Nakon provedenog javnog natječaja i provedenog postupka, Jedinstveni upravni odbor Općine Kotoriba zaposlio je na radno mjesto „pomoćni komunalni radnik“ na neodređeno vrijeme uz probni rok od 3 mjeseca Romkinju Danijelu Bogdan iz Kotoribe.

Kako smo saznali od sadašnjeg načelnika Darija Friščića te bivšeg načelnika Ljubomira Grgeca, koji su oboje dali podršku ovome, ovo je prvi put u povijesti Kotoribe da je općina zaposlila na puno radno vrijeme na neodređeno Romkinju, a Romi su za općinu uglavnom radili na javnim radovima

– Općina nema predrasude s obzirom na nacionalnost i svima daje jednaku šansu te nam je drago da smo uspjeli pronaći novu komunalnu radnicu nakon odlaska Josipe Dornik jer s obzirom na potrebe uređenja općine potrebne su nam dvije osobe za taj posao. Želim joj dobrodošlicu na ovo radno mjesto i nadam se budućoj dobroj suradnji! – rekao je načelnik Općine Kotoriba Dario Friščić.
Danijela je s radom u Općini Kotoriba počela prije nekoliko dana, točnije 1. listopada 2024. godine. Pitali smo je kakvi su dojmovi.
– Prije sam radila samo privatno, po voćnjacima i na javnim radovima na ugovor. Ovo mi je prvi put da imam stalno zaposlenje, jako sam sretna zbog toga, svi su dobri i volim taj posao jer je raznolik, krećem se, lijepo mi je. Posla ima puno, no volim ga raditi i jako sam zadovoljna – rekla je zahvalna Danijela Bogdan.
Danijela ima 40 godina, a rodom je iz Đurđevca u Podravini. U Kotoribu je došla kao snaha još kao mlada djevojka te je u braku s Ljubom Bogdanom iz Kotoribe. Ovaj romski par, kao i većina Roma koji se žele uklopiti u hrvatsko stanovništvo, stanuje u samoj Kotoribi, a ne u romskom naselju, plaća odvoz otpada i bori se za svoje mjesto pod Suncem.

Imaju četvero djece, najstariji sin Davor ima 25 godina i po struci je vodoinstalater. Blagoslovljeni su i s tri kćeri. Najstarija, Tanja, ima 22 godine i radi kao asistentica u vrtiću, srednja Višnja je krojačica, dok najmlađa, Lana, ima 12 godina i učenica je 6. razreda OŠ Jože Horvata u Kotoribi.
– Poručila bih svim Romima da ne čekaju socijalnu pomoć već rade i sami zarade svoj novac. Dobro će se osjećati i bolje živjeti – poručila je Danijela, koja je lijep primjer za sve Rome da život može biti više od onoga na kakav su mnogi Romi u Međimurju navikli, stječući životne principe koji se iz generacije u generaciju prenose u tipičnom romskom okruženju.
