18.01.2022., Rijeka - Klinicki zavod za transfuziologiju KBC-a Rijeka. Građani se odazvali apelu Crvenog kriza Rijeka i KBC Rijeka zbog nedostatnih zaliha krvnih grupa A pozitivna (A+) i B pozitivna (B+) Photo: Goran Kovacic/PIXSELL
U Goričanu će se u srijedu, 25. veljače 2026. godine, održati akcija dobrovoljnog darivanja krvi.
Akcija će se provoditi u vremenu od 12:00 do 16:00 sati u prostorijama Društvenog doma Goričan.
Darivanje krvi jednostavan je čin solidarnosti kojim se izravno pomaže bolesnima i ozlijeđenima kojima je krv neophodna u liječenju.
„Daruj krv – spasi život!“ poruka je ove akcije, uz poziv svim mještanima i okolnim stanovnicima da se uključe i pokažu humanost na djelu.
Krajem tjedna Ekonomska i trgovačka škola Čakovec bila je domaćin izlučnog natjecanja WorldSkills Croatia u disciplini Poduzetništvo.
U konkurenciji učenika iz više škola, učenice Ekonomske i trgovačke škole Čakovec Nina Cirkvenčić i Amalija Kovač iz 4. B razreda osvojile su prvo mjesto pod mentorstvom profesorice Petre Štefić Bijelić.
Čestitke svim sudionicima i mentorima, a učenicama puno uspjeha na državnome natjecanju!
Sedamnaestogodišnja Emily Ivanović iz Goričana, učenica 2. razreda smjera kozmetičar u Strukovnoj školi u Varaždinu, ostvarila je svoje prvo javno predstavljanje rada sudjelujući na reviji održanoj u Varaždinu u sklopu projekta „Čarobne ruke“.
Ljubav prema šminkanju kod Emily nije slučajna. Njezina majka već deset godina vodi vlastiti beauty studio DaEmy studio, a upravo je u tom kreativnom okruženju započela Emilyna priča. Od najranijih dana pratila je svaki majčin pokret kistom, promatrala tehnike rada i upijala znanje.
„U osnovnoj školi već sam znala čime se želim baviti. Pomagala sam mami u salonu, čistila kistove i gledala kako nastaju transformacije“, prisjeća se Emily.
Uz šminkanje, svoj je interes proširila i na uređivanje noktiju. Prve radove izrađivala je na sebi i prijateljicama koje su joj rado bile modeli za vježbanje. Iako još nije započela formalne edukacije izvan školskog programa, kontinuirana praksa i iskustvo iz studija jasno su oblikovali njezin talent i sigurnost u radu.
Sudjelovanje u projektu „Čarobne ruke“ bilo je njezino prvo iskustvo rada na reviji takvog karaktera. Unatoč početnoj tremi, nastup je ocijenila izuzetno vrijednim.
„Strah je bio prisutan jer mi je ovo bilo prvo javno predstavljanje, ali iskustvo je bilo predivno i sigurno će mi pomoći u daljnjem obrazovanju i profesionalnom razvoju“, istaknula je Emily.
Cjelokupan dojam upotpunila je i njezina kolegica iz razreda Lea, koja je modelu izradila frizuru, dok je elegantna haljina dodatno naglasila završni izgled. Emilyn make-up dao je završnu notu cijeloj kombinaciji, zaokruživši skladan i profesionalan rezultat.
Za mladu učenicu iz Goričana ovo je tek početak profesionalnog puta, no predanost, jasna vizija i ljubav prema poslu već sada pokazuju da je pred njom obećavajuća budućnost u svijetu ljepote.
Prelog još jednom pokazuje da je prije svega grad susreta, vjere i novih turističkih prilika. Upravo će Župna crkva sv. Jakoba u Prelogu biti mjesto okupljanja edukacije pod nazivom „Camino Croatia – prilika za razvoj vođenih Camino tura i novih gostiju“. Organizator edukacije je Udruga turističkih vodiča Međimurski vodiči. Odabir crkve sv. Jakoba za mjesto okupljanja nije slučajan. Sveti Jakov zaštitnik je hodočasnika, a upravo ta simbolika snažno povezuje Prelog s europskom mrežom Camino ruta. Time se Prelog dodatno pozicionira kao jedno od ključnih duhovnih i organizacijskih središta Camino Međimurje, ali i kao grad koji strateški promišlja razvoj cjelogodišnje turističke ponude. Camino Međimurje posljednjih godina bilježi rast interesa hodača iz Hrvatske i inozemstva. Riječ je o gostima više dodane vrijednosti koji traže autentično iskustvo, duhovnu dimenziju putovanja te manju, personaliziranu grupu i kvalitetno vođenje. Upravo zato edukacija ima cilj osnažiti lokalne vodiče, turističke djelatnike, ugostitelje i agencije kako bi Prelog i Donje Međimurje spremno odgovorili na taj rastući trend.
