Home Blog Page 601

FOTO Stjepan Srnec slikar je po srcu, keramičar po profesiji, dinamovac po svjetonazoru, a ribič iz ljubavi!

0
BeFunky collage 2026 01 05T151832.891

Po profesiji je keramičar, po srcu slikar. Cijeli život je takav. S jedne strane veliki radnik i stručnjak, a s druge skroman i samozatajan. A nema ni malo razloga za to. Dapače, da živi i radi negdje vani, bio bi poznati, priznati, a samim time, i dobro plaćeni likovni umjetnik. Ovako, Stjepan Srnec (67) iz Male Subotice, živi svoj život daleko od gradske vreve uživajući u svojim slikama. I mirovini u kojoj ne miruje ni trnutka.

Obitelji Slaviček i Srnec
Obitelji Slaviček i Srnec

Upoznali smo se prije četrdesetak godina kad je imao samostalnu izložbu slika u Motelu “Ilonka” u Murskom Središću. Već tada je pobudio veliko zanimanje publike svojim slikama na staklu. No, nikad se nije do kraja posvetio naivi. Zapravo cijeli život istražuje tehnike i mogućnosti koje one pružaju slikaru.

-Istina, koristio sam olovku, akvarel, tempere, uljane boje na staklu, akril na platnu… Radio sam i kolaže od raznobojnih kamenčića, koje sam silikonom lijepio na vodootporni stirodur – kaže Stjepan dok razgovaramo u njegovom domu u Maloj Subotici. Oko nas bezbroj prekrasnih slika: portreti, životinje, crkve, priroda, stari gradovi…

-Svemu je “kriv” moj učitelj likovne kulture u OŠ Mala Subotica, Robert Wrana, koji je primijetio moj talenat za slikanje i onda me godinama “drilao” što, gdje i kako moram nacrtati, koje boje upotrijebiti, kako oblikovati predmete i slično. Mnogo toga me naučio, a ja sam kasnije sam nadograđivao znanje obilazeći izložbe i čitajući literaturu koja obrađuje likovnu umjetnost – govori Stjepan Srnec, koji sada, kad je u mirovini, ima dovoljno vremena da napravi sve ono što je odavno htio.

-Da, ja sam radio kao keramičar u nekadašnjem Građevnom kombinatu “Međimurje”, bio na svim gradilištima uzduž i poprijeko bivše države, a najviše na Jadranu. Nekoliko puta sam osvajao prva mjesta na radničkim sportskim igrama, kao najbolji keramičar u Jugoslaviji. Kasnije sam postao obrtnik i bavio se keramikom do prije koju godinu, kada sam odlučio ostaviti pločice iza sebe. Ipak, okušao sam se i u izradi mozaika od komadića raznobojnih keramičkih pločica. I to vrlo uspješno. No, akrilne boje na platnu su moja osnovna tehnika – ističe Srnec, dok mi pokazuje slike nastale zadnjih mjeseci. Luka Modrić je gotovo u prirodnoj veličini, tu je i domaći župnik vlč. Tomislav Kos, pa konjanik Vlado Matić iz Strelca, trener Nenad Bjelica… Puno je slika posvećenih “Dinamu”.

-Je, veliki sam navijač nogometnoig kluba “Dinamo” iz Zagreba, ali i “Dinama” iz Palovca. Tamo sam igrao nogomet puno godina, čak do veteranskih dana. Nađem vremena i za ribičiju. Strastveni sam ribolovac od malih nogu na tekućim vodama. Prije svih, to su Drava i Mura, Podturen i Otok. Ulovio sam čak i lijepe primjerke riba i podijelio prijateljima. Ribolov me smiruje, tamo nalazim ideje za slike, odmaram dušu i tijelo – pripovijeda mi Stjepan.

Svoje slike dosad je izlagao u Maloj Subotici, Murskom Središću, Čakovcu, Prelogu, na niz skupnih izložbi likovnih udruženja… I još će ako bude prilike i interesa.

Sve više radi i velika oslikana uskrsna jaja, koja su dosad naručili i izložili u Gardinovcu, Štefancu, Podbrestu i Držimurcu.

