Home Blog Page 5527

Vinko Legin Vinco iz Kotoribe još je uvijek najbolji sportaš u tom dijelu Međimurja!

0

Susreli smo ga za nedavna boravka u Kotoribi kako ubrzanim korakom grabi svoju dnevnu šetačku rutu u pravcu koji vodi u polja izvan Kotoribe. Prolaznici kažu kako ga ovdje možete sresti svakodnevno. Počelo je to sustavno kada je prije nekoliko godina otišao u mirovinu s radnog mjesta špeditera.

On je Vinko Legin, 69-godišnjak, Kotoripčani ga zovu Vinco, a poznat je starijoj generaciji Međimuraca kada su u pitanju nogomet i stolni tenis. U potonjem sportu je i danas aktivan igrajući u STK Kos/Kotoriba pa ga poznaju znatno mlađi stolnotenisači Međimurja.

Zvali su ga nogometni Mozart jer godinama svojim nogometnim majstorijama oduševljavao, driblinzima je dovodio suparničke igrače do „ludila” pa je glede toga nerijetko „dobivao po nogama”. To nogometno savršenstvo kasnije su mogli upoznati i drugi zaljubljenici u međimurski nogomet i to onda kada su Vinka te majstorije odvele znatno dalje.

Oni koji pak su zaljubljenici u celoluidnu lopticu znaju ga kao malca iz osnovnoškolskih kluba koji je i ovdje briljirao. Zato se Vinko rado sjeća vremena od prije 8 godina kada ga je Županijski stolnoteniski savez nominirao za životno sportsko priznanje – Nagradu „Franjo Punčec“ koju je dobio od Zajednice sportova MŽ. Vinko je prvi i jednini Kotoripčan kojem je pripalo ovo prestižno priznanje i zacijelo će kao takav ući u sportsku povjesnicu mjesta.

Kao što smo spomenuli, Vinko je od osnovnoškolskih klupa paralelno gajio nogomet i stolni tenis. Bio je njihov istinski sportski zaljubljenik koja ga opsesija drži i danas, jer kako će reći, privrženost nekom sportu ne može nikada presušiti. Za te je sportove vezan i kao sportski funkcionar, trener i još uvijek aktivni igrač.

Vinko nogometaš?

– Igrao sam u svim rangovima natjecanja od međimurskih nogometnih liga, zona, regija do Hrvatske nogometne lige. Počeo sam ga igrati u najmlađoj školskoj dobi, a aktivno se je u igranje u mjesnom NK “Graničaru“ uključio kada mu je bilo 17 godina i kada je odmah postao prvotimac. Nogometno znanje ga je odvelo u čakovečki „MTČ“ kada je ovaj klub igrao u Zagrebačkoj zoni bivše države. Godine 1978. vratio sam se iz Čakovca u matični klub u koje vrijeme počinje najveći klupski uspjeh NK-a “Graničar“. Najvećim uspjehom smatram natjecateljsku sezonu 1988./89. gdje su moje zasluge dvostruke, bio sam igrač i trener. Veličina te lige bila je u tome što su u njoj igrali bivši i neki sadašnji prvoligaši kao što su „Slaven“ iz Koprivnice „Mladost 127“ iz Suhopolja, „Karlovac“, „Samobor“, „Čakovec“,“ Dubrava“…
Za različite reprezentativne nogometne selekcije Međimurja pamti nastupe u Schrambergu, Knjaževcu, diljem Slovenije. Dodao je i to, kako je po završetku igranja u seniorskom sastavu još jedno vrijeme igrao za veterane „Graničara“, a definitivni rastanak od zelenog travnjaka imao je u veteranima NK“Vidovčan“. U nogometu je u nekoliko navrata sjedao na trenersku klupu matičnoga kluba u kojem je bio i predsjednik. Nogometnim trenerom je postao završivši Olimpijsku akademiju u Zagrebu.

Kao stolnotenisač?