Program je prvenstveno namijenjen turističkim vodičima, ali i smještajnim objektima, ugostiteljima te svima koji dolaze u kontakt s hodačima. Poseban naglasak stavlja se na razvoj cjelogodišnjeg angažmana izvan glavne sezone što Camino turizam čini izuzetno važnim za stabilnost i održivost destinacije. Okupljanje ispred crkve sv. Jakoba dodatno naglašava duhovnu i simboličku dimenziju rute, ali i ulogu Preloga kao mjesta susreta, polazišne i povezne točke Camino Međimurje. Time se grad potvrđuje kao aktivan dionik u razvoju modernog, održivog i identitetski snažnog kontinentalnog turizma.
Edukacija će se održati u prostoru Pastoralnog centra bl. Alojzija Stepinca u Prelogu, u utorak, 3. ožujka 2026. u 16:30 sati, a svi zainteresirani svoj dolazak mogu prijaviti porukom na broj telefona 0993932046. Cijena edukacije je 3 eura za članove Udruge turističkih vodiča Međimurski vodiči, odnosno 6 eura za sve ostale zainteresirane.
Prelog tako još jednom pokazuje kako tradicija, vjera i suvremeni turistički trendovi mogu ići ruku pod ruku i to u korelaciji s crkvom sv. Jakoba kao srcem i simbolom Camino Međimurje.
Na sjednici Savjeta za sigurnost prometa Međimurske županije, održanom 24. veljače u maloj vijećnici, ponovo su brojke ilustrirale aktivnost i širinu djelovanja koji naš Savjet svrstava među najefikasnije u našoj zemlji te primjer na kojem se uči.
Predsjednica Savjeta Alenka Hošnjak na dnevni red je uvrstila izvješća dionika za 2025. godinu, aktualnu problematiku, kao i plan rada u narednom razdoblju. Istaknula je da je tijekom protekle godine samo Policijska uprava međimurska provela 78 preventivnih te 52 represivne akcije s ciljem povećanja sigurnosti u prometu, čemu treba pribrojiti iznimno širok spektar aktivnosti i akcija koje je inicirao Savjet sa Autoklubom Čakovec, Zavodom za javno zdravstvo Međimurske županije, gradovima i općinama, školama, vrtićima, udrugama, te Međimurskom županijom. Rezultat je uključenost građana svih životnih doba u preventivu i edukaciju, koja će se u ovoj godini osobito intenzivirati u srednjim školama.
Zamjenik župana Mario Medved, ujedno član Odbora za pomorstvo, promet i infrastrukturu Hrvatskoga sabora, pohvalio je aktivnost te pozvao članove Savjeta i goste sjednice da pripreme prijedloge za ovaj saborski odbor.
Tijekom 2025. evidentirano je 645 prometnih nesreća u Međimurju, u kojima su četiri osobe smrtno stradale, što je i policiji i svim ostalim dionicima koji rade na sigurnosti u prometu i putokaz i motivacija za nove modele djelovanja, naglasio je Siniša Šajnović, načelnik Postaje prometne policije Čakovec.
Također, prošle godine na našem području obavljen je 64.621 tehnički pregled, a u tom broju nešto više od 22 posto vozila bilo je neispravno, zbog čega je predsjednica Savjeta Alenka Hošnjak apelirala na građane da se odazivaju na besplatne preventivne preglede.
Značajan broj akcija, usmjeren je na sigurnost najranjivijih sudionika u prometu, starijih osobe te djece i mladih, za koje je velik broj akcija i edukacija organizirao Autoklub Čakovec i Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije te su izvješća Darinke Tompoš i Marije Prekupec zrcalila entuzijazam koji se ulaže da bi što veći broj djece pravodobno bio educiran o sigurnom ponašanju u prometu, rizicima i pravilima, sukladno njihovoj dobi.
I ulaganja Županijske uprave za ceste neizostavan su segment sigurnosti prometa. Đurđica Hamer, ravnateljica ŽUC-a, istaknula je investicijski zamah u kojem je samo tijekom protekle godine rekonstruirano ili izgrađeno desetak dionica pješačko-biciklističkih staza i cesta ili je realizacija započela, uz što se izrađuje dokumentacija za nove projekte dok je Davor Bobičanec, voditelj Poslovne jedinice Varaždin Hrvatskih cesta, podsjetio je na velike investicije u tijeku, te najavio da bi do kraja ove godine trebala završiti javna nabava za rekonstrukciju križanja kod Lesnine u Čakovcu, koje je policija detektirala kao opasnu točku. Alenka Hošnjak, dodaje da su među opasnim mjestima i cesta uz derivacijski kanal, križanje Orehovica – Mala Subotica, te Štefanec – Ivanovec, naglasivši dobru suradnju policije i svih nadležnih kada je riječ o implementaciji prometnih rješenja na tim mjestima. U raspravu se uključila i Žaneta Žilić iz Ministarstva mora, prometa i infrastrukture posebno istaknuvši da je Savjet za sigurnost prometa na cestama Međimurske županije na ponos cijeloj zemlji, te predložila da se dionica uz derivacijski kanal Hidroelektrane Dubrava opremi prometnom signalizacijom koja bi vozače upozoravala na blizinu obale te pojačan nadzor prometa.
