam da su ljudi željni promjene i pomaka na bolje, a uvjeren sam da bih kao načelnik, zajedno s kandidatom za zamjenika načelnika poduzetnikom Ivanom Klekarom, taj pomak mogao i ostvariti. U formiranju liste pridružio nam se veliki broj nezavisnih kandidata, iznimno stručnih na pojedinim područjima, pa već sada imam tim uz čiju se podršku mogu suočiti sa svim izazovima.

U najavi kandidature rekli ste da Općina Nedelišće stagnira već 20 godina?

Dovoljno je pogledati oko sebe i lako se uvjeriti da Općina Nedelišće, unatoč tome što je druga najveća općina u Hrvatskoj, već 20 godina stagnira i tapka na mjestu. Malo se toga promijenilo. Naš program kroz četiri glavne točke jamči pomak na vitalnim područjima. Dok su naši prethodnici drijemali prethodnih 20 godina i malo toga učinili, mi ćemo već u mjesec dana same kampanje započeti inicijalne razgovore s institucijama nadležnim za realizaciju tih projekata, kao i glavnim dionicima koji će te investicije i njihovu realizaciju omogućiti.

Koji su to projekti i kako ih financirati?

Problem prometne zagušenosti planiramo riješiti izgradnjom sjeverne obilaznice, prioritet su nam izgradnja nove osnovne škole i vrtića, kao i doma za starije i nemoćne osobe, te prenamjena MESAP-a u poduzetnički inkubator. Sve to Općinu Nedelišće ne bi smjelo previše koštati, jer kod svih tih projekata u najvećem dijelu treba osigurati sufinanciranje putem europskih fondova, a sada je pravo vrijeme za to.

Već dugo se govori o izgradnji obilaznice. Kakvo je Vaše rješenje i biste li je povezali s gospodarskom zonom?

Sjevernom obilaznicom rasteretiti će se ne samo promet kroz Nedelišće, Pušćine i Gornji Kuršanec, nego i međunarodni tranzit kroz Gornji Hrašćan i Trnovec. Ona bi prolazila smjerom Čakovec – Trnovec do graničnog prijelaza uz prugu, pa bi se novim mostom preko Drave povezala s odvojkom prema obilaznici Varaždin kod Hrašćice što bi osiguralo direktan pristup autoputu.

To bi bio izravan poticaj poduzetnicima u gospodarskoj zoni koja je, unatoč dosad uloženih 10 milijuna kuna u njenu infrastrukturu, nažalost još uvijek poluprazna. Bolja prometna povezanost sigurno bi pridonijela tome da se brže popuni. Osim toga budućim investitorima ponudit ćemo otkup zemljišta po povoljnijoj cijeni te ih u cijelosti ili djelomično osloboditi komunalne naknade, ali će trebati jamčiti da plaće u njihovim tvrtkama neće biti ispod državnog prosjeka.

Veliki potencijal vidite i u prostoru uz rijeku Dravu?

Pojas uz rijeku Dravu planiramo u potpunosti revitalizirati. Radi se o gotovo 10 kilometara prostora koji stoji neiskorišten. Nakon rješavanja imovinsko – pravnih odnosa na jezeru u Kuršancu planiramo izgradnju marine te pratećih sportsko-rekreativnih sadržaja što bi otvorilo mogućnost razvoja turizma.

Spominjete tri važne kapitalne investicije?

Krajnje je vrijeme da se konačno započne izgradnja nove osnovne škole. Taj se projekt vuče već 10 godina bez konkretne realizacije. Naša djeca zaslužuju novu i modernu osnovnu školu koja će zadovoljavati sve uvjete potrebne za jednosmjensku nastavu i cjelodnevni boravak. To će biti poticaj mladim obiteljima da ostaju u ovom kraju, baš kao i izgradnja novog vrtića.  Nedopustivo je da veliki broj roditelja, zbog nedostatnih kapaciteta postojećih dječjih vrtića, svoje mališane moraju svakodnevno voziti u Čakovec ili obližnja mjesta.

S druge strane jednako nam je važan novi dom za starije i nemoćne osobe. Smještaj u domu je potreban za sve veći broj mještana naše općine starije životne dobi, budući da im, ponekad, mlađi članovi njihovih obitelji radi tempa i načina života nisu u mogućnosti pružiti skrb kakvu zaslužuju. U svemu tome treba sudjelovati i općina koja će sufinancirati troškove smještaja i boravka u domu.