Unuka Nella
Unuka Nella

-U njihovom oslikavanju pomagala mi je i moja unuka Nella, učenica drugog razred OŠ u Maloj Subotici, koja će, vjerujem, krenuti mojim stopama. Već je nekoliko njenih radova pohvaljeno i izloženo na izložbama ne samo u školi – ponosno kaže djed Stjepan, koji najveću podršku, ali i povremene kritičare, ima u svojoj supruzi Nadi, sinu Renatu te zetu i kćerki Maji Slaviček, kao i maloj Nelli.

Stjepan i supruga Nada P1190524
Stjepan i supruga Nada

Portrete, grupne obiteljske slike, kućne ljubimce i sve ostalo što može biti odličan poklon, Stjepan Srnec radi i po narudžbi. Kontaktirajte ga na broj mobitela 098/393 190 i nećete požaliti.

– Slikanje me smiruje, a slike ostaju za sva vremena. Kao otisak trenutka u mom životu – kaže Stjepan.

Želimo mu još puno lijepih trenutaka u životu ovjekovječenih na slikama.

Sretno!

Podignuta optužnica za krvavi zločin u Međimurju: 29-godišnjak ubio majku i očuha, a polubrata teško ranio

0
BeFunky collage 2026 01 05T162609.069

Županijsko državno odvjetništvo u Varaždinu je, nakon provedene istrage, 5. siječnja 2026., pred Županijskim sudom u Varaždinu, podiglo optužnicu protiv hrvatskog državljanina (1996.) zbog dva kaznena djela teškog ubojstva iz članka 111. točke 1. i 3. Kaznenog zakona, na štetu hrvatske državljanke (1976.) i hrvatskog državljanina (1965.) te jednog kaznenog djela teškog ubojstva u pokušaju iz članka 111. točke 1. i 3. u vezi članka 34. Kaznenog zakona, na štetu hrvatskog državljanina (2001.).

Varaždin: Privođenje muškarca kojeg se sumnjiči za ubojstvo majke u Pleškovcu

– Optužnicom se 29-godišnjaku stavlja na teret da je dana 6. srpnja 2025., oko 5,00 sati, u mjestu u Međimurskoj županiji, u obiteljskoj kući, nakon konzumacije više psihoaktivnih tvari, ušao u spavaću sobu u kojoj su spavali njegova majka (1976.) i očuh (1965.) te im, u cilju da ih usmrti, zadao udarce sjekirom u glavu, uslijed čega je 49-godišnjakinji nanio višestruke ozljede od kojih je preminula na mjestu događaja, dok je 60-godišnjak zadobio osobito teške tjelesne ozljede, od kojih je preminuo u bolnici u listopadu 2025. Također se 29-godišnjak tereti da je  nakon toga, u cilju da ga usmrti, sjekirom zadao više udaraca u glavu i ruku svom polubratu (2001.), koji je spavao, nanijevši mu teške tjelesne ozljede – javlja DORH.

Državno odvjetništvo je u optužnici sudu predložilo da se protiv 29-godišnjeg okrivljenika, koji se nalazi u istražnom zatvoru,  produlji  istražni zatvor zbog opasnosti od ponavljanja kaznenih djela i zato jer je istražni zatvor nužan radi neometanog odvijanja postupka za kaznena djela za koje je propisana kazna dugotrajnog zatvora i kod kojih su okolnosti počinjenja kaznenih djela posebno teške (članak 123. stavak 1. točka 3. i 4. Zakona o kaznenom postupku).

>>>‘Kaj sam dole napravil? Kaj bum sad?‘: Cure detalji krvavog zločina, majku ubio dok je spavala, polubrat opisao stravične trenutke

PXL 060725

Bronca za U7 ekipu! Mladi talenti iz NŠ Općine Male Subotice briljirali na Centar Cupu u Nedelišću

0
Naslovna cup

Na nedavno održanom turniru Centar Cup u organizaciji Škole nogometa Centar iz Nedelišća, nogometna škola Općine Mala Subotica imala je itekako razloga za slavlje. Najmlađa ekipa, kategorija U7, ostvarila je izvrstan rezultat osvojivši odlično treće mjesto!

