Međimurska zaklada solidarnosti „Katruža“ i ove je godine organizirala tradicionalnu humanitarnu akciju „Katruže za Katružu“, kojoj su se ponovno odazvali brojni građani, volonteri i udruge velikog srca.
Danas su na preloškoj tržnici svoje mjesto zauzele su i članice Udruge žena „Priločko srce“ iz Preloga koje se redovito uključuju u ovu humanitarnu priču posvećenu pomoći najranjivijima i nemoćnima.

Predsjednica udruge Blažeka Nadica zahvalila je svima koji svake godine podržavaju akciju i pokazuju humanost.
– Hvala svim ljudima dobrog srca koji su i ove godine podržali akciju. Svaka kupljena katruža znači pomoć i podršku onima kojima je najpotrebnije– rekla je.
Na štandu smo sreli i Dragicu Štampar koja se u akciju uključuje već godinama. Prije dvadeset godina i sama se suočila s teškom bolešću pa kaže da dobro zna koliko podrška i pomoć znače čovjeku u najtežim trenucima.

Uz brojne volontere bila je i Terezija Vidović iz Goričana koja se humanitarnim radom bavi gotovo cijeli život. I ove je godine u Prelog donijela katruže iz vlastitog vrta.
– Dok god mogu pomoći, dolazit ću. Lijepo je kada znaš da si nekome barem malo uljepšao dan – rekla je Terezija.
Štand s katružama tijekom prijepodneva privukao je velik broj građana koji su kupnjom cvijeća još jednom pokazali koliko Prelog i Međimurje znaju živjeti humanost.