MESAP planirate pretvoriti u poduzetnički inkubator. Planirate li i kakvu drugu namjenu tog prostora?

Planiramo dvoranu MESAP-a pretvoriti u poduzetničko središte Nedelišća. Potrebno je ponuditi poduzetnicima prostor gdje mogu započeti obavljanje svoje djelatnosti,  pomoći mladim start-up tvrtkama da pokrenu poduzetničke aktivnosti te poticati razvoj novih inovativnih i digitalnih industrija. Upravo ovih dana planiramo razgovor s ravnateljem Razvojne agencije Sisačko-moslavačke županije s obzirom da su pokrenuli više nego zanimljiv projekt razvoja gaming industrije. Siguran sam da za nešto slično ima prostora i potencijala i kod nas.

Kakav biste imali odnos prema udrugama?

Sve su nam općinske udruge važne, od sportaša i KUD-ova do vatrogasaca, jer su krvotok našeg društvenog života. Ove godine, koliko mi je poznato, za njih je planirano ukupno 2 milijuna kuna. Želim, prije svega, transparentan uvid u način na koji se koriste ta sredstva, pa bismo raspisali natječaje za provođenje različitih projekata unutar udruga kako bi se sredstva trošila u potpunosti namjenski.

Da je postojao bolji nadzor ne bi, primjerice, bilo toliko problema s nogometnim stadionom u koji je dosad utrošeno 17 milijuna kuna. Izgradnja stadiona bila je odlična ideja i mi ga u perspektivi želimo urediti tako da dobije FIFA-inu licencu, ali svi nedostaci koji su uočeni po završetku radova ukazuju na to da mnogo toga nije štimalo u odnosu općinske vlasti prema toj investiciji. Zato se danas i vuku brojni sudski sporovi koji bi, u konačnici, općinu, odnosno sve njezine stanovnike, mogli još i dodatno koštati, naglašava Žugec.

U svom programu kao bitne točke izdvaja još i sufinanciranje kamatnih stopa za investicijska ulaganja, sufinanciranje stambenih kredita te izgradnja stambenih objekata za mlade obitelji, kao i izgradnju mreže širokopojasnog interneta diljem cijele općine.

JOSIP MIKEC: Budimo optimistični i sve će biti dobro!

0

Portal medjimurski.hr svake vam nedjelje donosi priču o jednom tjednu u životu naših poznatih i manje poznatih sugrađana. Iz prve ruke prenosimo njihov osvrt na sve ono što im je obilježilo tjedan u poslovnom i privatnom smislu. Naš ovotjedni gost je voditelj Turističko-informativnog centra Općine Štrigova Josip Mikec.

Svaki radni dan a kamoli radni tjedan je u ovo doba nepredvidiv, jer se situacija mijenja iz dana u dan, pa je tako organizacijski potrebno više fleksibilnosti te upornosti i ustrajnosti. Nekako mi se čini da je najteža ta neizvjesnost i pitanje do kada?

I dok tako razmišljam ipak nije sve tako crno. Mnoge ideje su pretočene u projekte i ti projekti se realiziraju i tako se stvaraju nove vrijednosti a s time i bolji i kvalitetniji život mještana i gostiju koji posjećuju naš kraj.

Možda mnogi pomisle da sada u vrijeme pandemije nema baš mnogo aktivnosti u uredu i TIC-u ali aktivnosti ima i iz dana u dan dolaze neke nove ideje, promjene i prilagodbe na novo normalno.

Ponedjeljak, 12.04.

Svatko ima svoju jutarnju rutinu! Meni je nekako najteže ustati, jer kasno idem na spavanje, no svako jutro je gužvasto i osjećaj neke brzine, a to je i ok jer se u tom muvingu i razbudim. Jutarnja kava i malo igre s našim pesekom koji se odaziva na ime Đorđ. Ako me nitko ne može pokrenuti onda me Đorđ pokrene i razbudi.

