Kod Skelarske kuće u Svetom Martinu na Muri jučer je održano prvijeno izdanje natjecanja u izradi kolača pod nazivom „Okusi Međimurja“. Manifestacija je organizirana u sklopu ovogodišnjih Dana turizma, a okupila je deset natjecateljica koje su se nadmetale u dvije kategorije: za najfiniju i za najjeftiniju slasticu.
Program je započeo jutarnjim prijavama u 10 sati, dok je nakon 13 sati uslijedilo službeno proglašenje pobjednika te degustacija domaćih kolača i međimurskih specijaliteta za sve okupljene posjetitelje. Posebnost događaja je što su svi pripremljeni kolači rađeni po starinskim, tradicionalnim recepturama.


Stručni žiri odlučio je da nagrada za najbolji kolač ide u ruke Anike Dvanajščak za izvrstan kuglof, dok je titulu najjeftinijeg kolača odnijela Božena Haler – Vršić sa svojim klipićima. Pobjednice su nagrađene peharima i poklon-bonovima za ručak ili večeru za dvije osobe.
Poseban dio programa bila je i radionica izrade domaće gibanice koju je vodila Ivanka Horvat iz Malog Mihaljevca, pruživši zainteresiranima priliku da iz prve ruke nauče pripremu ovog poznatog međimurskog specijaliteta.
