IZVODILI SU RAZNE POKUSE

Učenici Srednje škole Čakovec održali fascinantnu radionicu za mališane Montessori skupine

Autor: Srednja škola Čakovec Foto/Video: Srednja škola Čakovec
- Advertisement -

Dobro nam znanu istinu da se igrom najbolje uči, primijenile su profesorice Marina Petran Trstenjak i Kristina Trstenjak Šifkovič u Montessori skupini Dječjega vrtića Maslačak gdje su provele radionicu Boje u prirodi.

S njima su bili i naši globeovci Karlo Mikulaj, Ana Jurčec i Sara Markov koji su mališanima, poput pravih mentora, pomagali u izvođenju pokusa. A pokusi su bili vrlo zanimljivi: vrtićarci su saznali na koji način nastaje duga, koje boje čine bijelu svjetlost, a zatim su tekućinama različite gustoće i Skitteles bombonima izrađivali svoje duge.

Specijalna čarobna tekućina pomogla im je da otkriju skrivene poruke na papiru, a izradili su i lava-lampu. I to nije sve! Proučavajući boje u prirodi, zaključili su da se mijenjanju s godišnjim dobima, proučavali su kako lišće žuti i na kraju dobili zaslužene diplome.

- Oglas -

Podijeli:

Najnovije

Pročitajte još

FOTO Lagana popodnevna šetnja uz Muru

Nedjelju su mnogi iskoristili za kratku šetnju, rekreaciju ili...

FOTO Građani svih generacija uživali na Marini Prelog

Toplo i sunčano nedjeljno poslijepodne izmamilo je brojne građane...