Home Blog Page 79

Podturen dobio licencu, 8.lipnja doznaje suparnika

0
GLAVNA nk podtruen

Iako se ispadanjem Nedelišća međimurska kvota klubova u Trećoj NL Sjever smanjila, ipak bi mogla i sljedeće sezone ostati ista. Prema informaciji koju nam je potvrdio i predsjednik Međimurskog nogometnog saveza Kristijan Antolović, koji je jučer sudjelovao u radu sjednice Izvršnog odbora HNS-a čiji je član, prvak Međimurske Premier lige NK Podturen je dobio licencu za viši rang. Sada je na njima da taj status izbore u dvije kvalifikacijske utakmice. Ždrijeb parova održat će se 8. lipnja u Bjelovaru, a uz našeg prvaka u “bubnju” su i Suhopolje, Tomislav Radnik Sv. Ivan Žabno te Ivančica iz Ivanca kao predstavnik Varaždinskog nogometnog saveza, ukoliko završi natjecanje među tri prvoplasirane momčadi. Kvalifikacije započinju 10. lipnja, a uzvrati će se igrati 13. ili 14. lipnja.

Viber slika 2026 06 02 08 16 13
Viber slika 2026 06 02 08 16 13

Laura Brežnjak uspješno sudjelovala na završnoj svečanosti Balogijade

0
GLAVNA laura

Osnovna škola Gornji Mihaljevec objavila je sljedeću vijest na svojoj stranici:

“U rodnom mjestu književnika Zvonimira Baloga, Svetom Petru Čvrstecu, danas je održana završna svečanost 8. Balogijade – jedne od najpoznatijih nacionalnih manifestacija posvećenih dječjem stvaralaštvu, poeziji, scenskom izrazu i likovnoj umjetnosti. Na ovoj posebnoj svečanosti sudjelovala je i Laura Brežnjak, učenica 5. razreda, koja je svojim nastupom dostojno predstavila svoju školu i pokazala ljubav prema književnosti i umjetničkom izražavanju.

Laura2

Balogijada okuplja učenike iz cijele Hrvatske kroz krasnoslovno-scenski i likovni natječaj inspiriran djelima Zvonimira Baloga. Manifestaciju organizira Osnovna škola „Grigor Vitez“ iz Svetog Ivana Žabna, a cilj joj je očuvati uspomenu na Balogovo bogato književno i likovno stvaralaštvo te poticati djecu na kreativnost, igru riječima i slobodu izražavanja.

Ovogodišnja Balogijada bila je posvećena djelu Male priče o velikim slovima, koje obilježava svoju obljetnicu, a završna svečanost održana je upravo danas, 29. svibnja 2026. godine. Sudionici su kroz recitale, scenske nastupe i likovne radove pokazali koliko dječja mašta može biti bogata, razigrana i nadahnjujuća.

Posebno veseli što je među sudionicima i nagrađenim učenicima laureatima bila i Laura Brežnjak, koja je svojim sudjelovanjem postala dio ove lijepe priče koja povezuje učenike, učitelje i ljubitelje dječje književnosti iz svih krajeva Hrvatske. Mentorica joj je prof. Hrvatskoga jezika Lidija Novak Levatić. Sudjelovanje na završnoj svečanosti veliko je priznanje za trud, talent i predanost koje učenici ulažu tijekom priprema.

Laura1

Zvonimir Balog bio je jedan od najvažnijih hrvatskih dječjih književnika, pjesnik, pisac i likovni umjetnik poznat po svom humoru, maštovitosti i igri riječima. Rođen je 1932. godine u Svetom Petru Čvrstecu, a svojim je djelima obilježio djetinjstvo brojnih generacija. Djeca ga posebno vole zbog neobičnih stihova, vedrine i „balogovskog“ pogleda na svijet u kojem mašta nema granica. Osim književnog rada, Balog je jedno vrijeme radio i kao učitelj likovne kulture u svom rodnom kraju.

Balogijada danas nije samo natjecanje, nego i susret dječje kreativnosti, prijateljstva i umjetnosti. Upravo zato sudjelovanje i nagrada Laure Brežnjak na završnoj svečanosti predstavlja lijepo iskustvo i uspomenu koju će sigurno dugo pamtiti.“

Jan Gerenčer među najboljim mladim tehničarima Hrvatske

0
GLAVNA jan

Osnovna škola Nedelišće objavila je sljedeću vijest na svojoj stranici:

“Na državnoj razini 68. Natjecanja mladih tehničara Republike Hrvatske, održanoj od 25. do 28. svibnja 2026. godine u Segetu Donjem, naš učenik Jan Gerenčer (8. b) ostvario je izvrstan rezultat osvojivši 14. mjesto u kategoriji elektrotehnike.

