BIZARNO Banka naplatila naknadu na donaciju dječjoj udruzi u iznosu donacije!

Autor: Foto/Video:
- Oglas -
- Oglas -

Sjećam se kad mi je mama dobivala plaću u gotovini i bila je sretna zbog toga što je onda zaista i dobila cijelu plaću. Danas smo prisiljeni dobivati plaću preko posrednika – banke – i za to si banka, ne oravši ni kopavši, naplaćuje proviziju. Jedini joj je posao odlučivati koliko veliku proviziju će uzimati i kakve bi sve naknade mogle uvesti da ostvari prihod, a pogotovo sad u vrijeme ove korona krize jer je dobit pala pa to nekako treba nadoknaditi raznim naknadama na račun, naravno, klijenata.

Osnivač sam i predsjednik udruge Mlada pera koja potiče dječje literarno stvaralaštvo i objavljuje te dječje radove na portalu Top generacija i u zbornicima, slikovnicama, bojankama…što djecu izuzetno veseli jer bez obzira osvojili nagradu ili ne njihov rad je javno objavljen i arhiviran za pokazivanje budućim potomcima.
Sve to naravno i košta pa se osim na dotacije JLS oslanjamo i na donacije građana, a s ponosom mogu reći da smo do danas  dobili i dvije donacije iz inozemstva. Prošle godine jednu iz Njemačke, a prije neki dan i iz Londona.
Neka dobra duša donirala je dječjoj udruzi Mlada pera 50 kn, a banka je naplatila naknadu na to donaciju u iznosu – 50 kn.
To su dva primjerka zbornika ili slikovnice, zapravo trebala su biti, ali je donaciju prisvojila banka!
Na upućeni prigovor dobivam odgovor vrlo ljubaznog službenika banke da je sve po propisima i da zapravo Erste banka ima najmanje naknade među bankama što bi vjerojatno moralo značiti da mogu biti sretan što je iznos donacije bio dovoljan za naknadu jer bi u nekoj drugoj banci još morao platiti banci što je netko donirao udrugu!
Prošle godine na donaciju 10€ iz Njemačke mi nije naplaćena naknada! – zbunjeno odgovaram, a odgovor službenika sam si preveo kao “Nemojmo o lanjskom snijegu!”
Dakle, dragi podupiratelji udruge Mlada pera iz inozemstva, izvučena pouka bi bila sljedeća: ako želite donirati udruzi a da donacija ne završi u džepu banke ne smijemo biti transparentni, donaciju šaljite u kuverti, jeftinije je, a novac na kraju ipak završi na računu udruge!

- Oglas -

P.S.: Jesam li napomenuo da je ova donacija iz Londona napravljena s Revolut računa?

- Oglas -

Podijeli:

NAJNOVIJE

PROČITAJTE JOŠ

Na području Pungrada mogao bi niknuti trgovački centar, u Žarkovicama park i dječje igralište

Iako su u Općini Nedelišće u prvom planu velike investicije, čija se realizacija očekuje unutar sljedeće godine-dvije, već...

Josip Novak – Pajdo vratio se kao vijećnik u Gradsko vijeće Grada Preloga!

Na 8. sjednici Gradskog vijeća Grada Preloga, održanoj u četvrtak, 25. lipnja 2026. godine, obznanjeno je kako se...

Predložite najboljeg sportaša, sportašicu ili sportsku momčad Male Subotice!

Zajednica Sportskih udruga Općine Mala Subotica objavila je Javni poziv za dostavu prijedloga za izbor najboljeg sportaša, sportašice i...

FOTO/VIDEO Stanislav Muškinja donio specifičan zvuk i energiju u Štrigovu

U sklopu bogatog programa 16. umjetničke kolonije Štrigova, publika je sinoć u Domu kulture u Štrigovi imala priliku...