Danas, 2. travnja, se u vatrogasnom domu u Nedelišću održava Festival cekara. Organiziran je u sklopu projekta Interreg EU, Adrionet, Jadransko – jonska mreža autentičnih sela, a u suradnji JU REDEA, TZ Međimurske županije, LAG-a Međimurski doli i bregi, te Općine i TZO Nedelišće.
Festival smo posjetili i mi, a načelnik Nikola Novak rekao nam je nešto više o ovom događaju.
– Interesantno je to da se cekar kod nas radi već dugi niz godina, točnije već više od 100 godina se cekeri i drugi proizvodi rade od luščinja. Mi bismo željeli to popularizirati i predstaviti našoj javnosti i na taj način probati očuvati tradiciju – rekao je načelnik i dodao:
– Možete uživo vidjeti kako se cekeri pletu, a možete neke od njih i kupiti, ali i uživati u brojnim delicijama koje su pripremile vrijedne žene iz raznih udruga – zaključio je.
Sve ostale detalje saznajte u videima…