Turnir Centar Cup nastavlja dugogodišnju tradiciju Limač kupa, a održan je u moderno opremljenoj dvorani Sport Hub Nedelišće, na podlozi od umjetne trave s mantinelama, što je mladim igračima donijelo dodatni izazov, ali i priliku za pokazivanje prilagodljivosti i nogometne zrelosti. Upravo su se mali nogometaši iz Male Subotice u takvim uvjetima snašli odlično. U iznimno jakoj konkurenciji pokazali su borbenost, tehničku potkovanost i timski duh, što ih je na kraju zasluženo dovelo do završnice i mjesta na pobjedničkom postolju.

610626215 122205165368345602 6929247817525927297 n

Posebno veseli činjenica da se radi o najmlađoj kategoriji, gdje su rezultat i plasman često u drugom planu, a naglasak je na razvoju osnovnih nogometnih vještina, fair-playu i ljubavi prema sportu. Upravo su te vrijednosti dečki iz U7 ekipe demonstrirali tijekom cijelog turnira, na ponos svojih trenera, roditelja i kluba.

Osim U7 ekipe, boje Nogometne škole Općine Mala Subotica branili su i predpočetnici te početnici u kategorijama U8 i U9. Obje su ekipe ostvarile solidne nastupe te natjecanje završile na trećim mjestima u svojim skupinama. Rezultat je to koji potvrđuje kvalitetan i kontinuiran rad s mlađim uzrastima, ali i dobar temelj za buduća natjecanja.

Velike čestitke svim igračima i trenerima Nogometne škole Općine Mala Subotica na ostvarenim rezultatima i dostojnom predstavljanju kluba na ovom prestižnom turniru.

Predsjednik RH Zoran Milanović dolazi u Međimurje, obilježiti dan kad smo se odcijepili od Mađarske!

0
Zoran milanovi glavna posjeta

U petak, 9. siječnja 2026. godine, u 17 sati u Centru za kulturu Čakovec, bit će održana svečana akademija povodom obljetnice pripojenja Međimurja matici Hrvatskoj.

Nakon vojnog oslobođenja Međimurja, na Franjevačkom trgu u Čakovcu 9. siječnja 1919. održana je velika narodna skupština na kojoj je donesena Rezolucija o odcjepljenju Međimurja od mađarske države i izražena želja za pripojenjem Kraljevini Srba, Hrvata i Slovenaca. Na skupštini je sudjelovalo preko deset tisuća ljudi, a najveća zasluga za postizanje odcjepljenja pripada dr. Ivanu Novaku.

Spomendan Dan sjedinjenja Međimurja s maticom zemljom Hrvatskom poziv (1)

Ovaj datum od 2005. godine, odlukom Sabora RH, obilježava se kao Spomendan na donošenje Rezolucije o odcjepljenju Međimurja od mađarske države.

Kako saznajemo, svoj dolazak na svečanu akademiju, na kojoj će nastupiti i niz glazbenih umjetnika, najavio je i predsjednik RH, Zoran Milanović.

Tradicionalno, u našoj županiji s ponosom se proslavlja obljetnica donošenja Rezolucije, kojom su Međimurci jasno poručili svijetu tko su i gdje im je domovina.

Polufinalni dan

0
DSC

Elvis Kralj: Najstroža osuda svakog oblika diskriminacije romske nacionalne manjine u Međimurskoj županiji

0
Elvis kralj glavna zamjenik

Priopćenje Elivsa Kralja, zamjenika župana Međimurske županije iz reda romske nacionalne manjine prenosimo u cijelosti:

Nastavno na tragični slučaj posljednjeg ispraćaja bebe u Gornjem Hrašćanu, u kojem obitelji nije bio omogućen pristup grobnoj kući, izražavam duboku zabrinutost i najoštrije osuđujem svaki oblik diskriminacije prema romskoj nacionalnoj manjini. Neprihvatljivo je da se, u bilo kojem kontekstu, onemogući dostojanstven posljednji ispraćaj, osobito u ovako bolnim trenucima za obitelj. Naglašavam kako poštivanje zakonskih propisa, regulativa te ispunjavanje svih prava, ali i obveza, mora vrijediti jednako za sve građane, bez iznimke. Samo uz međusobno poštovanje, odgovornost i dosljednu primjenu zakona možemo graditi društvo utemeljeno na jednakosti i dostojanstvu svakog čovjeka.

