'TO JE PLJUSKA SVIM ŽITELJIMA PRELOGA!'

Dubravko Cvetko: ‘Kućice uz kafić na Marini Prelog će doći do 5. kata? To bi sve trebalo srušiti’

Autor: Hana Batcha Frančić Foto/Video: Hana Batcha Frančić
- Oglas -
- Oglas -

Na 8. sjednici Gradskog vijeća Grada Preloga, na aktualnom satu bilo je nekoliko pitanja vezano uz prostor Marine Prelog. Osim što je vijećnik Dubravko Hozjak upitao što se planira poduzeti po pitanju divljanja vozilima na prostoru kućica za kampiranje (nadstrešnica), pitanja o Marini Prelog imali su u vijećnici Ivica Novak i Dubravko Cvetko.

Dubravko Cvetko
Dubravko Cvetko

Ivica Novak pitao je o razlozima asfaltiranja parkirališta kod ugostiteljskog objekta na prostoru Marine Prelog i prilazu NK-u Labud, tvrdeći da velik dio građana nije baš oduševljen tim potezom i kako se taj projekt financirao, a Dubravko Cvetko postavio je pitanje o zapadnom dijelu Sportsko rekreacijske zone Marine Prelog. Rekao je da je, prema njegovom mišljenju, korištenje tih kućica (nadstrešnica) slaba te kako bi Grad Prelog trebao nešto poduzeti kako bi privukao više građana na taj dio, dok je s druge strane ukazao na problematiku kućica uz Caffe bar Marina Prelog na drugom dijelu Marine Prelog.

- Oglas -

Kućice uz kafić na Marini Prelog (2) (1)
Kućice uz kafić na Marini Prelog

Sve više se nadograđuju i izgrađuju ti objekti i to stvarno nema smisla i to je pljuska svim našim žiteljima i ljudima koji bi si htjeli nešto napraviti. Ti koji nadograđuju doći će do 5. kata?! Mislim da bi se tome trebalo stati na kraj i ja sam mišljenja da bi se sve to trebalo srušiti te da se tu napravi neki novi sadržaj za nas koji smo tu najbliže i koji najviše koristimo prostor Marine Prelog! – ukazao je Dubravko Cvetko.

Ivica Novak (1)
Ivica Novak

Gradonačelnik Ljubomir Kolarek pobio je tezu da se kućice u zapadnom dijelu Marine Prelog slabo koriste.

- Oglas -
Kućice uz kafić na Marini Prelog (3)
Kućice uz kafić na Marini Prelog

– Dapače, od 58 kućica, 33 ih je u najmu za cijelu godinu, a ostale se rentaju – naglasio je gradonačelnik.

Što se asfaltiranja na Marini Prelog tiče, Kolarek je rekao kako dosad nije čuo ni jednu kritiku, već same pohvale. Projekt je, dodao je, financirao Grad Prelog i jednim dijelom Nautički klub Labud, a istaknuo je i kako se Grad Prelog osim sportskog turizma želi stablizirati i za inkluzivni turizam.

Uskoro će se asfaltirati staza zbog osoba s invaliditetom
Uskoro će se asfaltirati staza zbog osoba s invaliditetom

– Želja nam je da se i osobe s invaliditetom mogu kretati i uživati na Marini Prelog, za što su im potrebne asfaltirane staze, a ne da se muče po šudru. Ove godine asfaltiranom stazom širokom 80 cm zaokružit ćemo stari kamp kako bi s osobe s invaliditetom mogle proći krug, za što je Marina Prelog dobila 7000 eura od Međimurske županije, a dio će dati i Grad Prelog – ukazao je gradonačelnik.

To je bitno i Hrvatskom rukometnom savezu i stolnotenisačima s invaliditetom koji su ovdje imali prvenstvo, dodao je, ističući kako su htjeli napraviti i rampu za osobe s invaliditetom no HEP im to nije dozvolio.

Ljubomir Kolarek
Ljubomir Kolarek

Što se tiče nadogradnje objekata uz kafić na Marini Prelog, gradonačelnik Kolarek je rekao kako ti vlasnici imaju ugovor na godinu dana i s današnjom promjenom prostornog plana te usklađenjem sa zakonima Ministarstva graditeljstva, koje to mora potvrditi, tu ćemo moći napraviti mini kamp sa 33 kućice.

– Nije dobro da tjeramo ljude, no slažem se s vama da neki imaju ideje i gradili bi i do 2. kata, no kad im se raskine ugovor, što su izgradili morat će u svom trošku to i skinuti. Kako je izgledalo prije, sad je još je i dobro, no protiv divlje gradnje sam i s današnjim donošenjem prostornog plana i regulacijom sa zakonom, mislim da ćemo naći zajednički jezik – rekao je gradonačelnik Kolarek.

Kućice uz kafić na Marini Prelog (1) (1)
Kućice uz kafić na Marini Prelog
- Oglas -

Podijeli:

NAJNOVIJE

PROČITAJTE JOŠ

Bogat program za Dane Općine: sport, koncerti i COFA festival u Maloj Subotici!

Na posljednjoj sjednici Općinskog vijeća Male Subotice održanoj u srijedu 24. lipnja načelnik Valentino Škvorc predstavio je program obilježavanja Dana Općine...

Zašto djecu na bazenima i rijekama nikada ne smijete ispustiti iz vida?

Vrhunac toplinskog vala koji će našim krajevima proći ovih dana potaknut će mnoge da osvježenje potraže na bazenima,...

FOTO Dječji vrtić Kockavica dobio interaktivni digitalni stol!

Dječji vrtić Kockavica u Svetoj Mariji dobio je vrijedan i suvremen poklon – interaktivni digitalni stol Sentimo, koji...

Luka, Jan, Maša, Ivan, Niko, Šimun, Jessica, Vilim, Eva, Matej i Teodor!

Proteklog tjedna na području Međimurja rođeno je samo 11 beba: 3 djevojčice i 8 dječaka.Vjenčano je 8 parova....