MNOGI JOŠ NE MOGU VJEROVATI!

FOTO Ljudi moji, nigdje policajaca, nigdje kontrole! Prava uživancija!

Autor: Ivica Jurgec Foto/Video: Ivica Jurgec
- Oglas -
- Oglas -

Turneja bivšim graničnim prijelazima na novogodišnje jutro baš je bila zanimljiva. Naime, nakon što su se točno u ponoć ukinule sve granične kontrole, danas ujutro su župan Međimurske županije Matija Posavec i njegov zamjenik Josip Grivec turističkim autobusom poveli novinare ovdašnjih medija u cik-cak obilazak graničnih prijelaza, sada bez kontrole. Na turneju su krenuli i načelnici međimurskih općina koje graniče sa Slovenijom te tako simbolično obilježili ulazak u Schengenski prostor.

Bio je tu i gradonačelnik Grada Mursko Središće Dražen Srpak, načelnik Općine Štrigove Stanislav Rebernik, Općine Sveti Martin na Muri Martin Srša, Općine Nedelišće Nikola Novak te Općine Kotoriba Dario Friščić.

- Oglas -

Krenuli smo od Čakovca pa preko graničnog prijelaza u Murskom Središću ušli u Sloveniju te se vratili u Hrvatsku preko graničnog prijelaza u Svetom Martinu na Muri gdje je održan program u organizaciji Turističke zajednice na čelu s Davidom Novinščakom i Općine Sveti Martin na Muri na čelu s agilnim načelnikom Martinom Sršom.

Potom smo preko graničnog prijelaza Bukovje ponovo ušli u Sloveniju. Župan (načelnik) Raskrižja Stanko Ivanušić za goste iz Hrvatske upriličio je prijem istaknuvši ukidanje granica velikim potencijalom za daljnje povezivanje susjednih općina dviju država. Pripremljena je i okrepa, a dobro su “žagali” slovenski tamburaši.

- Oglas -

Nakon povratka u Hrvatsku preko prijelaza Banfi, načelnik općine Štrigova Stanislav Rebernik upriličio je susret na vidikovcu na Mađerkinom bregu istaknuvši uvjerenje kako će ovogodišnja brojka od preko 50 tisuća ljudi koliko ih je posjetilo Mađerkin breg u proteklih šest mjeseci, biti premašena.

Preko graničnog prijelaza za pogranični promet Preseka u općini Gornji Mihaljevec ponovno smo nastavili put Slovenijom do graničnog prijelaza Središče ob Dravi, odnosno Trnovca. U Središču nas je dočekao tamošnji župan (načelnik) Toni Jelavica i bivši župan Jurij Borko sa suradnicima te smo se svi zajedno uputili do graničnog prijelaza Trnovec. Tu su program (hrana, piće) organizirali Udruga žena i Dobrovoljno vatrogasno društvo iz Trnovca uz domaćinstvo načelnika općine Nedelišće Nikole Novaka.

Zanimljivo, na čitavom putu, a ni na prijelazima, ni sa slovenske ni s hrvatske strane, nismo sreli ni jednog jedinog policajca. Tek mnoštvo biciklista koji su uživali na toplom siječanjskom suncu!

- Oglas -

Podijeli:

NAJNOVIJE

PROČITAJTE JOŠ

FOTO/VIDEO Humantirani turnir nogometašica ponovno pripao Žibekicama

Na terenima NK Bratstvo Savska Ves jučer je održan 2.Žibekice Open, ženski nogometni turnir. I ovog puta imao...

FOTO/VIDEO Od starih bačvi do dječje čarolije: Mladen stvorio vlakić o kojem svi pričaju

Među brojnim sadržajima na proslavi 50. rođendana NK Galeb Oporovec posebno mjesto zauzela je atrakcija koja je bila...

Župan Matija Posavec: “Hrabrost međimurskih antifašista dio je temelja današnje Hrvatske”

Povodom Dana antifašističke borbe, župan Međimurske županije Matija Posavec, žiteljima Međimurske županije uputio je čestitku u kojoj stoji: Poštovane Međimurke...

Na staroj akaciji u Perivoju Zrinskih proveli su mnoge lijepe trenutke!

Pa tko bi čekao 5 godina? Mi sigurno nećemo, zaključili su nekadašnji učenici Prve osnovne škole Čakovec, koji...