U nedjelju, 21. lipnja, na najduži dan u godini, u Štrigovi je održan 1. malonogometni turnir med selima u organizaciji Udruge Mladih Štrigova. Tijekom cijelog popodneva i večeri, osam sela se natjecalo u čak 16 utakmica, sve s ciljem da dobiju prvog općinskog prvaka. Natjecala su se sela: Grabrovnik, Jalšovec, Leskovec, Rimščak (Sveti Urban), Štrigova, Prekopa, Železna Gora i Stanetinec, a nakon uzbudljivih tekmi punih navijačkog žara, pobjedu je odnijela ekipa iz Železne Gore.

Tijekom dana stiglo je stotine posjetitelja iz cijele općine ali i šire, kako bi podržali svoje mještane, prijatelje i rodbinu. Zabava je potrajala još dugo nakon završetka turnira, a sudionici i njihovi navijači se već raduju idućoj godini i novom turniru.
Sve ekipe možete pogledati u nastavku.