U 8 sati sam u uredu i sa suradnikom Ivanom dogovaramo okvirne aktivnosti. Najprije je potrebno riješiti sve administrativne obaveze. Preko maila dogovaramo izvođenje, izradu i uvođenje Europskog sustava pokazatelja za turizam za održivi destinacijski menadžment – ETIS u sklopu „CSA-CycleSeeing Attractour“ projekta sufinanciranog iz programa Interreg V-A Mađarska – Hrvatska 2014.-2020. iz Europskog fonda za regionalni razvoj u kojeg smo uključeni kao partneri na projektu. Upravo kroz taj projekt gradi se vidikovac Goričko sviralo na Mađerkinom bregu. Sve smo super odradili i čak smo uspjeli dogovoriti tročlanu radnu skupinu koja će biti aktivna u procesu izvođenja ETIS sustava.

Slijedi provjera teksta i foto dokumentacije za marketinšku objavu koja ima i ekološku temu. Jedan od pregledanih mailova poziva nas na sudjelovanje u panel raspravi  na temu“ Kvaliteta i održivost ruralnog turizma“. Zanimljiva tema i dobrodošla u vrijeme kada ruralni turizam konačno zauzima mjesto koje mu pripada. Još je potrebno pregledati privremenu ploču koja će se postaviti na Mađerkinom bregu, gdje su radovi započeli. I tako kroz sve te odrađene zadatke završavam radni dan.

Dolazim doma i slijedi brzi ručak jer vani već čeka freza i krećem na uređivanje vrta pod budnim okom supruge koja je glavni šef za vrt. Sunčeko zalazi za Štrigovčak i ja završavam sa frezanjem i dok sve pospremim prođe mi i dnevnik, ali ništa zato pogledati ću onaj kasniji, a poslije još možda koji dobar film.

Utorak, 13.04.

Ujutro ista brzina i rutina te kretanje na relaciji kupaona-kuhinja i dok nas je troje mislim da bi bili potrebni semafori.

Na poslu čim upalim kompić evo vesele vijesti. Odobrena su nam sredstva od strane Ministarstva kulture i medija za održavanje Umjetničke kolonije i koncerata u crkvi sv. Jeronima. Užurbano vadim ugovore koje je potrebno ovjeriti i poslati u ministarstvo. Utorkom imamo i kratki brifing s načelnikom tako da smo svi upućeni u aktivnosti koje su odrađene ili ih treba odraditi. Ivan je već na zoomu na sastanku partnera na projektu koji obuhvaća ruralna područja europskih zemalja i zemalja koje su pridruženi članovi, a tema je razvoj ruralnih područja kroz održivi turistički razvoj.

Slijede aktivnosti na provođenju projekta CSA gdje je završeno istraživanje tržišta i odabran je izvođač za izradu Web aplikacije za mjerenje ekološkog otiska na području Međimurja i Nagykanisza – Zalakaros s popratnim sadržajima. Slijedi pregled i ažuriranje naše web stranice te dogovori s administratorom što je potrebno urediti. Naša FB stranica se redovno ažurira i ona nam je nekako postala glavni alat za promociju naše ponude.

U telefonskom razgovoru sa direktorom TZMŽ Grulom otvorio  sam  temu obnove smeđe signalizacije na našem području, koju je potrebno obnoviti i posložiti je prema pravilniku Međimurske vinske ceste. Ta obnova iziskuje poprilična financijska sredstva, pa ćemo dogovoriti način zatvaranja financijske konstrukcije. Pred kraj radnog vremena dolazi grupa posjetitelja koja želi razgledati crkvu sv. Jeronima, pa vodim posjetitelje u crkvu. Dolazim doma dosta kasno i poslije kasnog ručka ili rane večere uspijevam obaviti još neke proljetne radove na pripremi gredica za vrt gdje mi „pomaže“ i naš psić Đorđ, normalno i supruga koja i onako drži tri ugla a ja joj tovarim i četvrti.

Srijeda 14.04.

Srijeda je rezervirana za koordinaciju na projektu CSA kada se susretnemo svi koji smo uključeni na izvođenju raznih aktivnosti a to je poveća ekipa iz REDEA-e, predstavnici Općine Štrigova , TZ Štrigova, nadzorni na projektu i izvođač radova na vidikovcu. Dobra je to praksa jer tako u hodu rješavamo sve probleme, a o obaveze pojedinih partnera bliži se i izvještajno razdoblje pa je potrebno sve koordinirati kako bi izvještaj bio pozitivno ocijenjen. Slijedi i pregled aktivnosti na terenu.

