Home Blog Page 5482

NOVI TURISTIČKI SADRŽAJI Započela gradnja vidikovca na Mađerkinom bregu

0

Prije nekoliko dana počela je gradnja Biciklističko informativnog centra s vidikovcem na jednoj od najpoznatijih i najljepših lokacija u Međimurju. Na 341. metru nadmorske visine smjestio se Mađerkin breg, na kojem su krenuli radovi izgradnje vidikovca, a obišli su ih župan Međimurske županije Matija Posavec, saborska zastupnica Boška Ban-Vlahek i načelnik Općine Štrigove Stanislav Rebernik.

Mađerkin breg sve je češće odredište posjetitelja i turista koji dolaze uživati u pogledu i prirodnoj ljepoti, a novi vidikovac s kojeg će pogled sezati na četiri države – Austriju, Sloveniju, Mađarsku i Slovačku uvelike će obogatiti ponudu Općine Štrigove, Međimurske županije i sjeverozapadne Hrvatske. Proteklih dvadesetak godina na Mađerkinom bregu održavaju se brojne manifestacije koje će se, zahvaljujući vidikovcu, moći organizirati češće i zasigurno kvalitetnije, posebno kulturno – umjetničke i sportske.

Izgradnja vidikovca realizirat će se kroz prekogranični projekt CycleSeeing Attractour – CSA vrijedan 1.463.966,46 eura te je sufinanciran iz Europskog fonda za regionalni razvoj. U sklopu Programa prekogranične suradnje Interreg VA Mađarska – Hrvatska promovirat će se pogranično područje kao turistička destinacija s aktivnom i atraktivnom sadržajnom ponudom i izradit će se zajednički turistički paketi, koji će produžiti boravak turista u Štrigovi.

Uz radove na vidikovcu, u pratnji Josipa Mikeca, voditelja Turističko-informativnog centra Općine Štrigova, obišli su jedinstveni Centar za posjetitelje Međimurske vinske ceste „Svjetski centar Pušipela“ smješten u adaptiranom Domu kulture. Projektom vrijednim 15 milijuna kuna rekonstruiran je i dograđen postojeći Dom kulture Štrigova površine 1.172 m2 čime je dobiven kvalitetan prostor za rad udruga civilnog društva te organizaciju kulturnih i društvenih događanja, a ugrađeno je i dizalo koje omogućuje pristup osobama smanjene pokretljivosti. U Domu kulture smješteni su dvorana s 231 sjedećih mjesta, prostorija za rad udruga, Turističko informativnog centra Općine Štrigova te prostorija za druženje i boravak.

Interpretacijski koncept Centra postavljen je kao dio šire interpretacije prirodne i kulturne baštine Međimurske županije pod nazivom Eko muzej Međimurje Malo koji je strateški proizvod planiran Master planom turizma Međimurske županije.

Postav Centra omogućit će posjetiteljima da u potpunosti dožive Međimurske vinske ceste bez obzira na vanjske objektivne ili subjektivne ograničavajuće faktore kroz 6 cjelina: povijesni razvoj vinogradarstva i vinarstva s naglaskom na tradiciju Međimurja, folklorne običaje, mitove i legende te druge socijalne i društvene fenomene koji se vezuju uz vino ili koje vino; vinske sorte zastupljene na području Gornjeg Međimurja; tehnologija proizvodnje kroz prizmu vegetacijskog ciklusa, specifičnosti radova u vinogradu i podrumu pa do marketinga, karakteristike vinarskih alata i uređaja kroz povijest; teroar sa svim svojim sastavnicama; vinari na Međimurskoj vinskoj cesti kroz osobne životne priče svakog vinara i njihov pristup vinu; degustacija kao vrhunac priče o Međimurskoj vinskoj cesti i njezinom posebnom brend vinu Pušipelu, zaštićenoj robnoj marki, uz vodstvo sommeliera ili pojedinih lokalnih vinara.

NOVA RADIONICA Uz Metalsku jezgru i partnere do pametnih tvornica

0

Metalska jezgra Čakovec i Tehnološko-inovacijski centar Međimurje nastoje potaknuti razvoj međimurskog gospodarstva primjenom novih tehnoloških i poslovnih znanja te umrežavanjem poduzeća i pojedinaca. Stoga, u nemogućnosti organiziranja većih događanja, krećemo s organizacijom prvog zajedničkog događanja cilj kojeg je promocija izrazito aktualnog koncepta pametnih tvornica i industrije 4.0 te tehnologija kojima Metalska jezgra raspolaže, a koje mogu poduzećima pomoći u realizaciji projekata istraživanja, razvoja i inovacija.

