Orehovica je danas ponovno bila središte sporta, rekreacije i odlične atmosfere jer je održano novo izdanje popularne utrke „Krug po Revici”. Sportsko-rekreativni događaj okupio je čak 117 trkača, brojne navijače i velik broj mališana koji su nastupili u Dječjoj utrci.
Start i cilj utrke bili su kod nogometnog igrališta u Orehovici, gdje se tijekom prijepodneva okupio velik broj ljubitelja trčanja i boravka na otvorenom. Sudionici su mogli birati između utrka na 3 i 6 kilometara, a odlični vremenski uvjeti i pozitivna energija dodatno su obilježili cijeli događaj.
Predsjednica USR ‘Sport za sve’ Orehovica Danijela Kreslin nije skrivala zadovoljstvo velikim odazivom i atmosferom koja je vladala tijekom cijelog dana. Posebno ju je razveselio velik broj djece i mladih uključenih u utrke, što pokazuje kako interes za rekreaciju i sport u Međimurju sve više raste.
Utrku je podržao i načelnik Općine Orehovica Ladislav Požgaj koji je stigao u pratnji svoje obitelji, supruga Marija sudjelovala je u organizaciji utrke, dok se kćerkica Lucija i natjecala, a prisutan je bio i zamjenik načelnika iz redova romske nacionalne manjine, Krunoslav Vuk.
Nakon proglašenja najboljih trkača druženje se nastavilo uz odličan gulaš koji je za sudionike pripremio Denis Mešanović Bac, a brojni sudionici istaknuli su kako se upravo zbog dobre organizacije i prijateljske atmosfere svake godine vraćaju u Orehovicu.
Najbolji na 3 kilometra
U ukupnom poretku kod muškaraca slavio je Saša Horvat, ispred Ivana Matkovića i Petra Ružića. Kod žena je najbrža bila Lara Strnad, druga je bila Silvija Šebrek, a treća Sana Cimerman.
Pobjednici po kategorijama – 3 km
MU22: Ivan Šoštarić
MS: Saša Horvat
M40: Petar Ružić
M50: Mario Špoljarić
M60: Valentin Šipuš
M70: Josip Varga
ŽU22: Lara Strnad
ŽS: Ivona Žganec
Ž40: Silvija Šebrek
Ž50: Sonja Vuk
Ž60: Ljiljana Škrobar
Najbolji na 6 kilometara
U glavnoj utrci na 6 kilometara među muškarcima najbrži je bio Igor Horvat s vremenom 20:31. Drugo mjesto osvojio je Matej Lesar, a treće Aljaž Novak.
Kod žena je slavila Anja Jambrešić, druga je bila Valentina Cirkvenčić, dok je treće mjesto pripalo Luciji Detić.
Pobjednici po kategorijama – 6 km
MU20: Edo Rešetar
MS: Igor Horvat
M40: Tomica Dodlek
M50: Mario Sever
M60: Stjepan Furdi
M70: Dragan Nedelkovski
ŽU22: Mia Furdi
ŽS: Anja Jambrešić
Ž40: Tatjana Vugrinec
Ž50: Dijana Novak
Odlične rezultate ostvarili su i brojni članovi atletskih i trkačkih klubova iz Međimurja i okolice, a utrka je još jednom pokazala koliko su ovakvi događaji važni za promociju sporta, rekreacije i zdravog načina života.
Slogan utrke „Trči. Uživaj. Ponovo dođi!” još je jednom savršeno opisao atmosferu koja je danas vladala u Orehovici.