Prema dogovori stiže nam na sastanak i gospodin Draušnik koji nam je i umjetnički voditelj Umjetničke kolonije. Na sastanku smo se dotakli teme organizacije kolonije i koncerata te je dogovoreno da se Umjetnička kolonija održi u prvom vikendu srpnja računajući da nam se epidemiološka situacija popravi. Pregledali smo i orgulje u crkvi sv. Jeronima zato što je crkva u posljednjem potresu zadobila neka manja oštećenja, a i orgulje imaju jedan kvar na dovoženju zraka, što je najvjerojatnije posljedica potresa. Dogovoren je detaljni pregled i popravak od strane orguljaških majstora.

Opet mi je radno vrijeme završilo dosta kasno pa sam svoji dolaskom kući jako „razveselio“ suprugu. Upio sam pokositi jedan dio dvorišta i pospremiti ostatke Vuzmenke koju smo palili na uskrsni ponedjeljak, a pošto je srijeda nisam propustio ni Ligu prvaka.

Četvrtak 15.04.

Nakon kratkog dogovora s Ivanom u uredu, krećem u Čakovec na sastanak s izvođačem aplikacije za ekološki otisak, jer neke stvari stvarno nije moguće riješiti preko mailova i Zooma i ostalih portala. Uspjeli smo sve definirati i potpisati ugovor. Poslije povratka u ured su nam došli turisti iz Rijeke i uz pridržavanje epidemioloških mjera vodio sam grupu u crkvi sv. Jeronima i na vidikovac Mađerkin breg, a oni su kasnije krenuli po kružnoj planinarskoj stazi oko Štrigove i usput posjetili neke kušaone na vinskoj cesti. Četvrtak je baš bio nekako određen za posjetitelje koji su navraćali u naš TIC gdje su tražili određene informacije, a  neki od njih su zaželjeli razgledati novi Dom kulture. I tako uspijevam na vrijeme doći kući, gdje me poslije ručka čeka kosilica i tako odradim trening za sebe a trava pokošena.

Večer rezervirana za utakmicu i mogu reći da me Dinamo nije razočarao, ali suci i onaj pogodak iz zaleđa su me dobro iznervirali.

Petak 16.04.

Poslije jutarnje kave razmišljam kako bi bilo da nema korone i kao bi sada već bili u punom jeku priprema za Urbanovo. S tim mislima dolazim na posao i eto članova vinara koji su zaduženi za organizaciju Urbanovog.  Javljaju da Festivala Pušipela neće biti, ali da bi mogli nekako organizirati Dane otvorenih podruma i da ocjenjivanje vina ide, pa će tako bar nešto mirisati na Urbanovo.

U susretu sa Načelnikom a on je i Predsjednik TZ Štrigove pokušavamo nešto dogovoriti za Praznik rada, no situacija je takva da ni to ne možemo sa sigurnošću reći da će se održati.

Pregledom prijava naših smještajaca i ugostitelja ustanovili smo da se je velika većina odlučila prijaviti na projekt HTZ-a Safe stay in Croatia što je dodatni alat sigurnosti boravka turista u našem k-raju.Nismo ni zaboravili na našu FB stranicu na kojoj smo upravo od petka započeli sa predstavljanjem naših smještanih objekata. Dobro je posjetiti našu web i fb stranicu. I konačno završavam radni tjedan.

Subota 17.04.

Od ranog jutra imam pripreme i utovar potrebnih stvari, jer je dogovoreno da supruga i ja te kćer i sin idemo u Kamenicu pomoći našem sinu Rafaelu na uređenju okućnice. Da samo znate koji posao me zadesio, pa košnja trave i tako sve do večernjih sati u bregovitoj Kamenici gdje je davno Ivan Krstitelj Ranger iscrtao svoju prvu fresku u kapeli Marije snježne.

Nedjelja 18.04.

Nedjelja ujutro je rezervirana za nedjeljnu misu. Normalno da me u pripremi nedjeljnog ručka dočekaju oni grublji radovi a finoće nam spremi supruga Biserka koja je fantastična kuharica.

Poslije ručka slijedi malo izležavanja i gledanje popularnih emisija na TV-u a kasnije neka šetnja i igra sa našim Đorđom.

No upravo ove nedjelje malo mi je ritam pokvario serviser klime u Domu kulture, jer nešto nije štimalo, pa mi se najavio da dolazi sada i eto krećem prema Domu kulture, a šetnja i kasni ručak me još čekaju.