Tehnološko-poslovni susret

UZ METALSKU JEZGRU I PARTNERE DO PAMETNIH TVORNICA

u organizaciji Tehnološko-inovacijskog centra Međimurje (TICM) i Metalske jezgre Čakovec.

Prošlo je nekoliko mjeseci od kada je u siječnju bez zasluženog velikog događanja otvoren impresivan objekt prvog znanstveno-istraživačkog centra u Međimurju – Metalske jezgra Čakovec. Metalska jezgra je osnovana 2019. godine od strane Međimurske županije kako bi se dodatno potaknuo tehnološki razvoj Međimurja kroz provedbu znanstveno-istraživačkih i razvojnih projekata u suradnji s partnerima iz visokog obrazovanja i gospodarstva – prije svega metaloprerađivačke i povezanih industrija kao nositeljima industrijskog razvoja Sjeverozapadne Hrvatske.

I prije službenog otvorenja objekta počelo se s uspostavljanjem partnerske mreže tehnoloških tvrtki i istraživačkih institucija i angažmanom ljudi na kojima će se temeljiti budući rad i razvoj. Pri tome Metalska jezgra blisko surađuje s Tehnološko-inovacijskim centrom Međimurje kao središnjom poduzetničkom potpornom institucijom u Međimurju i nizom drugih partnera.

I čakovečke škole se od ponedjeljka vraćaju nastavu u učionice

0
Damir Spehar/PIXSELL
07.09.2020., Bjelovar - Po prvi puta u povijesti hrvatskog skolstva prvi dan nastave u novoj skolskoj godini poceo je pod sasvim novim epidemioloskim uvjetima. Tako je i u bjelovarskoj IV. Osnovnoj skoli gdje su ucenici ulazili na cak pet ulaza u razlicitim vremenskim razmacima, te su nosili maske. Photo: Damir Spehar/PIXSELL

Zbog znatno bolje epidemiološke situacije na području cijelog Međimurja pa tako i Grada Čakovca, preporuka je Stožera civilne zaštite Međimurske županije, Stožera civilne zaštite Grada Čakovca i odluka gradonačelnika Grada Čakovca, da se u idućem tjednu nastava u čakovečkim osnovnim školama vrati u učionice. To znači da  i razredna i predmetna nastava u pet redovnih osnovnih škola kojima je Grad Čakovec osnivač kreću s radom prema A modelu, odnosno svi učenici (osim onih kojima je određena mjera samoizolacije ili su bolesni) gradivo prate u školi.

Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec će nastavu i u narednom tjednu održavati prema svojem, mješovitom modelu.

Umjetnička škola „Miroslav Magdalenić“ Čakovec nastavu održava prema A modelu.

O načinu odvijanja nastave nakon sljedećeg tjedna, odlučit će se najkasnije u petak 14. svibnja 2021. godine.

Nema više poplava u Plitvičkoj

0
sdr_soft

Gradonačelnik dr.sc. Ivan Čehok u četvrtak je s direktorom gradske tvrtke Varkom dr.sc. Željkom Bunićem i suradnicima obišao komunalne, infrastrukturne i prometne radove u gradu Varaždinu.

U Sajmišnoj ulici, nakon postavljanja kanalizacije i vodovoda, završili su radovi na sanaciji i proširenju prometnice pri čemu je asfaltiran kolnik i postavljena prometna signalizacija.

Direktor Varkoma Željko Bunić istaknuo je kako bi se na Sajmišnoj ulici, izvođenjem radova na odvodnji od ulice Tomislava Miškulina do novog kolektora, trebali riješili problemi poplava u slučaju velikih oborina. „Sad smo tu priču finalizirali, nakon što je koncem godine završeno postavljanje kanalizacijskih cijevi velikog profila, ovih dana je kompletno asfaltirana cesta širine pet metara, postavljena je horizontalna signalizacija te je od nekadašnjeg, skoro pa poljskog puta, dobivena potpuno funkcionalna i komunalno opremljena nova cesta u  Varaždinu dužine oko 600 metara. Rasteretili smo odvodnju u ovom naselju i samim time, u Plitvičkoj se više ne bi smjele događati poplave.“