Diskriminaciju u našoj Županiji ne doživljavaju samo Romi, već i pripadnici drugih nacionalnih manjina, kao i pripadnici većinskog stanovništva. Smatram da se ovim pitanjima ozbiljno trebaju baviti državne institucije. S obzirom na nedavni slučaj, problem diskriminacije građana Međimurske županije bit će na dnevnom redu predstojeće tematske sjednice Koordinacije za zaštitu ljudskih prava Međimurske županije.

U dosadašnjem radu primio sam optužbe i prijave za kršenje ljudskih prava, među kojima su i one vezane uz obrazovanje i zapošljavanje, što je očiti pokazatelj da je stanje ljudskih prava u našoj Županiji na nezavidnoj razini. Oduzimanje prava na jednakost, pripadnicima romske nacionalne manjine otežava put prema uspješnoj integraciji, socijalizaciji i stvaranju uvjeta za normalan suživot s većinskim stanovništvom.

Upućujem molbu svim građanima da svaki oblik diskriminacije pravovremeno prijave državnim institucijama i županijskoj Koordinaciji za zaštitu ljudskih prava, kako bismo na vrijeme reagirali i suprotstavili se svakom obliku neprimjerenog ponašanja usmjerenog protiv ljudskoga dostojanstva.

Također, apeliram na državne institucije za temeljitije obavljanje funkcija, ali i na građane, koji često svjesno, ali i nesvjesno, provode diskriminaciju samo zato što je netko drugačije vjere, boje kože ili nacionalnosti.

Suzbijanje diskriminacije svima nam je u interesu jer pridonosi razvoju društva i povećava kvalitetu života u zajednici.

>>>VIDEO Zašto je grobna kuća ostala zaključana na dan pogreba bebe?

>>> Gornji Hrašćan: Čitatelj tvrdi da Romima nije dopušten ulazak u grobnu kuću

FOTO Otvorena 31. Zimska škola informatike – mjesto stvaranja budućih IT stručnjaka

0
BeFunky collage 2026 01 05T141410.601

U ponedjeljak je u Čakovcu, u Graditeljskoj školi, svečano otvorena 31. Zimska škola informatike. Organizator škole je Hrvatski savez informatičara (HSI) u suradnji s udrugama Mladi informatički stručnjaci (MIS) i Međimurski informatički klub (MIK), uz podršku Grada Čakovca, Međimurske županije i Sveučilišta u Zagrebu – Fakulteta organizacije i informatike (FOI), dok je domaćin Graditeljska škola Čakovec.

IMG

Zimska škola informatike, koju ove godine pohađa sedamdesetak učenika, okuplja najbolje mlade programere – osnovnoškolce i srednjoškolce iz cijele Hrvatske – pružajući im priliku za stručno usavršavanje te pripremu za izazove prestižnih informatičkih natjecanja. Upravo su polaznici ovakvih programa često oni koji kasnije odabiru studij informatike na FOI-ju, gdje nastavljaju razvijati svoja znanja i vještine u poticajnom akademskom okruženju. Duga tradicija Zimske škole informatike svjedoči o visokoj razini razvijenosti obrazovnog sustava u Međimurju.

Na svečanosti otvorenja prisutnima se obratila dekanica Fakulteta organizacije i informatike u Varaždinu, prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa, istaknuvši važnost kontinuiranog ulaganja u mlade informatičke talente. „FOI prepoznaje vrijednost ovakvih inicijativa. Mnogi polaznici Zimske škole informatike kasnije dolaze na FOI, a neki od njih odlučuju se i za akademsku karijeru. Tako nastaje nova generacija vrhunskih nastavnika koji prenose znanje budućim naraštajima. Fakultet će i dalje snažno podržavati projekte koji potiču izvrsnost u informatici te ostati mjesto gdje mladi talenti mogu razvijati svoje sposobnosti i oblikovati svoju buduću karijeru u IT sektoru.“, rekla je Klačmer Čalopa.

IMG

Uz dekanicu Klačmer Čalopa , otvorenju su nazočili i župan Međimurske županije Matija Posavec, gradonačelnica Grada Čakovca Ljerka Cividini, prodekan za poslovni razvoj Međimurskog veleučilišta u Čakovcu dr. sc. Tibor Rodiger, tajnik Hrvatskog saveza informatičara Krešimir Malnar, pomoćnik glavnog tajnika Zajednice tehničke kulture Hrvatske Marijan Krpan, direktor Tehnološko-inovacijskog centra Međimurje Ivan Plačko, predsjednik udruge Mladi informatički stručnjaci i dopredsjednik Hrvatskog saveza informatičara Dejan Drabić, ravnatelj Graditeljske škole Čakovec Damir Srnec, ravnateljica Ekonomske i trgovačke škole Čakovec Dunja Sarap Mišić te predsjednica Školskog odbora Graditeljske škole Čakovec Tatjana Vadas.

IMG

Predsjednik udruge Mladi informatički stručnjaci i dopredsjednik Hrvatskog saveza informatičara Dejan Drabić na početku je poželio dobrodošlicu svim sudionicima u Međimurje, „malo površinom, ali veliko po znanju, idejama i ljudima“. Tom je prigodom naglasio kako je Zimska škola informatike snažno ulaganje u znanje te zahvalio Gradu Čakovcu i Međimurskoj županiji na kontinuiranoj podršci, „Ovim programom utire se put našim polaznicima da sutra budu kreatori razvoja – ne samo Čakovca, Međimurja ili Hrvatske, već i šire.“, istaknuo je Drabić. Prigodnim riječima dobrodošlicu i puno uspjeha u radu učenicima i mentorima poželio je i ravnatelj Graditeljske škole Čakovec Damir Srnec.

IMG

Gradonačelnica  Grada Čakovca Ljerka Cividini istaknula je kako ju posebno veseli što je Zimska škola informatike jedna od prvih aktivnosti u godini u gradu koji je i prošle godine bio među najboljima u Hrvatskoj po pitanju obrazovanja. „Želim vam da ovu zimsku školu iskoristite za stjecanje novih znanja, ali i za nova prijateljstva. U digitalnom dobu ponekad zaboravimo koliko je važno druženje i međusobna komunikacija. Zahvaljujem i vašim mentorima koji vas prate i podupiru na putu prema znanju, osobito jer ovaj tjedan provodite u učenju tijekom zimskih praznika.“, kazala je gradonačelnica Cividini.

IMG

Zimsku školu informatike službeno je otvorio župan Matija Posavec, naglasivši da je Međimurska županija pravovremeno prepoznala važnost novih područja obrazovanja kroz sustavna ulaganja u centre izvrsnosti i kvalitetne stručnjake. „Bez prilagodbe i znanja u novim tehnologijama danas je nemoguće napredovati – bilo kao regija, grad, država ili društvo u cjelini. Upravo zato važno je da se bavite informatikom i spremno odgovarate na izazove koje donosi budućnost.“, rekao je između ostalog župan Posavec.

Zimska škola informatike traje do petka, 9. siječnja, kada će se održati svečana dodjela priznanja i pohvala. Tijekom cijelog programa sudionici imaju priliku sudjelovati u interaktivnim predavanjima i radionicama koje im otvaraju vrata prema daljnjem obrazovanju i budućem profesionalnom uspjehu. Glazbeni ton svečanosti otvorenja svojim je odličnim izvedbama dala učenica Graditeljske škole Mura Krička.

DHMZ objavio posebno priopćenje. Stiže i pola metra snijega

0
BeFunky collage 2026 01 05T132736.789

DRŽAVNI hidrometeorološki zavod (DHMZ) objavio je posebno priopćenje o vrlo nepovoljnim vremenskim uvjetima koji se očekuju do četvrtka, 8. siječnja 2026. Na snazi su upozorenja zbog obilne kiše, snijega i olujnog vjetra, a vremenske prilike mogle bi znatno utjecati na promet i boravak na otvorenom, piše index.hr.

Sinoptička situacija

Tijekom ponedjeljka, 5. siječnja, dolina s hladnim zrakom produbljuje se prema Pirenejskom poluotoku, dok s jugozapada nad Hrvatsku i dalje pritječe zrak bogat vlagom. Istodobno se sa sjevera spušta hladan zrak koji će se do kraja srijede proširiti i na jug zemlje.

U prizemlju se nad Sredozemljem zadržava polje sniženog tlaka zraka s pripadajućim frontalnim poremećajima, dok središnjom i zapadnom Europom jača ogranak anticiklone. Takav raspored tlaka uzrokuje vrlo vjetrovito vrijeme na Jadranu i u unutrašnjosti Dalmacije.

Obilna kiša na Jadranu. U unutrašnjosti snijeg, bit će ga i do pola metra

Do sredine tjedna na Jadranu će prevladavati nestabilno vrijeme s čestom kišom, u Dalmaciji mjestimice i obilnom, lokalno praćenom grmljavinom. Na pojedinim područjima može pasti više od 100 litara kiše po četvornom metru, uz mogućnost bujičnih i urbanih poplava.

U unutrašnjosti će uglavnom padati snijeg, uz stvaranje snježnog pokrivača. Najviše snijega očekuje se u Gorskoj Hrvatskoj i na istoku zemlje, gdje se do kraja srijede prognozira 20 cm snijega, a u Lici lokalno i do 50 cm. U gorskim krajevima puhat će i jak vjetar, pa su mogući snježni zapusi i mećava.

S padom temperature kiša će u unutrašnjosti Dalmacije i Istre prelaziti u susnježicu i snijeg, a snježne oborine moguće su ponegdje i uz obalu, osobito na sjevernom Jadranu u utorak. Na jugu Like, u planinskim predjelima Dalmacije, kao i na krajnjem istoku zemlje, moguća je pojava kiše koja se smrzava u dodiru s hladnim tlom i predmetima.

Jaka i olujna bura

Na sjevernom i dijelu srednjeg Jadrana puhat će jaka bura, a u utorak i srijedu mjestimice olujna, uz orkanske udare. Udari bure lokalno mogu dosezati oko 130 km/h, zbog čega su vrlo vjerojatna ograničenja u cestovnom i pomorskom prometu.

Na jugu zemlje povremeno će puhati jak jugozapadni i južni vjetar te jugo. Slabljenje bure očekuje se tijekom četvrtka, 8. siječnja.

Vrlo hladno, osobito u unutrašnjosti

U većini unutrašnjosti do četvrtka će prevladavati studeno vrijeme, pri čemu temperatura zraka ni tijekom dana neće prelaziti 0 °C. I na Jadranu se očekuje postupni pad temperature, osobito na sjeveru, a jaka i olujna bura dodatno će pojačavati osjet hladnoće, koji će mjestimice biti u kategoriji “iznimno hladno”.Vrlo hladno, osobito u unutrašnjosti

U većini unutrašnjosti do četvrtka će prevladavati studeno vrijeme, pri čemu temperatura zraka ni tijekom dana neće prelaziti 0 °C. I na Jadranu se očekuje postupni pad temperature, osobito na sjeveru, a jaka i olujna bura dodatno će pojačavati osjet hladnoće, koji će mjestimice biti u kategoriji “iznimno hladno”.

U četvrtak se sa sjeverozapada očekuje postupni prestanak oborine i smanjenje naoblake, no jutro će biti još hladnije. Najniže jutarnje temperature u unutrašnjosti često će se spuštati do -5 °C, lokalno i oko -10 °C, a negativne temperature moguće su i na obali, osobito na sjevernom Jadranu.

Upozorenje građanima

DHMZ poziva građane da redovito prate prognoze i upozorenja te da postupaju prema preporukama nadležnih službi. Upozorenja za snijeg, obilnu oborinu i olujan vjetar i dalje su na snazi, a razine upozorenja mogu se mijenjati ovisno o razvoju vremenske situacije.

Najnovije informacije i upozorenja dostupni su na mrežnoj stranici meteo.hr, gdje ih prognostičari DHMZ-a ažuriraju više puta dnevno. Građanima se savjetuje da svoje aktivnosti prilagode vremenskim uvjetima i povećaju oprez, osobito u prometu.

FOTO Snježne radosti u Svetoj Mariji: grudanje, vožnja saonicama i anđeli u snijegu

0
GLAVNA

Možda nije bilo bijelog Božića u Donjem Međimurju, no ovogodišnji zimski školski praznici su, pred blagdan Sveta tri kralja, ipak donijeli snijeg! Danas, 5. prosinca 2026. godine, u Svetoj Mariji, u tzv. Belom Beču, krajem s najviše djece u selu, djeca su uživala u pravim, snježnim radostima!

Snijegu koji je prekrio kuće, livade i ulice razveselili su se i djeca i odrasli. Neka od mlađe djece još nisu ni imala prilike uživati u pravim snježnim radostima, no ove godine snijeg je pao u dovoljnim količinama, pada i dalje i obećava snježne pustolovine.

Snježne radosti Sv (7)

Djeca su se grudala, radila anđele u snijegu ili vozila na saonicama koje su vukli tate. Klinci su uživali u vožnji po snježnim ulicama, s rumenim obraščićima i smijehom oduševljenja.

Male stvari vesele, a snježno jutro donijelo je uzbuđenje i sreću i u Beli Beč. Djelić atmosfere pogledajte na fotografijama i videu.

I, ne zaboravite, snijeg vas vani čeka! Za igru, šetnju ili jednostavno uživanje u zimskoj bajci.

FOTO Nakon uzbudljive završnice Venergoteh slavio na 5. malonogometnom dvoranskom turniru Goričan 2026.

0
BeFunky collage 2026 01 05T120130.520

U dvorani Osnovne škole Goričan proteklog je vikenda, u organizaciji NK Trnava Goričan, uspješno završen 5. malonogometni dvoranski turnir Goričan 2026. Turnir je okupio 23 ekipe koje su se borile za prestižne titule, a pobjednički pehar, nakon uzbudljivog finala, podigla je ekipa Venergoteha.

Visoka razina prikazanog nogometa i iznimna posjećenost obilježili su ovo izdanje turnira, a sportsko ponašanje sudionika bilo je na zavidnoj razini, unatoč visokoj razini adrenalina i natjecateljske želje.

611535781 122161251848861506 6578224473861589943 n

U samoj završnici turnira, nakon niza napetih utakmica, ostvaren je sljedeći poredak:

  1. mjesto: Venergoteh
  2. mjesto: CB „K Johanu“
  3. mjesto: MNK Novi Marof
  4. mjesto: Metalni23

Osim ekipnih uspjeha, dodijeljene su i nagrade pojedincima koji su se istaknuli svojim vještinama i doprinosom na terenu. Najboljim igračem proglašen je Jurica Prašnjak (Venergoteh), najbolji strijelac bio je Tin Keliš (MNK Novi Marof), dok je za najboljeg golmana turnira izabran Borna Bartolić (CB „K Johanu“).

611321781 122161252448861506 1087687317396628120 n

Organizatori su se pobrinuli i za dodatnu zabavu gledatelja. U pauzama između utakmica održano je natjecanje u gađanju prečke, u kojem su najuspješniji bili Sebastijan Špirk, Mihael Baranašić i Josip Šercer.

NK Trnava Goričan još su se jednom pokazali kao izvrsni domaćini, a uspješan završetak petog izdanja turnira Goričan 2026. najavljuje još veće i kvalitetnije izdanje u godinama koje slijede.