Emocijama, pjesmom i osmijesima na svečanoj priredbi učenici 4.b razreda Osnovne škole Prelog oprostili su se od svojih prvih školskih godina i zakoračili prema novom poglavlju školovanja.
Kroz pjesmu, recitacije, ples i scenske nastupe pokazali su koliko su tijekom protekle četiri godine naučili, ali i koliko su lijepih uspomena stvorili zajedno. Svojim nastupima zaslužili su veliki pljesak publike.

Priredba je bila posebno emotivna jer je označila kraj jednog važnog razdoblja u životu učenika. U svakom nastupu osjećala se povezanost razreda, zahvalnost prema učiteljima i roditeljima te radost zbog svega što su zajedno proživjeli tijekom razredne nastave.
Nakon priredbe uslijedilo je zajedničko druženje i čašćenje, a potom i simbolično puštanje balona u zrak. Ljubičasti baloni učenika poletjeli su zajedno u istom smjeru, kao da su još jednom pokazali zajedništvo koje ih je povezivalo kroz sve četiri godine. Posebnu je pažnju privukao učiteljičin sivi balon s natpisom „4.b“, koji je odletio na drugu stranu, simbolično poručujući kako se putevi učenika i njihove učiteljice sada razdvajaju.

U Osnovnoj školi Prelog učenicima 4.b razreda poželjeli su mnogo uspjeha, hrabrosti i lijepih trenutaka u predmetnoj nastavi te istaknuli kako sa sobom nose brojne uspomene i vrijedne životne lekcije stečene tijekom svojih prvih školskih godina.
