VELIKI SKALP ZA TONKU

Ružić protiv Kanepi donijela pobjedu Hrvatskoj

Autor: Miljenko Ovčar Foto/Video: Arhiva

Antonia Ružić danas je pobjedom protiv Kaie Kanepi donijela odlučujući bod ženskoj teniskoj reprezentaciji Hrvatske protiv Estonije u dvoboju A grupe Druge skupine na Billie Jean Cupu u Vilniusu. Iako su u sastavu naše reprezentacije i ponajbolje hrvatske igračice Vekić i Martić novi izbornik Marin Bradarić povjerio je mlađim snagama da odrade posao u prvom meču turnira u Litvi. Dobivenu priliku naše su velike nade odlično iskoristile, pa je Lea Bošković u prvom meču svladala Elenu Malyginu sa 6:2, 6:3, dok je Ružić bila bolja od Kanepi sa 6:4, 7:6 (2).

Iako je njezina današnja suparnica trenutno 225.igračica svjetske rang liste Kanepi je veliko ime ženskog tenisa. U najboljim danima bila je na 15.mjestu WTA ljestvice, u karijeri je igrala četvrtfinala sva četiri Grand Slam turnira i zaradila oko 8,5 milijuna dolara. Tonka nije podlegla pritisku i odradila je sjajan posao upisavši pobjedu kojom je Hrvatska završila posao protiv Estonije, iako se još treba odigrati susret parova. Prvi je set donio puno obrata i oduzetih servisa, ali Antonia je napravila odlučujući break kod vodstva od 5:4 i povela u setovima. U drugom setu naša je igračica prva napravila break te imala i meč loptu, ali Kanepi s dva oduzeta servisa okreće na 6:5. Ružić tada uzvraća breakom i vrlo sigurnom igrom dolazi do pobjede u tie-breaku drugog seta.

Hrvatska reprezentacija sutra će protiv Sjeverne Makedonije odlučivati o prvom mjestu u skupini, jer samo pobjednice prolaze dalje u finalno razigravanje iz kojeg će dvije najbolje reprezentacije napredovati u Prvu skupinu. Vidjet ćemo kako će Bradarić sutra postaviti ekipu, ali dobije li priliku sigurni smo da će je Antonia Ružić znati iskoristiti.