Danas će vrijeme biti sunčano uz slab do umjeren razvoj dnevne naoblake u planinskim krajevima unutrašnjosti te u dalmatinskoj zagori, gdje su poslijepodne mogući kratkotrajni pljuskovi kiše uz slabu grmljavinu.
Nalazimo se pod utjecajem grebena visokog tlaka anticiklone koja stacionira nad srednjom Europom. Manja količina nestabilnog vlažnog zraka zadržava se nad istočnim dijelom Balkanskog poluotoka i nad Egejskim morem. Danas će vrijeme biti sunčano uz slab do umjeren razvoj dnevne naoblake u planinskim krajevima unutrašnjosti te u dalmatinskoj zagori, gdje su poslijepodne mogući kratkotrajni pljuskovi kiše uz slabu grmljavinu.
Na sjevernom Jadranu će puhati jaka u podvelebitskom primorju na udare i olujna bura, a na srednjem i južnom tramuntana i sjeverozapadnjak. Najviša temperatura zraka u unutrašnjosti od 15 do 20, a na Jadranu i u unutrašnjosti Dalmacije između 21 i 25 °C. Temperatura mora je od 18 do 19C, oprez pri izlaganju suncu UV indeks je visok.
Sutra u ponedjeljak, a i cijeli idući tjedan vrijeme će biti pretežno sunčano uz slab razvoj dnevne naoblake uglavnom u planinskim krajevima unutrašnjosti. Ujutro po kotlinama i uz riječne tokove unutrašnjosti kratkotrajna magla. Jutarnje temperature u unutrašnjosti oko 7, na Jadranu 12C. Na Jadranu će puhati bura pojačana na Kvarneru i u podvelebitskom primorju. Poslijepodne je u Lici i Gorskom kotaru uz razvoj dnevne naoblake moguć i pokoji kratkotrajni pljusak kiše. Najviše dnevne temperature u unutrašnjosti oko 20, na Jadranu od 22 do 25C, piše meteorolog N1 televizije Bojan Lipovšćak.
Do kraja tjedna nastavak stabilnog sunčanog vremena uz porast dnevnih temperatura zraka. Za praznik rada vrijeme će biti pretežno sunčano i razmjerno toplo, prognoziramo najviše dnevne temperature u unutrašnjosti do 27C, a na Jadranu i uz Jadran oko 25.
Promjenu vremena uz pad temperature i obilnu oborinu prognoziramo za idući vikend i u tjednu nakon njega, dakle od 4. svibnja ponovo kratkotrajno oborinsko razdoblje uz manji pad temperature.