Na kraju što reći?

Budimo optimistični i sve će biti dobro! Možda nam upravo ova pandemija pokaže i potvrdi da je čovjek društveno biće i da teži dodiru, zagrljaju, druženju.

Ostanimo odgovorni kako bi nam se vratio čovjek!

Šetnjom novom trasom šetnice u Murskom Središću odali počast rijeci Muri

0

U Murskom Središću je danas obilježen Međimurski dan rijeke Mure. Glavna svrha obilježavanja širenje je svijesti o važnosti očuvanja krajobraza uz rijeku Muru. Grad Mursko Središće posljednjih se godina u potpunosti okrenuo rijeci Muri i popularizaciji ljepota tog krajobraza, a prošle je godine na inicijativu gradonačelnika Dražena Srpaka odlučeno i da se šetnica uz rijeku Muru spoji sa svetomartinskom, što je ove godine i realizirano.

Rodila se tako prilika da se ovogodišnji Međimurski dan rijeke Mure obilježi prvom organiziranom šetnjom po novoj trasi šetnice. Zahvaljujući PD Bundek i predsjednici Sonji Vršić, trasa je već djelomično markirana, a u nedjelju se upravo u njihovoj organizaciji odvila i prva šetnja. Šetnji se priključio i gradonačelnik Dražen Srpak, koji je šetačima predstavio nekoliko postojećih sadržaja, a najavio i buduće. Neki će se realizirati uskoro, poput odbojkaškog, nogometnog i košarkaškog igrališta kod skele Fusek, a za neke će trebati pričekati ulazak Republike Hrvatske u zonu Schengena, poput mostića kod Zeva.

Na povratku su šetači išli rutom kraj spomen obilježja kod jame Maj 3 i kod Bundeka, čime su tematski i obuhvaćene dva osnovna turistička proizvoda koje Grad Mursko Središće razvija – predivni krajobraz rijeke Mure i industrijska baština u vidu rudarstva i naftaštva.

No Images found.

ROBERT LISJAK: Montaža mi je draža od režije zbog komocije, a grah najbolji specijalitet koji spremam

0
Robert Lisjak

Ljubav prema filmskoj umjetnosti Robert Lisjak nosi u genima, naslijeđenu od oca Vinka idejnog začetnika tribine Čakovec četvrtkom. Filmski montažer, osnivač i zajedno s bratom Borisom suvlasnik Studija Dvije lije koji je dobio niz nagrada za promotivne filmove o Međimurju, organizator Ljeta u gradu Zrinskih, sudionik Milijunaša na kojem je „pokupio“ frtalj miljunčeka i dalo bi se nabrajati unedogled. Je li mu draža montaža ili režija, suradnja s Krstom Papićem ili Tončijem Vrdoljakom, voli li više Zeppeline ili Doorse, Heineken ili Lepe dečke, preferira li u kuhinji žlicu ili kuhaču otkrivamo u Deset kratkih portala medjimurski.hr.

U lovu na opasne žičane zamke i na ljudske predatore

0

Uz obaveze oko uzgoja i čuvanja divljači, gospodarenja lovištem i održavanjem lovno-tehničkih objekata, članovi Lovačkog društva Jarebica Kotoriba, često su u akciji traženja zamki lovokradica.

Lovnik Stanko Vugrinčić kaže kako žičane zamke postavljaju njihovi sumještani delikvensti, pa iz dana u dan pa iz dana u dan imaju sve više posla u pronalaženju ručno izrađenih opasnih žičanih zamki, kao i njihovih izrađivača.

-Jedino tako možemo zaštiti divljač,i čiji broj je sve manji upravo radi ovakvih ljudskih grabežljivaca – poručuju lovci.

ROMANO BOGDAN: Radimo pod ograničenjima, ali ne možemo se baš žaliti, jer je diljem Europe sve zatvoreno

0

Kada ste posljednji puta bili u kinu ili kazalištu? Teško se sjetiti, zar ne. „Novo normalno“ je kulturu, baš kao i mnogo toga drugoga, gurnulo u drugi plan. Ipak, stvari se pomalo kreću i možemo se samo nadati da ćemo, primjerice, novi nastavak Jamesa Bonda ili omiljenu kazališnu predstavu najesen moći pogledati ne razmišljajući o maskama i drugim ograničenjima.

