Sigurnost i mir svih koji borave u Sportsko-rekreativnoj zoni Marine Prelog sve više je dovedena u pitanje zbog neodgovornog ponašanja pojedinaca, koji su odlučili da po Marini Prelog mogu juriti i quadovima?! E pa, neće ići!
Na 8. sjednici Gradskog vijeća Grada Preloga, održanoj u četvrtak, 25. lipnja 2026. godine, na taj je problem ukazao i vijećnik Dubravko Hozjak.

– Na prostoru Marine Prelog primjetan je sve veći broj ljudi koji borave u kućicama za kampiranje (u sklopu projekta Aqua Adventures), a neki korisnici ondje i kampiraju. Istodobno se povećava i promet vozila na lijevoj strani uz kućice, gdje se svakodnevno šeću šetači, rekreativci i korisnici tih kućica. Planira li se ograničiti ili regulirati promet automobilima na tom dijelu Marine Prelog kako bi se povećala sigurnost šetača, djece i korisnika kućica? Ako da, kad se planiraju poduzeti te mjere? S obzirom na to da se ovim prostorom koristi sve veći broj korisnika, smatram da je potrebno razmotriti to što prije, posebno što sam na svoje oči vidio kako vozila tamo jure i u noćnim satima i to velikom brzinom – upitao je vijećnik Dubravko Hozjak.
Gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek potvrdio je da je kap prelila čašu.
– Zajedno s Nadzornim odborom Marine Prelog spremamo novi Pravilnik o ponašanju i redu na prostoru Marine Prelog jer je suludo da se netko kraj vode vozi quadovima, a pokraj ljudi igraju odbojku ili roštiljaju! Tu su i životinje, labudovi, patke, ribiči i mir. Dobro je da nitko još nije stradao! Ići će se i u opomene i kažnjavanje ako treba! – upozorio je gradonačelnik.