Gradonačelnik je najavio kako su svi ovi radovi s krajnjim ciljem da građani mogu u novom dijelu grada, u produžetku Sajmišne, graditi nove stambene objekte, a zatim i izgradnja novog umirovljeničkog naselja te šetnice uz Plitvicu. „Napravili smo infrastrukturu u Sajmišnoj ulici, kanalizaciju i vodovod, a u idućih nekoliko mjeseci će Grad Varaždin i gradska tvrtka Varkom sklopiti sporazum za izgradnju kanalizacije i vodovoda za odvojke gdje naši građani imaju preko stotinjak gradilišta. Izgradnja će započeti od jeseni, a nakon toga će građani moći tražiti i građevinske dozvole za svoja zemljišta. Grad Varaždin će nakon toga osigurati i svu daljnju infrastrukturu, struju, plin i optičku mrežu kako bi se ovaj dio naselja mogao razvijati da ljudi mogu imati svoja gradilišta i individualne stambene objekte. Probit ćemo okomite ulice na produžetak Sajmišne. Krajnji cilj je da s desne strane kompleksa izgradimo veliko umirovljeničko naselje i šetnicu uz Plitvicu.“ – rekao je gradonačelnik Ivan Čehok.

U Ulici Ratimira Hercega Grad Varaždin uređuje parkirališni prostor oko zgrada gdje parkiralište i nogostupi od izgradnje zgrada 60.-ih godina do danas nikad nisu bili sanirani. „Uredit ćemo i proširiti parkirališta za sve stanare. Time se nastavlja uređivanje parkirališta u višestambenim naseljima, a idući tjedan krenuti će radovi na uređenju parkirališta u Špinčićevoj za stanare Špinčićeve i Boškovićeve ulice.“ – rekao je gradonačelnik.  

Općina Orehovica donirala 50.000,00 kuna potresom pogođenim područjima

0

Načelnik Općine Orehovica Franjo Bukal 5. svibnja donio je tri odluke o novčanoj pomoći potresom pogođenim područjima. Temeljem molbe za financijskom pomoći koju je Općini Orehovica uputila Vatrogasna zajednica grada Siska za Dobrovoljno vatrogasno društvo Greda i Dobrovoljno vatrogasno društvo Sela kako bi se popravili i stavili u funkciju objekti koji su pretrpjeli znatnu materijalnu štetu, Franjo Bukal donio je Odluku o jednokratnoj novčanoj pomoći za Dobrovoljno vatrogasno društvo Greda u iznosu od 10.000,00 kuna i Odluku o jednokratnoj novčanoj pomoći za Dobrovoljno vatrogasno društvo Sela u iznosu od 10.000,00 kuna. Iznos od 30.000,00 kuna temeljem Odluke o jednokratnoj novčanoj pomoći doniran je i Hrvatskom crvenom križu kako bi se pomoglo stanovništvu koje je pogođeno razornim potresom.

Dobrovoljno vatrogasno društvo Vularija, Podbrest i Orehovica godinama ostvaruju suradnju s drugim društvima kroz posjete na proslavama, skupštinama itd. Jača povezanost i suradnja dogodila se dan nakon razornog potresa u Sisačko – moslavačkoj županiji kada su vatrogasci s područja Općine Orehovica otišli u potresom pogođeno područje kako bi pružili pomoć stradalima, sanirali objekte i kako bi se žiteljima tog područja osigurao krov nad glavom. Sudjelovali su i u prikupljanju pomoći za pogođeno područje zajedno s udrugama, osnovnom školom i volonterima s područja Orehovice, a tom prilikom prikupljena je roba u iznosu od 43.000,00 kuna koja je predana Crvenom križu Međimurske županije.

Varaždinski klipič dobio svoju monografiju

0

Varaždinski klipič“, pola godine nakon što je dobio europsku zaštićenu oznaku zemljopisnog podrijetla, dobio je i svoju monografiju. Bogato opremljena knjiga na 140 stranica nudi dublji i detaljniji uvid u posebnosti ovog autohtonog proizvoda te predstavlja svojevrsnu posvetu zlatnim domaćicama, kuharima i pekarima bez čijeg truda, volje i marljivosti ne bi ni imali ovaj stoljećima poznato, a odnedavno i međunarodno priznato slasno pecivo.

