Posljednje kolo Međimurske lige za žene ove će subote u Belici imati posebnu emociju i još važniju poruku. Nogometašice ŽNK Zlatice odlučile su završnicu sezone pretvoriti u humanitarnu priču za djecu Tanzanije.
Na stadionu BSK-a Belica u Mostišću, u subotu 23. svibnja od 17 sati, osim nogometnih utakmica, posjetitelje očekuje večer ispunjena navijanjem, glazbom i velikim srcem.


Program počinje utakmicom Donjeg Međimurja i Žugica u 17 sati, sat kasnije sastaju se Pušćine i Lavice, dok će u 19 sati vodeće Zlatice igrati protiv Žibekica. Nakon posljednjeg susreta slijedi i podizanje pehara prvakinjama.
No ove utakmice nose i posebnu priču izvan terena. Zlatice su tijekom svojih humanitarnih aktivnosti pomagale djeci u Tanzaniji kroz projekt „Vero’s Home“, a iza njih su već konkretna djela. Zahvaljujući donacijama i pomoći ljudi dobre volje završeni su radovi na domu, kupljene su utičnice, žarulje i prekidači, uređen je prilaz kući, nabavljeno je 25 madraca te 25 deka kako djeca više ne bi spavala na podu.

Iz kluba poručuju kako nogomet nije samo igra.
– „Zajedno smo pokazali da nogomet nije samo igra. To je ljubav. To je nada. To je budućnost“ – objavili su iz ŽNK Zlatice.
Dodaju kako im podrška ljudi puno znači jer zajedno grade priču koja nadilazi sport.
– „Na terenu se borimo za pobjedu, a izvan terena za bolji svijet“ – ističu nogometašice.
Organizatori najavljuju odličnu atmosferu, navijanje, hranu i piće, a cijeli događaj bit će spoj sporta, humanosti i druženja.