Kako se epidemiološke mjere provode u čakovečkom Centru za kulturu uvjerili smo se na predstavi „Majstori“ Kazališta Moruzgva odigranoj u sklopu Tribine Čakovec četvrtkom. Sve raspoložive karte su bile rasprodane, ali je trenutno dozvoljen dolazak tek 200 posjetitelja, pa smo ravnatelja CZK Čakovec Romana Bogdana upitali koliko ih epidemiološke mjere ograničavaju.

-Jako. Prošle godine smo uspjeli realizirati tek 30 posto programa u odnosu na ono što smo imali prethodnih godina. Ove godinu smo započeli s odobrenih 50 posjetitelja po programu, što je zapravo ništa za kapacitet naše dvorane. Onda se to povećalo na 100 osoba i nedavno je to naraslo na 200 posjetitelja što je, zapravo, trećina ukupnog broja sjedala kojim raspolažemo, kaže Bogdan.

Mjere ne utječu samo na broj posjetitelja, nego i ostale aktivnosti Centra za kulturu.

-Provedba epidemioloških mjera nije nam problem samo radi programa koji se odvijaju, nego i zbog djelovanja naših dramskih studija. Nakon što im je dugo bio zabranjen rad konačno smo dobili dozvolu, pa smo počeli raditi dva mjeseca, a sada se to opet zatvorilo. Tako da stalno radimo korak naprijed i onda natrag dva. Prije tjedan dana odigrali smo 9 predstava za vrtiće i škole, pa se onda i to preko noći zatvorilo, objašnjava Bogdan.

Sama dvorana Centra za kulturu udovoljava najvišim standardima, a Bogdan naglašava da su, unatoč značajnim poteškoćama, sretni što mogu raditi barem s dijelom kapaciteta.

Četvrta smo dvorana u Hrvatskoj po veličini i jedna od samo četiri dvorane u Hrvatskoj koje imaju sto posto izmjenu zraka u dvorani tako da zbilja epidemiološke mjere ne mogu biti bolje. Kada pogledamo situaciju vani ipak možemo biti bar djelomično zadovoljni. Naime, preko naših međunarodnih projekata  znamo kakva je situacija u kazalištima širom Europe. Svi su zatvoreni i mi jedini radimo, pa se ne možemo se baš žaliti. U postojećim okolnostima radimo koliko možemo, pa se veselimo što je i posljednja predstava Tribine Čakovec četvrtkom bila rasprodana s tih 200 ulaznica koliko možemo pustiti u prodaju. Nadam se da će do rujna to sve doći na svoje mjesto, umjereni je optimist ravnatelj Bogdan.

U protekla 24 sata 89 novih slučajeva zaraze koronavirusom

0
Čakovečka bolnica

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 328 uzoraka, od čega je evidentirano 89 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što iznosi 27% pozitivnih od broja testiranih. U protekla 24 sata oporavile su se 52 osobe. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 643.

Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 50 815 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.

U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 50 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirana su 3 pacijenta, bez otpuštenih, dok su 3 pacijenta na invazivnoj respiraciji. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.

Na području Međimurske županije u subotu je deseti tjedan za redom organizirano cijepljenje građana protiv SARS-CoV-2 virusa. U subotu je cijepljeno 1 851 osoba, na tri punkta je cijepljeno 1 835 osoba, a 16 u ambulantama. U Nedelišću na prostorima Mesapa cijepljeno je 775 osoba (103 doze Moderne, 342 doze Pfizera i 330 doza Astra Zenece), u Prelogu 534 osoba (111 doza Pfizera, 100 doza Moderne i 323 doze Astra Zenece), a u Murskom Središću je cijepljeno 526 osoba (119 doza Pfizera, 106 doza Moderne i 301 doza Astra Zenece).

Desetim masovnijim cijepljenjem više od 16 tisuća osoba primilo je barem jednu dozu cjepiva.

U proteklih 7 dana testirano je 1694 osoba a postotak pozitivnih slučajeva u odnosu na broj testiranja je 32,5%.

Od ponedjeljka niži razredi osnovnih škola i maturanti nastavljaju s A modelom nastave. Ovaj tjedan cijepljeno je i više od 700 djelatnika u obrazovanju koje se nastavlja i naredni tjedan.