DINAMO - CHELSEA 1:0

Senzacija fantastičnog Dinama na startu Lige prvaka!

Autor: Index.hr Foto/Video: Slavko Midzor/Pixsell

Dinamo je na Maksimiru pobijedio Chelsea 1:0 u prvom kolu Lige prvaka pred 20.607 gledatelja. Gol odluke protiv favoriziranih Engleza zabio je Mislav Oršić u 13. minuti nakon što je pobjegao kompletnoj obrani gostiju. Chelsea je dominirao posjedom lopte i izletima u Dinamovu polovicu, no Dinamova fantastična defenziva potpuno je otupila momčad vrijednu 798 milijuna eura (Dinamo prema Transfermarktu vrijedi 95.5 milijuna eura), javlja Index.hr.

Chelsea se nametnuo u prvih pet minuta. Brzim su akcijama lako dolazili pred kazneni prostor Dinama, a u šestoj minuti Stefan Ristovski morao je uklizavanjem blokirati Raheema Sterlinga. Na kraju je rumunjski sudac Istvan Kovacs svirao zaleđe. Chelsea je do desete minute još nekoliko puta stizao pred Dominika Livakovića, no tu nije bilo konkretne prijetnje za Dinamovog vratara.

Dinamo je do kraja utakmice nastavio s uspješnom obranom i opasnim kontranapadima. Chelsea nije uspio iskreirati veću opasnost ispred Livakovića, unatoč visokom posjedu i čestim izletima u Dinamovu polovicu veliki dio drugog poluvremena. U 87. minuti Dominik Livaković dvostrukom je obranom spasio Dinamovo vodstvo i senzacionalnu pobjedu.

U sljedećem kolu, koje je na rasporedu 14. rujna, Dinamo gostuje kod Milana na San Siru, a Chelsea isti dan dočekuje Salzburg, piše Index.hr.