IZBORNA SKUPŠTINA

FOTO DVD Palinovec ispisao povijest: 47 pehara u jednoj godini i plasman na Olimpijadu!

Autor: Alen Fuš Foto/Video: Alen Fuš
- Oglas -
- Oglas -

Subotnja 94. izborna godišnja skupština DVD-a Palinovec bila je mnogo više od formalnog okupljanja. Bila je to večer ponosa, brojki koje zvuče nestvarno i rezultata kakvima se rijetko koje vatrogasno društvo može pohvaliti.

Godina iza njih ostat će zapisana zlatnim slovima. Tijekom 2025. vatrogasci iz Palinovca sudjelovali su na 39 natjecanja i kući donijeli čak 47 pehara. Rekordna, povijesna i – kako su sami istaknuli – briljantna sezona.

- Oglas -

IMG 20260228

Predsjednik Franjo Jančec s ponosom je naglasio kako DVD Palinovec već 15 godina nosi titulu najbrojnijeg vatrogasnog društva u Međimurju, kako po članstvu, tako i po broju natjecateljskih ekipa. U svojim redovima okupljaju 97 aktivnih članova starijih od 18 godina te 41 člana djece i mladeži, što jamči stabilnu i snažnu budućnost društva.

IMG 20260228

Uz natjecateljske uspjehe, lani su imali i 11 intervencija – tehničkih i požarnih – potvrdivši da su jednako spremni i na terenu kada je najpotrebnije.

- Oglas -

Rezultati na državnoj razini posebno su impresivni. Na Kupu Hrvatske vatrogasne zajednice nastupili su s dvije ekipe. Muška B ekipa osvojila je drugo mjesto, dok su ženska A ekipa, poznate „Kobre“, treći put zaredom postale prvakinje Hrvatske u svojoj kategoriji.

Vrhunac sezone stigao je na IX. Državnom natjecanju vatrogasaca Republike Hrvatske održanom u Novalji. Među više od 2000 natjecatelja i 12 pehara koji su se dijelili, seniori DVD-a Palinovec osvojili su čak četiri – u sve četiri kategorije: drugo mjesto Žene A, drugo mjesto Muški A, treće mjesto Žene B (30+) i treće mjesto Muški B (30+). Time su osigurali plasman na međunarodnu vatrogasnu Olimpijadu, gdje će predstavljati Hrvatsku. Ambicije su jasne – iz Beča se žele vratiti s medaljama.

IMG 20260228

Skupština je imala i izborni karakter. Povjerenje članova za peti mandat na čelu društva dobio je Franjo Jančec. Njegov zamjenik ostaje Miroslav Oreški, zapovjednik je Robert Horvat, a zamjenik zapovjednika Ivan Petar Srpak. Dužnost blagajnika obavljat će Vladimir Srpak, dok će tajničke poslove voditi Goran Bobetić.

Čestitke na povijesnim rezultatima uputili su predsjednik međimurskih vatrogasaca i zamjenik župana Mario Medved, načelnik Općine Donji Kraljevec Miljenko Horvat te predsjednik Mjesnog odbora Palinovec Vladimir Sabol, uz obećanje daljnje potpore radu društva.

Na kraju su uručene zahvalnice, priznanja i spomenice, a predsjednik Jančec zahvalio je svim članovima na suradnji i svima koji podupiru rad društva. Ako je suditi po brojkama, energiji i zajedništvu – DVD Palinovec ne staje. Oni su već sada dio vatrogasne povijesti Međimurja.

- Oglas -

Podijeli:

NAJNOVIJE

PROČITAJTE JOŠ

FOTO Polaganjem vijenaca i svijeća obilježen Dan antifašističke borbe u Prelogu

Dan antifašističke borbe je državni praznik u Republici Hrvatskoj koji se slavi 22. lipnja. Obilježava se u znak...

FOTO Tri stoljeća vjere: Kod raspela iz 1726. godine služena misa zahvalnica

Kod povijesnog raspela u Goričanu, koje na tom mjestu stoji još od 1726. godine, u nedjelju 21. lipnja...

Tonku u ratu živaca protiv Marčinko zaustavila ozljeda

U pravom ratu živaca Antonia Ružić je danas u 1.kolu WTA 250 turnira u Eastbourneu izgubila meč protiv...

Na dijelu pješačke staze otvorila se rupa koja može predstavljati opasnost za prolaznike

Građani koji prolaze Perivojem Zrinskih u Čakovcu pozivaju se na dodatan oprez zbog oštećenja na pješačkoj stazi. Na jednom...