U Donjoj Dubravi održat će se radionice o pravima starijih osoba

Autor: Foto/Video:
- Advertisement -

U organizaciji Centra za pomoć u kući Međimurske županije i Klubova za starije osobe tijekom siječnja i veljače u Donjoj Dubravi održat će se radionice na temu „Prava starijih osoba”.

Informativne radionice će održati ravnateljica Centra za pomoć u kući Međimurske županije Frana Lana Kanoti, a bit će dostupna za sve upite koji se tiču ostvarivanja prava iz sustava socijalne skrbi.

Kod starijih osoba su to najčešća pitanja: tko može ostvariti pravo na usluge pomoći u kući i dostavu toplih obroka , kako ostvariti pravo na jednokratnu novčanu naknadu i/ili doplatak za njegu, kako ostvariti pravo na osobnu invalidninu, ali i koja je razlika između ugovora o doživotnom i dosmrtnom uzdržavanju.

Prva informativna radionica u Donjoj Dubravi održati će se u klubovima u srijedu 26.1.2022. u vremenu od 9 do 12 sati.
Centar poziva sve zainteresirane osobe da dođu u navedeno vrijeme i upitaju se za svoja moguća prava.

Ravnateljica Kanoti je rekla kako u sklopu projekta Klubova za starije osobe 7, kako je  Centar  sadržajno uredio i brošuru VODIČ kroz prava starijih osoba. Na 16-ak stranica sadržajno vodič analizira razliku između ugovora o doživotnom i dosmrtnom uzdržavanju te pravima iz sustava socijalne skrbi.

Brošura je dostupna svim zainteresiranim osobama, a financirana je sredstvima Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike.

Frana Lana Kanoti
- Oglas -

Podijeli:

Najnovije

Pročitajte još

Danas u Međimurju humanitarna akcija „Katruže za Katružu“ – pogledajte gdje se održava

Međimurska zaklada solidarnosti „Katruža“ svoju akciju „Katruže za Katružu“...

Predsjednik HKUU Sveti Martin Dominik Padarić podnio ostavku zbog sukoba unutar Udruge

Dugogodišnji predsjednik HKUU Sveti Martin Dominik Padarić nakon više...

FOTO/VIDEO Već prvi dan Festivala pušipela očarao kvalitetom vina

Najveći međimurski festival vina u sklopu Urbanova 2025. već...