U ovom sportu igrao je u svim međimurskim ligama, a igrao ga je kada se klub natjecao u Drugoj hrvatskoj stolnoteniskoj ligi. I tu je uz igranje bio i ostao klupski funkcionar te trener. Ono što ga posebno raduje je činjenica što je igrajući stolni tenis prošao sva stolnoteniska borilišta cijelom Lijepom Našom od Čakovca, Varaždina, Zagreba, Siska, Petrinje, Slavonskog Broda, Požege, Vinkovaca, Osijeka, Vukovara, Osijeka te mnogih drugih gradova i mjesta. Sudjelovao je na i na različitim prvenstvima u pojedinačnoj konkurenciji u domovini i izvan nje sa zapaženim rezultatima. Bio je učesnik Četvrtog europskog prvenstva u stolnom tenisu za veterane u Beču, igrao je u Pragu, Curmayeru i Poreču i na svim je tim natjecanjima postigao zavidne rezultate. Godinama je bio učesnik raznih veteranskih turnira gdje je redovito osvajao visoka mjesta. Od stručnih kvalifikacija posjeduje trenerski ispit koji je završio na Badiji.

Sportske nagrade?

Za svoj doprinos sportu dobio je priznanje Hrvatskog stolnoteniskog saveza, Nogometnog saveza Međimurja, te Saveza za fizičku kulturu. Bio je proglašen za najboljeg sportaša Kotoribe za doprinos sportskom životu rodnog mjesta, dobio je najveće općinsko priznanje – Plaketu Kotoribe. Nagrada „Franjo Punčec“ vrh je sante sportskih uspjeha čovjeka za kojeg kažu kako će biti u sportu i uz sportu do trenutka kada će ga, ne daj Bože, od njega odvojiti neka viša sila.

U šetnji Kotoribom snimili smo i slučajni susret s Josipom Siladijem-Kokom, suigračem u NK Graničar. Što mislite o čemu su krenuli razgovarati ?

‘Pao’ diler koji je marihuanu podizao u poštanskom uredu u Prelogu

0
Ilustracija
Marihuana, policija,

Općinsko državno odvjetništvo u Čakovcu je 12. travnja, nakon provedene istrage, podiglo pred Općinskim sudom u Čakovcu optužnicu protiv hrvatskog državljanina (1968.) zbog počinjenja kaznenog djela neovlaštene proizvodnje i prometa drogama.

– Okrivljenika se optužnicom tereti da je 30. rujna 2020. u poštanskom uredu u Prelogu, preuzeo poštansku pošiljku adresiranu na njegovo ime u kojoj je bilo gotovo 250,00 grama droge sintetski kanabinoid namijenjene daljnjoj prodaji, a policijski službenici su ga zatekli nakon preuzimanja pošiljke – javlja DORH.

250.000 kuna pomoći u izgradnji

0

Josip Matulin, načenik Općine Donji Vidovec i Velimir Žunec, državni tajnik u Ministarstvu regionalnog razvoja i fondova Europske unije potpisali su  ugovor o dodjeli sredstava za izgradnju zgrade Područnog odjela Dječjeg vrtića Klinčec u Donjem Vidovcu. U ugovoru stoji kako će Ministarstvo izgradnju pomoći sa 250.000 kuna.

Vrtić se gradi uz cestu Donji Vidovec- Kotoriba, a vrijednost investicije je oko 5,5 milijuna kuna.

Danas još nekako, sutra nikako

0

Vikend nam donosi novo pogoršanje vremena. Danas pretežno oblačno i većinom suho ili samo ponegdje malo slabe kišice. Vjetar umjeren sjeveroistočni. Jutarnja temperatura od 1 do 4°C, a najviša dnevna između 8 i 10°C.

Sutra će biti oblačno i prohladno, povremeno sa slabom kišom. Vjetar slab do umjeren sjeveroistočni i sjeverni. Jutarnja temperatura od 4 do 7°C, a najviša dnevna između 7 i 10°C. Nedjelja za boravak na suhom i toplom.