IMG

Natjecanje je okupilo najbolje mlade tehničare iz cijele Hrvatske, a učenici su svoje znanje i vještine pokazali kroz pisanu provjeru znanja, praktičan rad i obranu rada. Jan je tijekom svih dijelova natjecanja pokazao veliko znanje, preciznost i tehničke vještine te dostojno predstavio našu školu. Za natjecanje ga je pripremala mentorica Smiljana Colar, kojoj zahvaljujemo na trudu, podršci i predanom radu s učenikom.

IMG

Sudjelovanje na državnoj razini i postignut rezultat velik su uspjeh te potvrda Janova rada, upornosti i zalaganja. Želimo mu puno uspjeha na budućim natjecanjima!“

IMG

FOTO Novo mjesto zajedništva za BK Prelog i početak 19. Ljetne kros lige

0
Befunky 2026 5 1 20 48

Biciklistički klub Prelog već godinama okuplja velik broj aktivnih sportaša, rekreativaca i volontera – od biciklista i trkača pa sve do triatlonaca. Klub kontinuirano raste, kako po broju članova, tako i po sportskoj opremi i aktivnostima koje organizira tijekom godine.

Kako bi članovi imali prikladan prostor za druženje, sastanke i organizaciju aktivnosti, pojavila se potreba za vlastitim klupskim prostorom. Zahvaljujući podršci Grada Preloga i gradonačelnika, BK Prelog dobio je kontejner koji su članovi kluba, uz pomoć sponzora, uredili vlastitim trudom, radom i zalaganjem.

Nedavno je prostor dodatno uređen naljepnicama s motivima preloške Marine kako bi se što bolje uklopio u okoliš te postao ugodno mjesto okupljanja svih članova kluba. Time je BK Prelog dobio novi kutak zajedništva i druženja koji će služiti kao baza brojnih budućih aktivnosti.

BK Prelog poznat je kao organizator mnogih sportskih događanja, a prvo koje slijedi je najstarija trkačka liga u Međimurju – „Ljetna kros liga Prelog“. Ovogodišnje, 19. izdanje lige započinje u petak, 5. lipnja 2026. godine.

Liga će se održavati kroz devet kola tijekom ljeta, a završnica i proglašenje najboljih trkača i volontera predviđeni su za 21. kolovoza 2026. godine. Organizatori ističu kako se i ove godine očekuje velik odaziv natjecatelja svih generacija.

Na ligi će sudjelovati oko 250 djece, za koju je sudjelovanje besplatno, te oko 250 odraslih trkača i hodača. Poseban naglasak BK Prelog stavlja i na ekologiju kroz svoju EKO ZONU, u kojoj natjecatelji mogu koristiti personalizirane lončiće za okrjepu, budući da na utrkama nisu dozvoljene plastične čaše.

Pred članovima i sudionicima još je jedno ljeto ispunjeno trčanjem, hodanjem, druženjem i pozitivnom energijom. Iz BK Prelog poručuju kako su svi dobrodošli jer, kako kažu, forma i godine nisu važne – važni su osmijeh, dobra volja i zajedništvo.

FOTO Maturanti Gospodarske škole Čakovec zablistali na maturalnoj večeri

0
Maturanti

Prošlog četvrtka restoran Kristal bio je ispunjen smijehom, plesom i odličnim raspoloženjem.

Maturanti Gospodarske škole svečano su obilježili završetak jednog važnog životnog razdoblja, a vesela atmosfera i dobro društvo učinili su ovu večer uistinu posebnom. Uz glazbu, ples i mnogo lijepih trenutaka, stvarale su se uspomene koje će se dugo pamtiti. Bila je to večer puna emocija, radosti i uspomena za cijeli život.

Hvala svim maturantima, njihovim obiteljima i nastavnicima koji su svojim dolaskom i pozitivnom energijom pridonijeli nezaboravnoj večeri.

Maturantima želimo puno sreće, uspjeha i ostvarenih snova na njihovom daljnjem putu!

