VRAĆA SE TURNIR

Turnir u Belici: Nakon 25 godina opet će se igrati za čast svoje ulice

Autor: Alen Fuš Foto/Video: Miroslava Novak Hranjec
- Oglas -
- Oglas -

Nakon više od 25 godina pauze, u Belici se vraća događaj kojeg se starije generacije još uvijek rado prisjećaju. Od 29. lipnja do 4. srpnja na igralištu s umjetnom travom NK BSK Belica održat će se „Belički nogometaši“, turnir između ulica i udruga s područja Općine Belica.

Turnir je nekada bio jedan od najomiljenijih sportskih i društvenih događaja u mjestu, a ove godine ponovno će okupiti ekipe iz Belice i Gardinovca. Organizatori žele oživjeti tradiciju koja je godinama povezivala susjede, prijatelje i generacije zaljubljenika u nogomet.

- Oglas -

Natjecanje će se igrati svakodnevno s početkom u 18 sati, a pravo nastupa imaju ekipe koje predstavljaju ulice i udruge s područja općine. Kotizacija iznosi 100 eura, a prijave su otvorene putem elektroničke pošte na adresu [email protected].

Povratak turnira izazvao je veliko zanimanje među mještanima, posebno među onima koji se sjećaju nekadašnjih utakmica, navijanja i druženja uz teren. Upravo zato organizatori naglašavaju kako cilj nije samo sportsko nadmetanje, već ponovno okupljanje mještana i stvaranje novih uspomena.

- Oglas -

Moto turnira „Kak negda, tak i denes – saki za svoju vulicu!“ najbolje opisuje duh događaja koji se vraća nakon više od 25 godina. Bit će to prilika da se ponovno probude stara rivalstva, ali prije svega prijateljstva i zajedništvo koje je oduvijek krasilo ovakva okupljanja.

- Oglas -

Podijeli:

NAJNOVIJE

PROČITAJTE JOŠ

Nova lica – Fra Klaudio stiže iz Australije, a fra Franjo s čakovečkog Juga

U skladu s redovitim personalnim premještajima Hrvatske franjevačke provincije, nakon održanoga kapitulskog kongresa i početka novoga trogodišta, u...

FOTO Abel Babić izabran za predsjednika, Darija Žganec za potpredsjednicu

U Gornjem Kraljevcu održana je konstituirajuća sjednica Vijeća mjesnog odbora Gornji Kraljevec, na kojoj je potvrđen mandat svim...

Grad Prelog vodeći je partner prekograničnog projekta obnove prirodnih staništa

U srijedu, 24. lipnja 2026. godine gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek potpisao je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava...