Home Blog Page 613

Posjet ispostavi hitne u Kotoribi: zahvala i čestitka načelnika Friščića i zamjenika Valpatića

0
Kotkotoribha hitna posjetaispostava

Načelnik Općine Kotoriba Dario Friščić  je zajedno sa zamjenikom Bornom Valpatićem u novogodišnjoj noći posjetio dežurne djelatnike ispostave hitne medicinske pomoći u Kotoribi.

– Došli smo im osobno čestitati novu godinu i zahvaliti na svemu što rade, često u trenucima kada su nam najpotrebniji. Njihova predanost, stručnost i spremnost da budu na raspolaganju 0-24 zaslužuju poštovanje i zahvalnost svih nas. Uz lijepe želje, uručili smo im i mali znak pažnje kao zahvalu za odgovoran i zahtjevan posao koji obavljaju. Hvala vam na svemu i sretna vam nova godina! – napisao je na svojoj službenoj Facebook stranici načelnik Friščić.

608665458 1200873028844596 6312291176395820904 n

FOTO Gradonačelnik Kolarek sa suradnicima obišao dežurne službe na području Preloga

0
BeFunky collage 2026 01 01T162308.522

Nakon zdravice i šampanjca na Trgu Slobode u Prelogu, gradonačelnik Ljubomir Kolarek sa svojim najbližim suradnicima, predsjednikom Gradskog vijeća Draženom Novakom i zamjenikom gradonačelnika Zdravkom Kvakanom, obišao je dežurne službe na području Grada Preloga.

Tako su, već tradicionalno, obišli djelatnike Policijske postaje Prelog Policijske uprave međimurske te djelatnike Hitne medicinske pomoći u Prelogu, koji su i ovu novogodišnju noć proveli radno. Uz prigodne čestitke, istaknuta je zahvala za sve ono što čine kako bi zaštitili stanovnike Grada Preloga, uz želju za što manje hitnih intervencija.

FOTO Brzina koja ruši granice: Metalni Racing imao godinu iz snova

0
Metal glavna

Sezona 2025. zauvijek će imati posebno mjesto u povijesti Metalni Racinga. Klub iz Goričana je iza sebe ostavio godinu u kojoj je dominirao domaćom, ali i međunarodnom scenom moto i auto ubrzanja, ostvarivši rezultate koji se dosad nisu bilježili u hrvatskom motorsportu.

Metalni Racing tijekom godine nastupao je na brojnim natjecanjima, a već sada je jasno kako je riječ o sezoni za pamćenje. Posebno se istaknuo moto segment, u kojem je klub ispisao povijest osvojivši sva tri natjecateljska naslova u jednoj sezoni – pothvat koji dosad nije uspio nijednoj ekipi u Hrvatskoj.

595111727 1245179194087755 4809135769034262641 n

Za Metalni Racing u moto utrkama vozili su Bojan Lisjak, Benjamin Pongrac, Dušan Poljak, Petar Gojević, Goran Fajtović, Domagoj Škvorc i Alen Majstorović. Njihovi nastupi donijeli su klubu ukupno 452 boda i naslov ekipnog prvaka Hrvatske. Iza njih sezonu su zaključili MK Docdyno Vinkovci s 418 bodova te Zlatni lug sa 143 boda.

Pojedinačni uspjesi dodatno su potvrdili dominaciju ekipe. Goran Fajtović sezonu je završio kao prvak u klasi Pro 600, Domagoj Škvorc bio je najbolji u klasi Pro Open, dok je Alen Majstorović osvojio naslov u klasi Drag. Utrke su se održavale u Osijeku, Slavonskom Brodu i Varaždinu, a povijesni značaj rezultata dodatno naglašava činjenica da je ovo prvi put da jedan klub u istoj sezoni osvaja sva tri naslova u hrvatskom moto ubrzanju.

– Ovakav uspjeh rezultat je dugogodišnjeg rada, discipline i zajedništva cijele ekipe. Znali smo da imamo potencijal, ali sezona je nadmašila i naša očekivanja – poručili su iz Metalni Racinga, istaknuvši kako je moto dio sezone postavio nove standarde.

595497373 1245179317421076 6024999799449657873 n

Uspjesi nisu izostali ni u auto ubrzanju. Marko Horvat – Metalni nastupio je u klasi Pro RWD i već u svojoj debitantskoj sezoni osvojio naslov prvaka Hrvatske. Cijelu godinu vozio je novo vozilo – Dodge Coronet snage čak 1100 konjskih snaga, s kojim je, osim domaćih utrka, nastupao i na međunarodnim natjecanjima u Bratislavi, Mađarskoj i Rumunjskoj.

Vrhunac sezone dogodio se u Aradu, gdje je Horvat na stazi od 400 metara postavio svoj novi rekord – 9,36 sekundi uz izlaznu brzinu od 240 kilometara na sat.

– Taj rezultat pokazuje da možemo ravnopravno konkurirati najjačim europskim ekipama. To nam daje dodatni motiv za ono što slijedi – poručuju.

Metalni Racing ambiciozno gleda i prema budućnosti. U klasi Pro RWD u nadolazećoj sezoni klubu će se pridružiti i Ivan Blažek – Nitro, čime se dodatno jača prisutnost ekipe u disciplini auto ubrzanja.

Žena sa stilom: Ova kombinacija nije prošla nezapaženo

0
Naslovna (14)

Doček Nove godine u Čakovcu, uz glazbu, ples i veselu atmosferu, okupio je velik broj građana, a među mnoštvom okupljenih pažnju prolaznika i fotografa privukla je i jedna elegantno odjevena gospođa.

U bijeloj haljini, krznenom kaputu i upečatljivoj zimskoj kapi (šubari), samouvjereno je koračala i plesala među okupljenima, uz osmijeh i dobro raspoloženje, jasno pokazujući kako se doček nove godine može obilježiti sa stilom. Njezina modna kombinacija odudarala je od zimskih jakni i kapa koje su prevladavale na trgu, zbog čega nije prošla nezapaženo.

Spoj elegancije, dobre energije i blagdanskog raspoloženja savršeno je opisao atmosferu kojom je Čakovec ispratio staru i dočekao novu godinu.

Za članak (2)

FOTO Štrigova uz sunce, snijeg i vino ispratila staru godinu

0
BeFunky collage 2026 01 01T161113.917

Jučer (31. prosinca) je u Štrigovi stara godina ispraćena u podne, kod Vidikovca Mađerkin breg.

Vrijeme je uistinu bilo idealno – sunce, snijeg i prekrasni prizori stvorili su savršenu kulisu za druženje. Uz dobru glazbu, finu hranu, čašu međimurskog vina i odličnu atmosferu, ispraćena je stara godina.

Turistička zajednica Općine Štrigova svima je poželjela puno zdravlja, sreće, uspjeha i lijepih trenutaka u godini koja je pred nama. Neka nova godina donese radost, mir i mnogo razloga za slavlje, poručili su na svojoj Facebook stranici.

Vjeruju da će ovakvo druženje postati lijepa nova štrigovska tradicija.

NK Sokol Vratišinec okuplja najbolje kartaše uz vrijedne nagrade i druženje!

0
Nk sokol vratišinec

Nakon iznimno uspješnog Božićnog BELA turnira, koji je okupio velik broj zaljubljenika u popularnu kartašku igru, Nogometni klub Sokol Vratišinec ne staje. S veseljem najavljuju Novogodišnji BELA turnir, koji bi, prema svemu sudeći, mogao nadmašiti i prethodni događaj.

Koncept turnira ostaje isti kao i za Božić, što znači da sudionike očekuje dobro poznata i provjerena organizacija. Ipak, dodatnu dozu neizvjesnosti i uzbuđenja donosi činjenica da će se na samom početku turnira, prema broju prijavljenih parova, zajednički donijeti odluka o pravilima repasaža te o mogućem povećanju nagradnog fonda. Upravo ta fleksibilnost i uključivanje igrača u odluke pokazali su se kao pun pogodak na prethodnom turniru.

Za sada su poznate i (trenutne) novčane nagrade, koje su već izazvale velik interes među kartašima. Prvoplasirani par osvojit će 400 eura, drugo mjesto donosi 200 eura, trećeplasirani par dobit će 60 eura, dok četvrto mjesto osvaja simboličnu, ali uvijek dobrodošlu nagradu – piće. Osim toga, najbolji parovi bit će nagrađeni i medaljama, što dodatno podiže natjecateljski duh.

No, turnir u beli u Vratišincu nije samo natjecanje. Organizatori iz NK Sokol Vratišinec pobrinuli su se da cijeli događaj bude i pravo društveno okupljanje. Sudionike i posjetitelje očekuju kobasice, kuhano vino i, kako poručuju organizatori, dobra atmosfera je zagarantirana. Upravo spoj dobre bele, hrane i druženja razlog je zašto su ovakvi turniri sve popularniji.

Prijave su već otvorene, a zainteresirani se mogu prijaviti putem Facebook stranice NK Sokol Vratišinec ili izravno kontaktirati Antonia Horvata na broj 099 662 9799. Broj mjesta je ograničen, stoga se preporučuje pravovremena prijava.

Novogodišnji BELA turnir održat će se u nedjelju, 4. siječnja, s početkom u 17 sati. Iz kluba poručuju kako jedva čekaju ponovno vidjeti pune stolove, napete partije i dobro raspoloženje.

– Vidimo se za stolom u nedjelju, neka najbolji par pobijedi! – poručuju iz NK Sokol Vratišinec.

FOTO Članovi KUD-a dr. Vinko Žganec iz Vratišinca na originalan su način obilježili kraj godine

0
Kud naslovna

Završetak 2025. godine u KUD-u dr. Vinko Žganec iz Vratišinca obilježen je na najbolji mogući način. Članovi Kulturno-umjetničkog društva okupili su se na završnom druženju koje je proteklo u iznimno ugodnoj, opuštenoj i nadasve veseloj atmosferi, a večer je dodatno začinjena kreativnom i razigranom trash party temom. Bio je to savršen način za staviti točku na još jednu iznimno aktivnu i uspješnu godinu u kojoj su svečano proslavili i 55 godina djelovanja.

Veselo druženje

Prostor je bio ispunjen smijehom, šarenilom i dobrom energijom, dok su maštovite kombinacije odjeće i modni detalji u trash stilu izazivali oduševljenje i salve smijeha. Upravo ta opuštenost i ležernost pokazale su koliko su članovi međusobno povezani te koliko se dobro osjećaju u okruženju koje su zajednički gradili tijekom cijele godine.

Kud dr. vinko žganec (8)

Poseban doprinos odličnoj atmosferi dala je i zabavna igra u kojoj su sudjelovali gotovo svi prisutni. Kroz smijeh, natjecateljski duh i spontanu zabavu dodatno su se učvrstile veze među članovima, a večer je dobila dinamiku koja je držala dobro raspoloženje na visokoj razini do samog kraja druženja.

Protekla godina je za KUD dr. Vinko Žganec bila je ispunjena nastupima, probama, projektima i brojnim događanjima koji su ostavili snažan trag. Završno druženje bilo je prilika da se članovi opuste, prisjete svega postignutog i zahvale jedni drugima na uloženom trudu, energiji i vremenu. Ujedno, večer je poslužila i kao poticaj za nove ideje, planove i izazove koji slijede u nadolazećoj godini.

Kroz ovakva druženja još se jednom potvrđuje koliko su zajednički trenuci temelj uspješnog djelovanja KUD-a dr. Vinko Žganec, ali i važnost očuvanja tradicije koja se prenosi s generacije na generaciju. 

Božićno – novogodišnji koncert Puhačkog orkestra Grada Preloga

0
BeFunky collage 2026 01 01T151709.819

Brojna adventska i Božićna događanja u Prelogu, tradicionalno završavaju Božićno – novogodišnjim koncertom Puhačkog orkestra Grada Preloga. Koncert će se ove godine održati u utorak, 6. siječnja, na blagdan Sveta tri kralja, u Župnoj crkvi sv. Jakoba ap.st. u Prelogu, s početkom u 17 sati. Gosti Puhačkog orkestra Grada Preloga biti će članovi etno međimurske skupine MI3 (Dario Mikec, Denis Hižman i Neven Kolarić). Ulaz je besplatan, dođite i uživajte u novom sjajnom koncertu puhača iz Preloga i njihovih gostiju.

Na inicijativu Grada Preloga i Doma kulture Prelog, krajem studenog 2012. godine, osnovan je Puhački orkestar Grada Preloga. Stručni voditelj orkestra od osnivanja do 2022. bio je Igor Hrustek, prof., nakon njega Jelena Škvorc, prof., a od rujna 2023. godine dirigentsku palicu preuzeo je Dominik Savić. Orkestar većinom čine mladi članovi, učenici i studenti, a njihov broj varira ovisno o mogućnosti usklađivanja studentskih obaveza i sudjelovanja u aktivnostima orkestra. Danas, orkestar broji tridesetak aktivnih članova prosječne starosti 14. godina od kojih njih desetak polazi i glazbene škole i studije. Upisi u orkestar otvoreni su kontinuirano, a za upis nije potrebno prethodno glazbeno iskustvo jer orkestar provodi i glazbenu izobrazbu svojih članova koji nisu upisani u glazbene škole. Orkestar svake godine tradicionalno organizira tri koncerta u Prelogu: godišnji koncert u svibnju, Božićno-novogodišnji koncert 6. siječnja te koncert na Marini Prelog krajem ljeta u okviru glazbenog kampa. Osim tih događanja, orkestar aktivno sudjeluje u svim značajnim manifestacijama i svečanim prigodama Grada Preloga i Turističke zajednice Grada Preloga.

9947 73130 puhaki orkestar sveta tri kralja

FOTO Uz zdravicu, šampanjac i tradicionalni vatromet Prelog je ušao u 2026. godinu

0
BeFunky collage 2026 01 01T150522.617

Na Trgu Slobode u Prelogu, ispred Doma kulture, tradicionalno je organiziran doček Nove godine na otvorenom. Za glazbeni ugođaj bio je zadužen Aquarius band, a Nova je 2026. godina dočekana uz šampanjac i tradicionalni vatromet.

Svima su okupljenima novogodišnju čestitku uputili gradonačelnik Ljubomir Kolarek, njegov zamjenik Zdravko Kvakan te predsjednik Gradskog vijeća Dražen Novak, nakon čega je nastavljeno novogodišnje veselje uz čestitanja i ples.

Gradonačelnik Kolarek je posebno istaknuo “Svim stanovnicima svakog naselja našeg Grada Preloga, stanovnicima Cirkovljana, Čehovca, Čukovca, Draškovca, Hemuševca, Oporovca, Otoka i Preloga, želim što uspješniju Novu 2026. godinu. Samo zajedništvom, upornošću, razgovorom i svakodnevnim radom, možemo Gradu Prelogu donijeti rast, razvoj i napredak!”.

Monika Baranić iz Gardinovca nakon teške borbe s bolešću zahvaljuje godini koja joj je donijela zdravlje i novi početak

0
BeFunky collage 2026 01 01T134155.467

Ženski dio članova Županijske lige protiv raka Čakovec mnogi nazivaju heroinama. Suvišne bi bile riječi opisivati zbog čega je to tako. To su žene koje su u jednom segmentu života pokleknule pred najokrutnijom bolešću, ali su je uspjele pobijediti, krenuvši iz svijeta beznađa u novu, stamenu stijenu.

Zbog čega ovo pišemo? Jer je završena još jedna godina koju te žene posebno broje i pamte. Zbog čega? Jer su je pretrčale, pobijedile s nadom u onu koja je upravo stigla, u koju vjeruju više nego u prethodnu. Nismo namjerno zaboravili niti njihove kolege iz Lige…

MONIKA B.

Ovo je uvod u priču jedne heroine kojoj je život prije šest godina na mlado i krhko tijelo stavio dijagnozu „karcinom debelog crijeva“.

Otišla sam u bolnicu misleći da nije ništa strašno, a onda sam čula one najgore riječi koje nijedno dijete ne bi smjelo čuti. Rekli su mi da se oprostim od svojih jer možda neću preživjeti operaciju – da se radi o zloćudnom tumoru – rekla nam je danas 32-godišnja Monika Baranić iz Gardinovca koja se, umjesto da se preda, svrstala u red heroina jer je odlučila boriti se. Borila se i pobijedila.

Ti novi počeci primorali su je na analizu svake zdrave godine koja je iza nje. Danas nam je poslala priču naslova „Hvala ti, 2025!“.

*„Bila si godina koraka naprijed, godina u kojoj sam birala život. Bolničke krevete i hodnike zamijenila sam kilometrima, putovanjima i suncem. Kretanjem. Smijehom. Slobodom. Plesom. Upoznala sam divne ljude, a neki su ušli u moj život tiho i ostali glasno kao prijatelji. Naučila si me da sreća ne mora biti velika da bi bila stvarna. Dovoljni su mirno jutro, iskren zagrljaj i osjećaj da sam tu prisutna.

U 2025. sam jačala tijelo, ali još više duh. Smijala sam se više nego prije i zahvaljivala češće. Hvala ti na zdravlju koje se vraćalo i molim te da u 2026. bude još bolje: kod mene, kod moje obitelji, mog djeteta i mojih divnih prijatelja.

Neka zdravlje bude čvrsto, a dani lagani. Neka nas čuva snaga, mir i ljubav kojom smo okruženi. S tobom sam naučila da život nije čekanje boljih dana, nego prepoznavanje lijepih trenutaka. Zato te puštam s osmijehom i u 2026. nosim radost, zahvalnost i vjeru da najbolje tek dolazi.“*

MONIKA B

Monika je danas predsjednica ILCO kluba Županijske lige protiv raka Čakovec. Aktivna je, vedra i uvijek spremna pomoći drugima koji prolaze kroz slične nedaće. Svojim primjerom, osmijehom i optimizmom pokazuje da se i iz najtežih trenutaka može roditi novi život.