Vijećnici Općine Podturen rekli NE sufinanciranju djelatnika bolnice u Čakovcu

0
Bolnica Čakovec

Vijećnici Općinskog vijeća Općine Podturen jednoglasno su se na sjednici Općinskog vijeća održanoj u ponedjeljak, 1. lipnja 2026. godine, izjasnili PROTIV odluke o potpisivanju “Sporazuma o sufinanciranju i potpori zdravstvenim djelatnicima Županijske bolnice Čakovec“.

Ova odluka daje se na usvajanje na vijećima JLS-a na prijedlog doktorice Andreje Marić, koja je predložila da bi se tako, sufinancirajući smještaj i edukacije zdravstvenih djelatnika bolnice, pomoglo u njihovom zadržavanju, a većina općina dosad je usvojila tu odluku. Protiv ovoga bila je primjerice Općina Kotoriba.

WhatsApp Image 2026 06 01 at 19.59.26 (4)

Vijećnici su na ovaj prijedlog iskazali negodovanje, posebno oni imena Dražen.

– Neka to financira vlasnik bolnice, a to više nije Međimurska županija! – poručio je vijećnik Dražen Posavec.

WhatsApp Image 2026 06 01 at 19.59.26 (2)

Vijećnik Dražen Ružić zaključio je kako mještani Općine Podturen ovime ništa ne dobivaju.

Mogao bih i ja kao učitelj predložiti da se nas sufinancira, Dražen Posavec bi mogao tražiti sufinanciranje svojih radnika… – dodao je Ružić.

WhatsApp Image 2026 06 01 at 19.59.26 (1)

Predsjednik Općinskog vijeća Vjenceslav Hranilović konstatirao je kako se svatko sam mora pobrinuti za svoje radnike.

WhatsApp Image 2026 06 01 at 19.59.26 (3)

Vijećnici su svi jednoglasno bili PROTIV.

WhatsApp Image 2026 06 01 at 19.59.26

Općina Podturen refundirat će troškove ukopa mještanima Novakovca!

0
Groblje1

Na 8. sjednici Općinskog vijeća Općine Podturen, održanoj 1. lipnja 2026. godine, usvojena je odluka o refundaciji troškova ukopa za mještane Novakovca!

Obiteljima pokojnika pokopanih na groblju u Novakovcu Općina Podturen će refundirati troškove ukupa u visini od 150 eura.

Naime, Novakovec je jedino naselje u sastavu Općine Podturen koje ne pripada župi sv. Martina u Podturnu, već je dio župe Svih svetih u Dekanovcu. Dok Općina Podturen u župi sv. Martina mještanima ne naplaćuje korištenje mrtvačnice, tamošnji načelnik Ivan Hajdarović korištenje mrtvačnice mještanima Dekanovca naplaćuje 100 eura, a mještanima Novakovca, koji spadaju u dekanovsku župu ali su iz Općine Podturen, čak 250 eura.

WhatsApp Image 2026 06 01 at 19.15.31

Ovo je velik izvor nezadovoljstva mještana Novakovca, koji, logično, ne žele te usluge plaćati skuplje od ostalih župljana župe Dekanovec. Različite cijene mrtvačnice za iste župljane Novakovčani s razlogom smatraju nepravednim.

To što je Općina Dekanovec napravila našim mještanima je nepošteno i nekorektno, jer dok se nekad gradila mrtvačnica, svako je domaćinstvo iz Dekanovca i Novakovca sudjelovalo u tome sa 150-200 maraka. Kako je Novakovec imao više stanovnika, sudjelovali su i više – ukazao je načelnik Općine Podturen Perica Hajdarović.

1

Dodao je i kako vjeruje da će ova refundacija puno značiti mještanima Novakovca, a refundirat će im se troškovi ukopa nastalim od početka 2026. godine retrogradno, a ubuduće je rok 30 dana od smrti pokojnika.

Za refundaciju, mještani će trebati predati pisani zahtjev uzpresliku osobne iskaznice, dokaz o prebivalištu pokojnika, smrtni list, izvornik računa za troškove ukopa i presliku kartice tekućeg računa ili IBAN za isplatu.

WhatsApp Image 2026 06 01 at 19.15.31 (1)

Vijećnica Mirjana Murk istaknula je kako je ovaj slučaj sramota i Općinskog vijeća i Općine Dekanovec.

