JUBILEJ DOSTOJAN DIVLJENJA I KUŠANJA

Vinarija Cmrečnjak obilježava 30 godina postojanja uz najbolji sivi pinot u povijesti!

Autor: Ivica Jurgec Foto/Video: Stjepan Foto Hranilović
- Advertisement -

Ugledna vinska kuća Cmrečnjak iz Svetog Urbana ove godine obilježava značajan jubilej: 30 godina postojanja i izuzetnih postignuća u uzgoju vinove loze i njegovanju vrhunskih vina. Bit će to prilika da obitelj Cmrečnjak, kojoj su na čelu otac Rajko i sin Marko Cmrečnjak, svojim brojnim kupcima ponudi niz atraktivnih sadržaja tijekom cijele godine.

– Središnja proslava bit će u svibnju, oko Urbanova, ovdje na našem gospodarstvu. Za sve ljubitelje vina pripremili smo cijelu lepezu naših najkvalitetnijih vina, koja ćemo, osim ovdje u Međimurju, prezentirati i na skupovima u Zagrebu. Uz to, punit ćemo ih i u prigodne boce od 3, 6, 9 i 12 litara (zbroj je 30), koje će također na tržište, a određene količine ustupit ćemo i za aukcije u humanitarne svrhe. Gosti će moći organizirano i uz vodiča razgledati naše podrume i proizvodne linije kao i prigodnu izložbu fotografija iz povijesti naše vinarije – ističe Rajko Cmrečnjak i dodaje da će ove jubilarne godine jednog učenika poslati na srednjoškolsko obrazovanje i stipendirati ga, a u praktičnom dijelu on će moći naučiti sve o vinogradarstvu, a ponajviše o podrumarstvu uz vrhunskog mentora. Uz to, ponudit će posao ženskoj ili muškoj osobi, koja želi, uz dodatnu naobrazbu, raditi atraktivan posao u vinoteci i vina stručno predstavljati gostima. Ako ste i vi zainteresirani, slobodno im se javite.

KRUNA: SIVI PINOT 2021.

Obitelj Cmrečnjak odlučila se i za jubilarno vino za ovu značajnu obljetnicu. Bilo je teško odabrati među više odličnih. Ipak, odluka je pala na SIVI PINOT 2021.

– Mislim da je ovo bila dosad najbolja berba sivog pinota u našoj obitelji. Za njega smo se odlučili i zato što je kvaliteta tog vina postojana, a to znači da je danas odličan, a da će recimo za pet godina još i dobiti na kvaliteti. Inače, prošla godina bila je odlična za sve sorte, ali sivi pinot je zaista pokazao najbolje karakteristike. Vino ima 13 posto alkohola, 7 posto kiselina, karakteristične je boje starog zlata, bogate arome prezrelog voća… Potencijal za odležavanje je upravo u tim za sivi pinot nekarakterističnim kiselinama, što ga čini posebnim. Napunjen je i pred strog ocjenjivački sud brojnih konzumenata će u tzv. burgundskoj boci s posebnom zlatnom etiketom i velikom brojkom 30 – kaže Marko Cmrečnjak.

Tijekom cijele ove 2022. godine bit će zanimljivih događanja u Vinariji Cmrečnjak u Svetom Urbanu, o kojima će naš portal Medjimurski.hr redovno izvještavati. Svakako će na dobar prijem kupaca naići i akcijske cijene vina pojedinog mjeseca. Rajnski rizling i pinot crni – rose su vina mjeseca ožujka i cijene butelji su 10 posto niže.

Vinarija Cmrečnjak nalazi se u Svetom Urbanu 273, kod Štrigove. Kontakt telefon 040 830-103.

(nastavlja se…)

- Oglas -

Podijeli:

Najnovije

Pročitajte još