NASTUP ZA PAMĆENJE

Filip Ude osvojio 5. mjesto na Europskom prvenstvu

Autor: Miljenko Ovčar Foto/Video: Hrvatski gimnastički savez

Filip Ude osvojio je 5.mjesto u finalu konja s hvataljkama na Europskom prvenstvu u talijanskom Riminiju. Njegova konačna ocjena 14.533 nešto je niža od kvalifikacijske, ali Filip se junački borio, zadržao koncentraciju do kraja vježbe i ostvario odličan rezultat u svojem petnaestom finalu na velikim natjecanjima. Manja greška potkrala se tek u predzadnjem elementu zbog čega početna ocjena nije bila nešto veća, kao što je planirao i čime bi napravio dodatni iskorak prema vrhu.

Visoka kvaliteta na ovoj spravi donijela je napetost kod svih finalista, pa su u prvih 5 nastupa čak trojica gimnastičara silazila sa sprave, među njima i prvi favorit Verniaiev. Njegov kiks iskoristio je Irac Rhys Mc Clenaghan koji je suverenom vježbom od sudaca dobio ocjenu 15.300 i zasluženo pobijedio. Na drugo se mjesto plasirao Nizozemac Loran De Munck s 14.933, dok je treći bio Cipranin Marios Georgiou s 14.800.

Iako nije među nositeljima medalja naš popularni Fićo ima itekako mnogo razloga za zadovoljstvo, jer je potvrdio da je i na pragu 38.godine još uvijek u najužem europskom i svjetskom vrhu. Posebno uzme li se u obzir da je izgubio početak sezone zbog bolesti i ozljede. Zato će zasigurno imati puno motiva za nastavak svog gimnastičkog puta na kojem mu, nastavi li ovako, sigurno predstoji još mnogo vrhunskih rezultata. Čestitke i cijelom njegovom timu koji ga je, u spomenutim okolnostima, uspio pripremiti da na ovom natjecanju pruži svoj maksimum.