Tom je prilikom u atriju Županijske palače organizirano predstavljanje monografije autora Damira Crlenog, chef, dr. sc. Dragutina Vinceka, županijskog pročelnika za poljoprivredu i ruralni razvoj te Kristijana Skočibušića, prof. koja objedinjuje sve poznate podatke o ovom tradicionalnom prehrambenom proizvodu ističući ga kao simbol Varaždinštine.

Kako je naglasio Dragutin Vincek, izrada monografija rezervirana je inače za poznate ličnosti iz svijeta politike, sporta i kulture, no vrlo se rijetko monografije izrađuju o nekim proizvodima. Upravo je Varaždinska županija primjer objavljivanja monografija o hrani jer je dobila već treću monografiju.

Uz monografije „Varaždinsko zelje“ i „Zagorski puran“ evo nam i monografije posvećene Varaždinskom klipiču. Naša županija prednjači na mnogim područjima, ali i u jednom dijelu pisane povijesti. Upravo izdavanjem ove monografije ostavljamo trag generacijama koje tek dolaze – rekao je Vincek te posebno spomenuo Damira Crlenija kao lidera koji neumorno i konstantno  radi na promociji varaždinske gastronomije.

Župan Varaždinske županije Radimir Čačić uputio je iskrene čestitke svima koji su sudjelovali u pripremi monografije.

Varaždinska županija veliki značaj stavlja na zaštitu gastronomskih vrijednosti ovoga kraja. Treba naglasiti kako je identitet jednog naroda u velikoj mjeri osim jezika i običaja vezani i na hranu, a mi smo toga duboko svjesni. To nam svakako stvara temelj za naše prisustvo u turizmu, odnosno otvara nam svojevrsni prostor promociji naših zaštićenih proizvoda. Činjenica je da turizam bez gastronomije nije turizam, odnosno ne može niti postojati. Mnogi o hrani govore te je nadaleko poznata ljubav čovjeka prema hrani. I to posebno prema jednostavnoj. Varaždinski klipič je upravo to-jednostavan proizvod koji sadrži jednostavne sastojke i proizvod kojeg svatko prepoznaje. Kvalitetu Varaždinskog klipiča zaista svi primjećuju, tradicija je dakle neupitna. Čestitke svima koji su radili na uređenju i izdavanju ove monografije kojom sasvim sigurno ostavljamo vrijedan trag u literaturi o gastronomskim vrijednostima – rekao je župan Čačić.

Rene Bakalović, najpoznatiji hrvatski stručnjak za gastronomiju sudjelovao je u predstavljanju pohvalio je sve aktivnosti koje Županija provodi na zaštiti svojih proizvoda, istaknuvši da i njena ponuda zaslužuje posebnu pozornost.

– Kao što je već i rečeno, većina recepata je najjednostavnija, pa tako je i sa Varaždinskim klipičem. Gastronomija je univerzalni jezik, i to je nepobitna činjenica. Varaždinska županija se u to izvrsno uklapa, a ova monografija će samo dati dodatni poticaj i zamah razvoju turizma na ovim prostorima- rekao je Rene Bakalović.

Obzirom da se razvojem ugostiteljstva Varaždinski klipič promovirao kao prepoznatljiv proizvod varaždinskog kraja te postao nezaobilazan dio gastronomske ponude, uz pomoć osoblja hotela „Turist“, uživo je upriličeno miješenje tijesta, frkanje i degustacija Varaždinskog klipiča, a promociji monografije prisustvovao  je i  predsjednik Turističke zajednice Varaždinske županije Željko Bedeković.  

Kristijan Srpak s puta za Međugorje: Zapanjen sam veličinom ljudi koje srećem i zbog njih zaboravim na bol i iscrpljenost s kojom se borim

0

Naš dobro poznati humanitarac Kristijan Srpak trenutno biciklom putuje do Međugorja u sklopu humanitarne akcije “Kaftrio – udah života”. O detaljima svoj putovanja izvijestio je putem vlastitog Facebook profila:

-Javljam se iz Lovreća. Nisam se pretjerano javljao s puta za Međugorje kojim pružam podršku oboljelima od cistične fibroze i borim se da se lijek kaftrio stavi na listu lijekova HZZO-a. Međutim ovo moram napisati. Jučer sam noćio u Trilju. Skroman smještaj, još skromnija i jednostavnija osoba Šime Klarić koja vodi svoj mali hotel i koji se brine da ti ništa ne nedostaje. Kratko smo popričali. Danas ujutro se dignem, jedva ga nagovorim za zajedničku sliku. Razmijenili smo kontakte.