Ovom odlukom Općina Podturen, pohvalno, spašava svoje mještane od nepravde! 

FOTO Mirjana Mlinarić sa 70 godina trči polumaratone i osvaja medalje

0
Mirjana Mlinarić

Dok mnogi u sedmom desetljeću života razmišljaju o odmoru, Mirjana Mlinarić iz Preloga obuva tenisice i kreće na novu utrku. Ova 70-godišnjakinja već godinama dokazuje da su godine samo broj, a njezina energija, upornost i ljubav prema trčanju inspiracija su mnogima.

Članica Trkačkog kluba Kotoripski begači postala je 2016. godine, no njezina trkačka priča počela je puno ranije. Danas redovito sudjeluje na utrkama diljem Hrvatske i nerijetko se kući vraća s medaljom oko vrata. Veliku podršku na tom putu pruža joj suprug Ivan, koji je također aktivan član kluba.

– Trčanjem sam se počela baviti prije 20 godina zbog zdravstvenih razloga. U početnim fazama trčanja, trčala sam samo po svome dvorištu, dnevno oko 20 krugova. Nakon toga, trčala sam po nasipu na preloškoj Marini. Trčanje ne košta ništa, a čini puno za vaše zdravlje. Imamo više snage, bolje smo pokretni, rade svi mišići u našem tijelu, pluća nam se pune kisikom i imamo bolju cirkulaciju. Nakon svakog trčanja, osjećaj je dobar jer izbacujemo sav nakupljeni stres iz organizma – prisjeća se Mirjana.

Viber slika 2026 06 01 12 56 38

Važnu ulogu u njezinu sportskom životu imala je pokojna Danijela Krobot koja ju je ohrabrivala i uvela među Kotoripske begače.

– Prilikom trčanja hrabrila me prijateljica Danijela Krobot koja me ujedno i učlanila u Kotoripske begače. Članstvo u klubu mi puno znači jer smo jedni drugima podrška, ali je i prisutan natjecateljski duh. Ovom prilikom bi se zahvalila klubu na sponzorskoj funkciji i što se na taj način brine o svojim članovima – kaže.

Na spomen Danijele, Mirjana ne skriva emocije.

– Danijela je bila posebna po velikoj snazi sportskog duha i prijateljstva.

Tijekom godina istrčala je brojne utrke, no neke su joj ostale posebno urezane u sjećanje.

– U mojem sportskom životu bilo je puno dobrih utrka, no posebno pamtim utrke Ivančica i Kalnik koje su bile posebno zahtjevne, no nije mi ni dan danas problem otrčati do 21 kilometar u komadu, odnosno polumaraton, gdje sam jedna od najstarijih trkačica u Međimurju na što sam posebno ponosna – govori Mirjana.

Svojim primjerom želi potaknuti i druge da se pokrenu, bez obzira na godine.

– Počnite trčati jer trčanje je zdravlje, život i ljubav. Ljudi su na trčanju sretni, zadovoljni i stječu nova prijateljstva koja traju – poručila je Mirjana Mlinarić, žena koja svakim novim kilometrom pokazuje da za ostvarenje ciljeva nikada nije kasno.

Veća šteta od požara u Novakovcu spriječena zahvaljujući brzoj reakciji vatrogasaca

0
Požar

U ponedjeljak, 1. lipnja 2026. godine, vatrogasci su intervenirali na požaru obiteljske kuće u Selskoj ulici u Novakovcu.

711268832 122112895665277925 2071235217571288416 n

Dojava o požaru zaprimljena je u 9:16 sati, nakon čega su na mjesto događaja upućene vatrogasne snage Javne vatrogasne postrojbe Čakovec te dobrovoljnih vatrogasnih društava Novakovec, Podturen i Miklavec.

710573464 122112895701277925 1879618103640784385 n

Brzom reakcijom vatrogasaca požar je stavljen pod kontrolu te je spriječeno njegovo daljnje širenje na okolne objekte. Na intervenciji je sudjelovalo više vatrogasnih vozila i operativnih vatrogasaca iz četiriju postrojbi.

711474732 122112895641277925 2999568234338258097 n

Intervencija je završena u 10:36 sati, a nakon gašenja požara uslijedilo je osiguravanje mjesta događaja i provjera mogućih skrivenih žarišta.

