VIDEO Obišli smo vinske kuće Preiner, Cmrečnjak, Kerman i Lovrec i saznali nešto više o međimurskim vinima

Autor: Foto/Video:
- Advertisement -

U našem jučerašnjem pohodu po VinoGradu posjetili smo vinske kućice vinarija Preiner i Cmrečnjak. Prvo smo popričali s Nenadom Preinerom.

– Mislim da su ljudi jedva dočekali VinoGrad da mogu popiti vina te ne moraju barem nekoliko dana odlaziti u brda. Ovogodišnji favoriti su pušipel i sauvignon, dobitnici dekanterovih medalja brončanog sjaja – rekao je i dodao kako puno ulažu u tehnologiju.

– Kupci to prepoznaju i sve više dolaze, a stari se vraćaju. Mislim da smo na dobrom putu i nadamo se još većem rastu – poručio je Preiner.

Sastavni dio VinoGrada, ali i brojnih drugih vinskih manifestacija je i vinarija Cmrečnjak, a za stolom kod njegove vinske kućice sreli smo Marka Cmrečnjaka i malo ga ‘ispitali’.

– Moramo se prilagođavati tržištu i stalno smišljati nove proizvode sad je trenutno aktualna nova linija ‘Mađerka – kaže.

U našem posljednjem javljanju iz Vinograda obišli smo i vinske kuće Kerman i Lovrec te sumirali dojmove s ovogodišnjeg Porcijunkulova.

Što su nam sve poznati vinari rekli možete saznati u videu.

- Oglas -

Podijeli:

Najnovije

Pročitajte još