STRAHONINEC: PRIJAVA ZA LAŽNO PREDSTAVLJANJE!

Pisao anonimna pisma, potpisivao SDP, a sad će lijepo imati posla s policijom!

Autor: Ivica Jurgec Foto/Video: Ivica Jurgec
- Oglas -
- Oglas -

Općinska organizacija SDP-a Strahoninca čvrsto je zauzela stav u zaštiti svog integriteta. Ne dozvoljavaju da netko anoniman koristi njeno ime u potpisivanju anonimnih pisama, koja šalje redakcijama informativnih glasila, o čemu su članovi jučer jasno govorili na sjednici Općinskog vijeća Strahoninca.

Podsjećamo, prije nekoliko dana na mailove nekoliko redakcija, pa tako i naše, stiglo je pismo sumnjivog sadržaja.

- Oglas -

Riječ je o dopisu s nadnaslovom i naslovom SKANDAL NA PREZENTACIJI PLANA U STRAHONINCU: Urbanistica poručila: „Trebalo bi mu oduzeti licencu!“

Dopis je poslan s maila [email protected]što sugerira da iza njega stoji organizacija SDP-a Strahoninca. To je odmah pobudilo sumnju, jer to nije njihov način komuniciranja. Na istu mail adresu uzvratili smo molbom da dotični dopis potpiše odgovorna osoba u SDP-u. No, dobili smo odgovor da se “poruka nije isporučila na ozačenu mail adresu, jer se adresa ne može pronaći i ne postoji”.

- Oglas -

Tada zovemo općinskog vijećanika SDP-a Dragana Zdolca. Javlja se sa sjednice Kluba SDP-a. Nakon što smo mu pojasnili o čemu se radi, prekinuli smo, a on je nazvao za desetak minuta.

“Evo, SDP s tim i takvim pismom nema nikakve veze! Vjerojatno je poslano s lažnog maila”, kazao je.

S obzirom da je dopis pun neistina i poluistina, kojima se blati općinsko rukovodstvo na čelu s načelnikom Franjom Lehkecom, a pod imenom “strahoninskog SDP-a”, ni načelnik, ni vijećnici ne žele da se na tome stane.

-Jasno i nedvosmisleno se ograđujemo od sadržaja ovog anonimnog pisma. Kad imamo što reći, mi to kažemo javno i u lice – kazala je Jasminka Poljanec, predsjednica Kluba vijećnika SDP-a i nastavila:

-Mi tražimo da Općina uputi prijavu nadležnim službama, odnosno Policijskoj upravi međimurskoj, kako bi se slučaj istražio i ušlo u trag anonimnog pošiljatelja dotičnog pisma! To je kazneno djelo i mora se učinkovito djelovati – naglasila je Jasminka Poljanec.

Svi vijećnici su se složili s tim zahtjevom i dali zadatak načelniku Lehkecu i općinskim službama da prijavu podnesu još u toku današnjeg dana, odnosno petka, 29. svibnja 2026. godine.

Tako je i učinjeno!

- Oglas -

Podijeli:

NAJNOVIJE

PROČITAJTE JOŠ

FOTO Grad Čakovec osigurao bespovratna sredstva za modernizaciju dvaju dječjih igrališta

U Bjelovaru su u utorak svečano uručeni ugovori o dodjeli bespovratnih sredstava u okviru javnih poziva Ministarstva demografije...

Kerekesh Teatar nazvao nagradu za najbolju karikaturu po Damiru Novaku!

Nakon nedavno održane memorijalne izložbe karikatura Damira Novaka u Malom Mihaljevcu, Kerekesh Teatar iz Varaždina je najavio kako...

Nedelišću dodjeljeno više od 1,16 milijuna eura za razvoj zelene infrastrukture!

Općina Nedelišće ostvarila je još jedan značajan uspjeh u povlačenju sredstava iz europskih fondova. Dana 10. lipnja 2026....