-Podmirim trošak spavanja i krenem dalje uz njegove najbolje želje za sretan put. Od Trilja prema Imotskom, načet upalom tetive koljena i pete, “ubio” me cestovni uspon. Odvozio sam do mjesta Biorine, petnaestak kilometara od Trilja. Stao sam i gurao bicikl na usponu, kad se ispred mene zaustavi bijeli auto splitskih registarskih oznaka. Iz njega izlazi Šime. Čudi se koliko sam prošao s obzirom na moje stanje. Veli da je u vožnji, tražeći me, mislio da sam skrenuo na pogrešnu cestu. Drži u ruci novac kojim sam platio smještaj u njegovom hotelu i vraća mi ga. Ispričava mi se, veli da je tek sad pogledao moj profil i shvatio šta radim i koja je svrha mog putovanja i da ne želi novac od smještaja i da će to biti njegov doprinos ovoj akciji. Ne želim uzeti novac ali mi ga gura u ruku.

-Na kraju ga uzimam uz obećanje da ću ga dati nekome kome je potreban. Zapanjen veličinom ovog čovjeka ali i ljudi koje srećem, zaboraviš na bol i iscrpljenost s kojom se boriš. Drago mi je da imam podršku na svom putu i da mali, obični ljudi prvi nude ruku razumijevanja i dobrote za one ranjive i osobe kojima je pomoć potrebna. Prvi put na ovom putovanju, pogled mi nije bio mutan od kiše, već od mojih suza, opisao je predivno iskustvo sa svog putovanja s plemenitim ciljem Kristijan Srpak.

Od ponedjeljka učenici ponovno u školskim klupama, imamo 83 pozitivna nalaza, a cijepit će se 5000 ljudi

0

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađen je 281 uzorak, od čega su evidentirana 83 pozitivnanalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 29,5% pozitivnih od broja testiranih.

Iz drugih županija prijavljen je 1 pozitivan slučaj SARS-CoV-2 virusa kod osobe s prebivalištem/boravištem u Međimurskoj županiji. U protekla 24 sata oporavilo se 76 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 598.

Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 54 960 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.

Epidemiološka situacija u Međimurskoj županiji još uvijek je ozbiljna, upozoravaju iz Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije, no 7-dnevna i 14-dnevna incidencija ponovno su pale ispod 1000, što je pokazatelj da bilježimo lagani pad broja pozitivnih. Stoga je, nakon konzultacija s epidemiološkom službom i ravnateljima škola, dana preporuka da se od ponedjeljka, 10. svibnja svi učenici osnovnih i srednjih škola vraćaju na nastavu u školske klupe.

Na cijepljenje u Međimurje dolaze čak i građani Zagreba i susjednih županija

Jučer je u Međimurskoj županiji odrađena 14. velika akcija cijepljenja tijekom koje je cijepljeno 1912 osoba, dok je danas planirano cijepljenje 1428 osoba. S obzirom na to da će se cijepljenje održati i ove subote, i to za 1667 osoba, u Međimurju će se tijekom ovog tjedna cijepiti više od 5000 osoba. Ukupno je do sad utrošeno 17 584 doze, a cijepilo se 25,2% stanovništva starijeg od 16 godina.

Kako su u Međimurje stigle veće količine cjepiva, sutra će se u suterenu Županijske bolnice Čakovec moći cijepiti AstraZenecom svi zainteresirani građani bez prethodne najave od 9:00 do 13:00 sati. Također, cijepljenje će biti moguće svakog radnog dana u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije od 9:00 sati do 13:00 sati cjepivom AstraZenece, kao i od 18:00 sati na punktovima na kojima se cijepi.

Ravnatelj Županijske bolnice Čakovec dr. Tomislav Novinščak istaknuo je da ni jedan zdravstveni djelatnik trenutno nije pozitivan na SARS-CoV-2 virus, što je rezultat velike procijepljenosti: „Gledajući ukupno odrađeni broj usluga Županijske bolnice Čakovec, u ožujku ove godine ostvarili smo više usluga nego u 3. mjesecu 2019. godine, što je razdoblje prije epidemije.“ U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 87 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirano je 6 pacijenata, otpušteno je 6 pacijenata, dok su 3 pacijenta na invazivnoj respiraciji. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.

