FOTO REPORTAŽA: Veterani NK Vidovčan Donji Vidovec najbolji u Međimurju

Autor: Foto/Video:

Od subote 12. lipnja veteranski prvak MNS je NK Vidovčan iz Donjeg Vidovca, jer je na svom terenu u završnoj utakmici za prvaka pobijedio rezulatom 4:1(1:0) veterane NK Mura iz Hlapičine. Utakmica je odigrana u ranim prijepodnevnim satima pri temperaturi od 24 stupnjeva C i privukla je u Sportski park Kalanica dvjestotinjak gledatelja.

U završnicu su nogometaši domaćina došli nakon što su kao prvaci veteranske Skupine A u predanatjecanju pobijedili veterane NK Nedelšće kao prvake Skupine B. Mura je ždrijebom izravno ušla kao gost u finale.

Pratili smo osrednju utakmicu u kojoj je svaka momčad stvorila nekoliko izglednih prigoda koje su bolje znali iskoristiti domaćini, a nekoliko obostrano stvorenih zaustavljali su na obje strani vrlo dobri golmani Vjeran MatulinMario Flac.

Poveli su domaći pogotkom Danijela Nemeta u 31 minuti. U šestoj minuti nastavka drugog dijela izjednačili su gosti iz opravdano dosuđenog  kaznenog udarca. Strijelac za izjednačenje je bio Ivica Telebuh. Domaći su, potom, redom postizali zgoditke u 67., 75. i 84. minuti susreta, a strijelci su bili: Danijel Lukša, Mladen Nestić i Mario Cvetko. Valja reći kako su potonja tri zgoditka rezultat školskih izvedenih akcija u kojima su poprilično kiksali gostujući obrambeni igrači.

U svakom slučaju obje momčadi zaslužuju čestitke za plasman u finale što je posebno istaknuo Darko Jambrović, tajnik MNS, pri podjeli pehara za osvojena prva mjesta u skupinama i završnici. Dva  pehara našla su  se u rukama kapetana Vidovčana Danijela Nemeta, a po jedan u rukama kapetana Mure Gorana Perčića i predstavnika NK Nedelišće  Mladena Tkalčeca koji je po pehar  došao u Donji Vidovec.

U finalnom susretu za NK Vidovčan su igrali:V. Matulin, Horvat, A.Nestić, Kuzmić, G. Lukša, D. Lukša, M.Nestić,Knez, Cvetko, Hobor i Cenko(Fabić, Z. Matulin, Artner,Rafael, Nemet). Kod momčadi Mure to su bili: Flac, Zadravec, Kovačić, Sobočan, Perčić, Turk, Šajnović, Novak, Horvat, Telebuh i Rožman(Žganec, Bogdan, Oletić, Belović, Dragoja, Antoković , Nađ).

Susret je uzorno vodio  Nino Škrobar iz Brezja uz asistenciju Željka Novaka iz Preloga  i Rudolfa Čižmešije iz Donje Dubrave.

Dodajmo kako su Dojovidovčani rekli kako vjeruju u onu narodnu „treća sreća“. Naime u sezoni 2018./19. Izgubili su u finalu u Nedelišću, u minuloj sezoni bili su prvaci, no prvenstvo je prekinuto, a u ovoj sezoni su do prvaka Skupine A došli bez ijedne izgubljene utakmice. Šteta je što u završnici nismo, iz opravdanih razloga, vidjeli još neke igrače koji su kovali ovaj uspjeh. Spomenut ćemo za sada samo imena Tihomira Nestića i Đure Igreca…..