Osigurano 350.000 kuna za izgradnju doma u Lepoglavskoj Vesi i modernizaciju nerazvrstanih

0

Gradonačelnik Marijan Škvarić ovih je dana s Ministarstvom regionalnog razvoja i fondova
Europske unije potpisao dva ugovora vrijedna ukupno 350.000 kuna. Riječ je o sredstvima koja će
se koristiti za izgradnju društvenog doma u Lepoglavskoj Vesi odnosno modernizaciju i
rekonstrukciju nerazvrstanih cesta na području Grada Lepoglave.

– Nastavljamo s dobrom praksom osiguranja potpora iz drugih izvora čime štedimo proračunska
sredstva koja ulažemo u druge gradske razvojne projekte. No, da bismo mogli doći do sredstava iz
drugih izvora odnosno prijavljivati se na otvorene natječaje, potrebno je imati pripremljene projekte
koji u Gradu Lepoglavi postoje zahvaljujući definiranoj strategiji razvoja i zacrtanim planovima
koje uspješno realiziramo unatrag 15-ak godina – istaknuo je gradonačelnik Škvarić.
Iz Programa održivog razvoja lokalne zajednice dobiveno je 150.000 kuna za izgradnju društvenog
doma u Lepoglavskoj Vesi dok je u okviru Programa podrške brdsko-planinskim područjima, kojeg
kao i prethodni Program provodi Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova EU, osigurano
200.000 kuna za modernizaciju rekonstrukciju nerazvrstanih cesta u naseljima Grada Lepoglave.

– Dobivena sredstva iskoristit će se za daljnji razvoj društvene odnosno komunalne infrastrukture na
gradskom području. Riječ je o projektima od interesa za naše građane koji su iskazali potrebu i želju
da se ti projekti realiziraju što će se u dogledno vrijeme, na njihovo zadovoljstvo, i ostvariti –
poručio je gradonačelnik Škvarić tijekom potpisivanja ugovora s Ministarstvom regionalnog razvoja
i fondova EU kojeg je na prigodnoj svečanosti održanoj u Jalžabetu predstavljao državni tajnik
Velimir Žunac.

Ovih dana akcije Brzina i Pojačani 24-satni nadzor brzine, građani sami mogu birati lokacije

0
Davor Javorovic/PIXSELL
Davor Javorovic/PIXSELL

U razdoblju od 19. do 25. travnja 2021. godine, policijski službenici Policijske uprave međimurske kroz službu pojačano će provoditi nadzor brzine kretanja vozila.

Ova akcija usklađena je s akcijama Europske unije za 2021. godinu, te se u navedenom terminu provodi na području svih policijskih uprava u Republici Hrvatskoj.

Policijske aktivnosti iz akcije prvenstveno će se usmjeriti na suzbijanje prekršaja nepoštivanja dopuštenih brzina, kao i na suzbijanje grubog kršenja prometne discipline (bezobzirno ponašanje sudionika u prometu).

U srijedu, 21. travnja 2021. godine unutar 24 sata, odnosno od 00,00 do 24,00 sati, provesti će se „Pojačani 24-satni nadzor brzine“ (speed marathon).

Građanima se omogućava odabir lokacija na kojima će se mjeriti brzina, dostavom na elektroničku poštu Policijske uprave međimurske [email protected]. Prikupljanje lokacija  traje do 18. travnja 2021. godine.

Krenulo asfaltiranje pješačko-biciklističke staze od Hotela Park do Lidla

0

Počelo je asfaltiranje pješačko-biciklističke staze od Hotela “Park” do “Lidla”. Radovi su trajali nekoliko tjedana, jer je na mnogim mjestima staza bila uništena od korijenja drveća.

Uz sanaciju uzdignutih dijelova posebno se vodilo računa da se ne našteti drveću. Staza ukupne dužine 600-tinjak metara, a širine 3 metra bit će završena u ponedjeljak.