PRIČA KOJA ĆE VAS DIRNUTI

FOTO/VIDEO Njihov Božić nema mamu, ali ima srce: Priča o Noi, Sebastianu i baki Zlati

Autor: Alen Fuš Foto/Video: Miroslava Novak Hranjec/Krešimir Stančić
- Oglas -
- Oglas -

Prosinac je mjesec u kojem se lakše vjeruje u dobro. Ulice su okićene, domovi mirišu na kolače, a srca su nekako mekša i otvorenija. Dok mnogi s radošću iščekuju darove pod borom, postoje obitelji kojima blagdani dolaze tiho, bez velike radosti i s puno briga. Upravo jednu takvu obitelj pronašli smo u Pribislavcu i odlučili im barem na trenutak uljepšati prosinačke dane.

EC5A1431

Portal Međimurski.hr, u suradnji s Peradarstvom Blagus, pokrenuo je humanitarnu akciju „Božić iz srca – za dvojicu dječaka“, s ciljem da pomoć stigne onima kojima je najpotrebnija. Naša je priča ovog puta odvela u dom obitelji Balog, gdje s bakom Zlatom (66) žive Sebastian i Noah, učenici drugog i četvrtog razreda osnovne škole.

- Oglas -

Njihovo djetinjstvo prerano je obilježila tragedija. Prije dvije godine ostali su bez majke, a otac im je teško bolestan. Brigu o dječacima u potpunosti je preuzela baka Zlata, žena blagog osmijeha i snažnog srca, koja nas je dočekala raširenih ruku, ali i s puno emocija.

EC5A1458

Donijeli smo suhomesnate proizvode, toplu odjeću i obuću, trenirke, majice, igračke i slatkiše. No ono što se ne može zapakirati u vrećice bila je radost koja se tog trenutka uselila u njihov dom. Iskreni dječji osmijesi govorili su više od riječi.

- Oglas -

„Hvala, hvala, hvala…“, ponavljali su Noah i Sebastijan dok su isprobavali nove jakne i tenisice. U rukama su čvrsto držali igračke, ne skrivajući uzbuđenje.

„Volimo se igrati i ove igračke nam puno znače. Volimo školu, naše učiteljice i župnika Marka“, rekli su ponosno.

Baka Zlata ispričala nam je svoju životnu priču, bez gorčine, ali s tugom koja se osjeća u svakoj riječi.

„Ostali su bez mame prije dvije godine. Prije godinu dana umro mi je suprug. To je bilo jako teško i tužno vrijeme. Dječaci su vrijedni, dobri i pomažu mi u svemu. Ova pomoć nam stvarno puno znači. Meni je najvažnije da oni budu sretni“, rekla je Zlata.

EC5A1438

Iako život prema njima nije bio blag, u tom domu ne nedostaje ljubavi. Noa i Sebastian su vrijedni učenici, ministranti i djeca velikog srca, koja unatoč svemu nisu izgubila vjeru u ljude i bolje sutra. Njihova baka svakodnevno daje sve od sebe kako bi im pružila sigurno, toplo i dostojanstveno djetinjstvo.

Na kraju susreta, riječi su bile jednostavne, ali iskrene.

„Hvala vam od srca na svemu. Uljepšali ste nam blagdane. Neka je svima sretan i blagoslovljen Božić i Nova godina“, poručili su.

Uzvratili smo im istom željom – prije svega da baku Zlatu služi zdravlje kako bi i dalje mogla brinuti o svojim unucima, a Noi i Sebastianu da ih kroz život prati sreća, ljubav i ljudi velikog srca.

Ovo nije samo božićna priča. Ovo je priča o skromnosti, snazi i ljubavi – i podsjetnik da je Božić, više od svega, darivanje iz srca.


- Oglas -

Podijeli:

NAJNOVIJE

PROČITAJTE JOŠ

Slavljenički program Riznice Međimurja uz koncert Tamburaškog orkestra HRT-a

Povodom petoga rođendana Riznica Međimurja ne priprema proslavu samo za sebe, već ponajprije za svoju publiku. Od 6. do...

Općina kupuje parcelu kod crkve za turističke svrhe

Na posljednjoj sjednici Općinskog vijeća Sveti Juraj na Bregu izglasana je odluka o kupnji nekretnine u Lopatincu. Općina...

Gabrijel Juričan (11) oduševio na natjecanju – ulovio amura teškog 3,65 kilograma

Na ribolovnom natjecanju održanom 13. lipnja u Novakovcu, jedanaestogodišnji Gabrijel Juričan, član SRD Sunčanica u kategoriji kadeta, ostvario...

FOTO Mještani zajedničkom akcijom očistili Svetomarsko kupalište

Iako je sezona kupanja već odavno započela, Svetomarsko kupalište ove godine dočekala je velika količina trave u vodi...