Međimurska županija u samom je vrhu po procijepljenosti građana. Cijepljeno je oko 25% građana starijih od 16 godina, a kod nas se dolaze cijepiti i iz susjednih županija i grada Zagreba. Cjepiva će biti dovoljno, stoga pozivamo građane da budu strpljivi i da, ako još nisu, predaju zahtjev za cijepljenje putem platforme Doma zdravlja Čakovec. Međimurje je zaista primjer kako se proces cijepljenja mora odvijati, od pravovremene organizacije, uključenosti i suradnje cijelog zdravstvenog sustava, do odgovornih građana. Zato zahvaljujemo i apeliramo na građane da se i dalje pridržavaju mjera i slušaju upute struke.“, poručila je ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije dr. Marina Payerl-Pal.

Pismena priznanja za dugogodišnji rad u umirovljeničkoj udruzi

0

Na nedavno održanoj izbornoj godišnjoj skupštini Matice umirovljenika MŽ Podružnica Domašinec uručena su pismena priznanja brojnim aktivnim članovima. Nagređeno je njih 59-ero za 40, 30, 25, 20, 15 i 10 godina članstva.

Furdi Katarina iz Domašinca je jubilarka i dobila je zahvalnicu za 40 godina članstva i rada u Podružnici.

Slijede oni s 30 godina članstva, a to su iz Turčišća: Lucija Kovač, Marija Pintar, Marija Vrhar, Emilija Špilek, Cecilija Vrhar, Rozalija Furdi i Nada Košak.

Za 25 godina članstva i rada nagrađeni su iz Domašinca: Stjepan Horvat, Jelena Horvat i Ivan Đurkin, a iz Turčišća Katarina Purić.

Za 20 godina članstva iz Domašinca su zahvalnice primili: Josip Bočkaj, Cecilija Kovač, Marija Toplek, Emilija Haček, Pavao Toplek i Ljuba Furdi, a iz Turčišća to su : Katarina Novak, Stjepan Novak, Nada Žvorc, Josip Šipuš, Nada Kolarić, Juraj Mesarić i Marija Mesarić.

Za 15 godina članstva iz Domašinca su nagrađeni: Franjo Bihar, Kata Tomašek, Franciska Strahija, Atun Lisjak i Mija Lisjak, dok su iz Turčišća to bili: Ljuba Šagi, Draga Zrna, Božica Sirc i Mijo Sirc.

Iz Domašinca su zahvalnice za 10 godina provedenih u Podružnici primili: Zvonimir Malović, Ivan Novak, Ljuba Novak, Josip Kocijan, Jelena Novak, Matija Novak, Nada Herman, Cecilija Tkalec, Jelena Halabarec, Cecilija Peras, Antun Frntić(Varaždin), Nada Jančec, Antun Jančec, Milka Herman, Franjo Herman, Magdalena Horvat, Ivan Sabolek, Marija Peras, Ivan Petek, Ana Kovač, Nada Jalšovec i Milka Murković, a iz Turčišća: Vera Božić, Elizabeta Vrhar i Stjepan Vrhat.

Zahvalnice im je u svečanom dijelu skupštine uručio agilni predsjednik Podružnice Branko Mezga. Čestitao im je i zahvalio za sve provedene godine u zajedništvu, a posebno im je čestitao što su tako združeni i okupljeni Podružnicu doveli do prepoznatljivosti. Danas su u Podružnicu učlanjena 274 člana, a čeka se da se učlani još njih 24.

Otvara se Vinski kamp Hažić, prvi u Međimurju

0

Ovih dana Tatjana Hažić, u ime OPG-a Hažić iz Jurovčaka (u blizini Toplica sv. Martin), uputila je poziv na otvorenje prvog VINSKOG KAMPA na OPG-u u Međimurju. Službeno otvorenje je u petak, 7. svibnja, u 15 sati na lokaciji Kampa, Jurovčak 37, Sv. Martin na Muri.

-U fazama razvoja našeg OPG-a Hažić, ovo je treća u nizu, svakako ne i posljednja investicija. Na svakom koraku podržavali su nas Agencija za plaćanja u poljoprivredi i Ministarstvo poljoprivrede, obitelj, prijatelji, poznanici kao i vi, mediji – ističe Tatjana Hažić.

Na otvorenju prvog Vinskog kampa Hažić bit će i Medjimurski.hr, odakle ćemo sa zadovoljstvom izvijestiti svoje čitatelje.