DONOSIMO DETALJE

FOTO Niče dugoočekivani ‘Muzej krumpira’ u Belici, bit će to moderni ovalni objekt s tržnicom!

Autor: Hana Batcha Frančić Foto/Video: Hana Batcha Frančić, MŽ
- Oglas -
- Oglas -

Nakon nekoliko godina želje, Muzej krumpira u Belici konačno postaje stvarnost. Na području nekadašnje „bikarnice“ nedaleko OŠ Belica svoje konture dobiva ovaj dugoočekivani muzej, čija je izgradnja započela u studenome 2024. godine.

Muzej krumpira trenutno

Općina slavna po proizvodnji krumpira, koja ima i svoju zaštićenu robnu marku, Međimurski kalamper, imat će i zasluženi, moderni turistički i edukativni objekt posvećen tradicije proizvodnje krumpira u Belici, u sklopu kojeg će se nalaziti i tržnica gdje će svoje proizvode na jednom mjestu nuditi lokalni proizvođači, a ovdje će se održavati i izložbe, edukacije i druge manifestacije vezane uz proizvodnju zdrave hrane, zaštitu i proizvodnju krumpira i sl.

- Oglas -

Radove, u vrijednosti od 442.616 eura s PDV-om, izvodi tvrtka Zec d.o.o. iz Belice, dok je za nadzor zadužen dipl. ing. građ. Ivica Zanjko.

Načelnik Općina Belica Zvonimir Taradi

– Polovicu sredstava za ovu investiciju Općina Belica je dobila izvan općinskog proračuna – rekao je načelnik Općine Belica Zvonimir Taradi, otkrivajući da je planirani završetak radova kraj travnja ili početak svibnja ove godine.

- Oglas -

Zanimljivo je da će objekt, veličine 150 m2, biti ovalnog oblika, arhitektonski koncipiran kao „kora koja izlazi iz zemlje“ i uvijanjem zatvara prostor. Bit će to prizemljica s krovnim kupolama sa staklima s UV zaštitom i oblucima od riječnog kamena. Zvuči super!

Ovako će izgledati Muzej krumpira

Glavni ulaz u zgradu bit će sa zapadne strane, preko natkrivenog vanjskog prostora, dok će na sjevernoj strani zgrade pisati „Muzej krumpira“. Objekt će se sastojati od open-space višenamjenske dvorane, priručne kuhinje za pripremu autohtonih jela od krumpira u svrhu turističke prezentacije te dodatne prostorije za udruge, priručnog spremišta i sanitarnog čvora.

Na fotografijama pogledajte kako „Muzej krumpira“ sada izgleda i kako će lijepo izgledati kad bude gotov!

- Oglas -

Podijeli:

NAJNOVIJE

PROČITAJTE JOŠ

Školarci iz Hlapičine zadnje školske dane uživali u centru ‘Med dvemi vodami’

Zadnje satove prirode i društva ove školske godine učenici 2. i 4. razreda Područne škole Hlapičina proveli su...

FOTO Volim Zrinsku gardu i DVD, ali moja Štefica i sin Jan su moja svetinja!

Još u osnovnoj školi Velimir Kraljić iz Strahoninca isticao se svojom visinom, ali i poduzetnošću. Već tada dobio...

Trash & Burn slavi punoljetnost, Sveti Martin ponovno postaje centar američke kulture

Sveti Martin na Muri ponovno će 12. i 13. lipnja 2026. godine postati središte američke automobilske kulture, rock'n'roll...

Čakovečka i svetomartinska ekipa izborile završnicu Coca-Cola Cupa u Rijeci

Najveći malonogometni turnir u Europi Coca-Cola Cup stigao je do završnih faza natjecanja, a u Pelogu je odigrana...