Jučer uoči Dana antifašističke borbe, općinski načelnik Mihael Grbavec, predsjednica Općinskog vijeća Štefanija Jambrošić te općinske vijećnice položili su vijenac i zapalili svijeće u znak sjećanja na sve koji su se u najtežim trenucima naše povijesti borili za slobodu, dostojanstvo čovjeka i pravo na život bez ugnjetavanja.
Dan antifašističke borbe podsjeća nas na početak organiziranog otpora fašizmu u Hrvatskoj, ali i na vrijednosti koje nadilaze povijesne okolnosti – slobodu, mir, solidarnost i poštovanje različitosti.
S pijetetom prema žrtvama i zahvalnošću prema svima koji su svojim djelovanjem pridonijeli očuvanju tih vrijednosti, odali smo počast dijelu naše povijesti koji nas obvezuje da zajedništvo, toleranciju i demokraciju nastavimo graditi i danas.
Svim mještankama i mještanima, ovom prilikom čestitamo Dan antifašističke borbe, poručuju iz Općine Vratišinec.