Uzrok požara i visina nastale materijalne štete bit će poznati nakon očevida nadležnih službi.

ŽOK Kaštel Pribislavec već 30 godina stvara sportašice, prijateljstva i velike uspjehe!

0
ŽOK Kaštel naslovna (2)

Kad se danas spomene ženska odbojka u Međimurju, ime ŽOK Kaštel Pribislavec nezaobilazan je dio priče. Klub koji danas okuplja čak 120 igračica, devet ekipa i osam trenera ove godine obilježava velikih 30 godina postojanja, no odbojkaška priča u Pribislavcu počela je mnogo ranije.

Od skromnih početaka na improviziranim terenima pokraj Zadružnog doma i stare školske dvorane, Kaštel je izrastao u jedan od najuspješnijih ženskih sportskih kolektiva u Međimurju, ali i klub koji je obilježio generacije djevojčica i stvorio brojna prijateljstva za cijeli život.

Image

U razgovoru s predsjednikom Markom Jelenićem, blagajnikom Robertom Tarandekom, dugogodišnjom klupskom djelatnicom Višnjom Ivačić te supružnicima Željkom i Markom Obadić, i više je nego vidljivo kako Kaštel nije samo sportski klub, već velika obitelj koju povezuju sport, zajedništvo i ljubav prema odbojci.

Odbojka se u Pribislavcu igra još od 1938. godine

Iako je ŽOK Kaštel formalno osnovan 1996. godine, prvi tragovi odbojke u Pribislavcu sežu još u 1938. godinu kada je mjesto imalo vrlo kvalitetnu mušku ekipu.

Nakon Drugog svjetskog rata odbojka se igrala oko Zadružnog doma i stare školske dvorane, a između 1950-ih i 1960-ih bila je jedan od najpopularnijih sportova u mjestu. Stariji mještani i danas se prisjećaju legendarnih utakmica između Gorenjskog i Dolenjskog dijela Pribislavca koje su okupljale velik broj gledatelja.

Prvi veliki rezultat stigao je 1957. godine kada je ekipa Partizana iz Pribislavca osvojila drugo mjesto na turniru u Varaždinu među 14 ekipa i izborila ulazak u Podsaveznu ligu. Veliku ulogu u razvoju odbojke imao je nastavnik Franjo Novak, jedan od ljudi koji su postavili temelje današnjeg kluba, dok je prvi predsjednik Kaštela bio Josip Žganec.

‘Nosila sam zastavu na otvorenju kluba’

Posebnu emociju prema klubu i danas nosi Željka Obadić koja je uz Kaštel odrasla. – Nosila sam zastavu na otvorenju 1996. godine. Igrala sam od samih početaka kada je postojala samo jedna ekipa, a danas sam trenerica – prisjetila se Željka Obadić.

Danas trenira najmlađe kategorije i vodi djevojčice kroz prve sportske korake.

Image

– Sve radimo kroz igru. Na fakultetu su nas učili da se odbojka počinje igrati tek od petog razreda, ali danas je to prekasno ako želite pratiti konkurenciju. Djeca imaju interes, žele doći na trening i zato krećemo postupno, kroz igru i zabavu. Najvažnije je da zavole sport – rekla je.

Mini odbojku treniraju djevojčice od prvog do četvrtog razreda i klub u toj kategoriji ima čak 30 igračica. Mala odbojka broji još 35 djevojčica, dok ostatak čine mlađe kategorije i seniorke koje nastupaju u 2., 3. i 4. hrvatskoj ligi.

Stručni i educirani treneri 

Veliku ulogu u posljednjih petnaestak godina ima trener Marko Obadić koji iza sebe ima bogatu nogometnu karijeru i nastupe za NK Varteks. – Igrom slučaja završio sam u odbojci zahvaljujući supruzi Željki i od 2009. godine sam dio Kaštela – rekao je.

I Marko i Željka završili su Kineziološki fakultet u Zagrebu, a upravo stručni rad klub danas posebno naglašava. – Težimo tome da s djecom rade educirane osobe jer je to vrlo osjetljivo područje. Trener mora biti pedagog, mora usmjeravati djecu i kao sportaše i kao ljude – rekao je Marko Obadić.

S njim se slaže i Višnja Ivačić koja je u klubu od prvog dana. – Na svojoj smo se koži uvjerili koliko je važno da s djecom rade stručne osobe – dodala je. Klub danas ima čak osam trenera, a ulaže i u školovanje vlastitih kadrova.

