Na sjednici Općinskog vijeća Općine Belica održanoj 16. ožujka 2026. godine, predsjednica OV-a Jelena Krznar pročitala je pismo koje je poslao „anoniman“ mještanin Općine Belica a kritike idu na dimnjačara Dragana Zdoleca iz Strahoninca, koji već 43 godine obavlja usluge dimnjačara u Općini Belica, naseljima Belica i Gardinovec i, koliko se priča, mještani ga cijene i poštuju!
– Problem je što se na dimnjačarske usluge čeka i više od 8 dana, pa kao korisnici tih usluga ne znam da li ujutro naložiti vatru ili ne, a u hladno vrijeme to je problem, posebno za starije i bolesne ljude. Molimo vas da ovo pokušate razmotrite na općinskom vijeću te pokušate donijeti neku pravovaljanu odluku koja bude dobra za dimnjačara, kao davatelja usluge, i za nas korisnike, te predlažemo:

U pismu je predloženo i da dimnjačar sam treba donijeti odluku koliko domaćinstava može obići u jednom danu i sl., te da shvaćaju da termini ophoda mogu se pomaknuti uslijed bolesti ili lošeg vremena.
Ovi pismo je mnoge iznenadilo, a načelnik Petar Janušić je rekao kako je općina zadovoljna njegovim uslugama te da se nada da će i dalje raditi za njih s obzirom na deficit dimnjačara. Spomenuo je kako općina planira i stipendirati učenike tog deficitarnog zanimanja jer ovaj dimnjačar će jednog dana otići u mirovinu.
Nazvali smo i dotičnog dimnjačara kako bismo ga upitali kome se to zamjerio.

– Svi imaju moj telefonski broj, uvijek sam dostupan i nema problema oko dogovora, dolazim u dogovoreno vrijeme i uvijek sam spreman napraviti svoj posao kako spada i to prema dogovorenom terminu. Ne mogu doći svima u isto vrijeme u jutarnjem terminu i pretpostavljam o kome se radi – rekao je dimnjačar Zdolec i poručio:
– Nemam riječi za ovakva anonimna pisma. Nek’ se onaj tko je to pisao javno potpiše i kaže u čemu je problem!
Napomenimo i da Dragan Zdolec ima 57 godina i zdravstvene probleme, no unatoč tome radi ovaj posao i nastoji ga napraviti, kaže, na zadovoljstvo svih.
Ipak, kako stara uzrečica kaže, još se nije rodio onaj koji bi svima ugodio!