– Jedna naša igračica završila je višu trenersku školu, a još dvije planiraju upisati isto. Želimo zadržati djevojke u odbojci, bilo kao trenerice, sutkinje ili kroz rad u klubu – rekao je Marko Obadić. Prvu ekipu, uz Obadića vodi i trener Aleksej Makarov, ruski odbojkaš koji je završio Fakultet za fizičku kulturu u Rusiji, igrao za Centrometal, a danas svoje znanje prenosi mladim odbojkašicama.

Seniorska ekipa ispisala novu povijest

Kaštel iza sebe ima brojne uspjehe, no posljednja sezona ostat će posebno zapamćena. Nakon što su prošle godine završile na 11. mjestu i bile jedna od najmlađih ekipa u ligi, ove sezone nisu izgubile nijednu utakmicu i uvjerljivo su osvojile prvo mjesto.

Image

Velik uspjeh ostvaren je i 2018. godine kada je klub izborio ulazak u Prvu B ligu. – Cilj nam je tada bio samo ostati u ligi, a odmah smo završili treći. Šest godina igrali smo taj rang, no onda je došla smjena generacija i težak period – prisjećaju se u klubu.

Mini odbojka među najboljima u Hrvatskoj

Velike rezultate ostvaruju i mlađe kategorije. Mini odbojka prije dvije godine završila je četvrta u Hrvatskoj, što je jedan od najvećih uspjeha u povijesti kluba. – Oko 150 klubova u Hrvatskoj igra mini i malu odbojku, a samo njih 18 ide na državno prvenstvo. Moramo napraviti pravo malo čudo da se plasiramo – ističe trenerica Željka.

Ista generacija kasnije je kao mala odbojka ponovno izborila državno prvenstvo i završila na odličnom 11. mjestu. Kaštel je danas županijski prvak u čak pet kategorija – mini odbojci, maloj odbojci, mlađim kadetkinjama, kadetkinjama i juniorkama.

Kako djeca podnose poraz?

U klubu ističu kako je jedan od najvažnijih zadataka naučiti djecu nositi se i s pobjedama i s porazima. – Djecu od početka učimo da je poraz sastavni dio sporta i da ga tako moraju prihvatiti – rekla je Željka Obadić.

Trener Marko Obadić dodao je kako su čak predlagali Hrvatskom odbojkaškom savezu da se kod najmlađih kategorija utakmice igraju bez rezultata. – Predlagali smo da minići igraju bez službenog rezultata kako bi se smanjio pritisak na djecu i tenzije roditelja na tribinama. Djeca bi igrala određeno vrijeme, učila tehniku i svi bi na kraju dobili medalje. U toj dobi najvažnije je razvijati ljubav prema sportu, a ne stvarati stres – rekao je.

Trenerica Željka pak priznaje kako dolazi do izazovnih situacija – Imate 30 djevojčica, a na terenu igraju tri na tri. Nije moguće da sve budu zadovoljne. Treba balansirati između razvoja djece, rezultata i očekivanja roditelja – rekla je.

Humanitarni turnir 

Jedan od najtežih trenutaka u povijesti kluba dogodio se 2014. godine kada su se igračice vraćale s utakmice iz Zaprešića i doživjele tešku prometnu nesreću kod Svetog Križa. – Djevojke su zadobile ozbiljne ozljede, a tada se okupila cijela javnost u želji da pomogne. Ljudi su pomagali na sve moguće načine i upravo je tada nastala ideja o humanitarnom turniru – prisjećaju se u klubu.

Od tada se svake godine organizira humanitarni turnir, a prikupljena sredstva doniraju se udrugama i pojedincima kojima je pomoć potrebna. Pomagali su Udruzi za autizam Pogled, Udruzi Murid, Petru – malom borcu, međimurskoj sportskoj legendi, Ivici Ištvanoviću Škori i mnogim drugima.

– Ta nesreća nas je sve povezala još više. Shvatili smo koliko sport može okupiti ljude i koliko zajedništvo znači – istaknuli su.

Pješčana oluja – 10 dana ludila!

Posebna priča je legendarna „Pješčana oluja“, turnir odbojke na pijesku koji se održava još od 1998. godine. – To je deset do dvanaest dana ludila – kroz smijeh govori Višnja Ivačić koja je godinama mijesila poznate langoše po kojima je turnir postao prepoznatljiv.

Na turniru sudjeluju rekreativci iz cijelog Međimurja, ali i šire. – Ljudi dolaze čak i vlakom iz Kotoribe. Puno je mladih, djece i odlične atmosfere. Naglasak je na druženju i amaterskom sportu – pričaju nam.

Image

Prošle godine prijavile su se čak 54 ekipe, a turnir uključuje i popularnu odbojku na vodi. Pješčana oluja već se tradicionalno održava u vremenskom okviru od 29. lipnja do 11. srpnja i svi su dobrodošli!

Ljetni kampovi

Posebno mjesto u radu ŽOK Kaštela imaju ljetni kampovi koji su tijekom godina postali mnogo više od običnih priprema. – Nakon Pješčane oluje organiziramo odbojkaški kamp u Dramlju gdje većinom dolaze najmlađe igračice. Tamo nije naglasak samo na treninzima, već i na druženju, stvaranju prijateljstava i zajedništvu – rekla je Željka Obadić.

U Dramalj ne dolaze samo djevojčice iz Kaštela, već i igračice iz drugih međimurskih klubova. Kamp uključuje sportske aktivnosti, ali i brojne sadržaje poput škole plivanja, filmskih večeri, druženja i različitih zabavnih aktivnosti uz more.

– Cilj je da djeca kroz sport stvaraju prijateljstva i uspomene. Uz treninge imamo kino večeri, školu plivanja, jedrenje na dasci i puno zajedničkog druženja. Djeci to ostane u prekrasnom sjećanju – dodao je trener Marko Obadić.

Prošle godine klub je prvi put organizirao i odlazak seniorki na Rab, gdje je ostvarena odlična suradnja s tamošnjim odbojkaškim klubom i načelnikom Općine Rab. – Na Rabu smo više radili sa seniorkama, ali upravo tamo rodila se lijepa sportska suradnja. Sprijateljili smo se s Odbojkaškim klubom Rab i tamošnjim načelnikom koji nas je zamolio da organiziramo turnir u odbojci na pijesku na poznatoj Rajskoj plaži – rekao je Marko Obadić.

Dodao je kako je ideja odmah oduševila cijeli klub. – Spojit ćemo ugodno s korisnim. Djevojke će trenirati, igrati odbojku na pijesku i istovremeno promovirati naš klub i Međimurje – poručio je Obadić.

Image

Bez vlastite dvorane, ali uz veliku podršku

Iako klub nema vlastitu sportsku dvoranu, treninge uspješno organizira zahvaljujući odličnoj suradnji s Osnovnom školom Belica. U klubu posebno zahvaljuju dugogodišnjem ravnatelju Antunu Žuliću koji je čak 30 godina vodio školu i uvijek imao razumijevanja za sport i djecu. – Zahvalni smo i prijašnjem ravnatelju Antunu Žuliću, ali i sadašnjoj ravnateljici Martini Kolar. Uvijek su imali razumijevanja za naš rad i djecu koja treniraju – istaknuli su u klubu.

Osim u Belici, treniraju i u II. osnovnoj školi Čakovec te društvenom domu u Pribislavcu. – Nekad u dvorani imamo i po 30 djevojčica pa se doslovno snalazimo kako znamo. Nemamo svoju dvoranu, ali imamo volju i ljude – kažu treneri.

Image

Predsjednik Marko Jelenić smatra da sport mladima danas treba više nego ikada. – Važno je da se mladi uključe u bilo kakvu aktivnost. Odbojka je prekrasan sport za djevojke, nema grubog kontakta, odnosi su pristojni i sve je u granicama sporta i poštovanja – rekao je.

Dodao je kako treneri ne stvaraju samo sportašice. – Djecu trebaju voditi educirani ljudi koji stalno ulažu u sebe. Nije cilj samo da netko dobro igra odbojku, nego da postane bolji čovjek – zaključio je Jelenić.

U ŽOK Kaštelu Pribislavec ističu kako klub ne bi mogao rasti i ostvarivati ovakve rezultate bez velike podrške ljudi koji godinama stoje uz njih. Posebnu zahvalnost upućuju svim roditeljima, članovima uprave, prijateljima kluba, sponzorima te svima koji na bilo koji način pomažu rad kluba i sudjeluju u stvaranju ove lijepe sportske priče!