Na sjednici Savjeta, između ostalih tema, dogovoreno je da se stari policijski dron, po ispunjavanju propisanih zakonskih procedura, donira Graditeljskog školi Čakovec za potrebe nastave.
Nakon što smo nedavno pisali kako su radovi na budućem, novom Dječjem vrtiću „Sreća“ u Donjem Vidovcu gotovi, ovaj tjedan završava se i kompletno opremanje tog vrtića. Stolovi i stolčići, ploče, igrače, sportski rekviziti… mnoštvo lijepih stvari čekat će mališane kad se vrtić otvori svoja vrata djeci na jesen 2026. godine!
Dok čekamo svečano službeno otvorenje ovog vrtića u lipnju 2026. godine, zavirimo kako oprema izgleda na fotografijama koje je danas objavila Općina Donji Vidovec!
Za opremanje je zadužena tvrtka Novi Godovi d.o.o., s kojom je Općina Donji Vidovec sklopila ugovor vrijedan 28.513,75 eura. Nabavljena je oprema za tri dnevna boravka, uključujući didaktičku, motoričku i senzomotoričku opremu te igrala za unutarnje prostore, sportsku opremu i rekvizite, IKT opremu te dodatna igrala namijenjena radu s djecom.
U okviru ovog projekta, Općina je osigurala i postavljanje betonskih elemenata – opločnjaka i rubnjaka na ulazu u zgradu dječjeg vrtića, postavljanje vanjske hidrantske mreže te izvedbu vanjske plinske instalacije.
Ukupna vrijednost radova i opreme iznosi 64.047,63 eura, od čega Ministarstvo demografije i useljeništva sufinancira 38.833,19 eura, dok je Općina Donji Vidovec iz vlastitog proračuna osigurala 25.214,44 eura.
Bojana Petrić
– Realizacijom ovog projekta značajno će se unaprijediti materijalni uvjeti boravka djece u vrtiću. Najmlađim mještanima Donjeg Vidovca osigurat će se suvremeni, sigurni i kvalitetni sadržaji koji će pridonijeti njihovu razvoju i bezbrižnom odrastanju u poticajnom okruženju. Zahvaljujemo Ministarstvu demografije i useljeništva na dodijeljenim bespovratnim sredstvima i kontinuiranoj potpori razvoju predškolskog odgoja – poručila je načelnica Bojana Petrić.
Ljubitelji bele i dobrog društva početkom ožujka dolaze na svoje. NK Polet Pribislavec organizira memorijalni turnir u beli pod nazivom Sontor Cup, koji će se održati u nedjelju, 1. ožujka 2026. godine s početkom u 15 sati. Igrat će se u parovima, a kotizacija iznosi 30 eura po paru. Osim natjecateljskog duha i dobre atmosfere, sudionike očekuju i vrijedne novčane nagrade.
Nagradni fond raspodijelit će se prema postotku prikupljenih kotizacija. Pobjednički par osvojit će 60 posto ukupnog iznosa, drugoplasirani 30 posto, dok će treće mjesto pripasti 10 posto fonda. Prijave za turnir primaju se putem inboxa ili na sam dan natjecanja, na licu mjesta. Organizatori su se pobrinuli i za okrjepu – za sve igrače osigurana je zakuska, što će dodatno doprinijeti ugodnoj atmosferi i druženju koje je sastavni dio ovakvih događanja.
S obzirom na interes koji vlada za turnire u beli u Međimurju, očekuje se da će i ovaj memorijalni turnir privući velik broj parova. Svi koji žele osigurati svoje mjesto za stolom trebali bi na vrijeme poslati prijavu i pripremiti strategiju – jer karte će uskoro biti podijeljene, a pobjeda će pripasti najspretnijima i najkoncentriranijima.
Ako ste ikad šetali Goričanom uz mađarsku granicu i naišli na prekrasnu drvenu kućicu u mjestu Komparski kot, vjerojatno ste ostali zadivljeni s nizom drvenih, funkcionalnih instalacija koje se tamo nalaze: sojenica na stupovima, mostić, mol na vodi, toranj i dr. Već godinama to je mjesto kreativnog izražavanja svestranog umjetnika Emanuela Varovića (35) iz Goričana i samo dio njegovih mnogobrojnih, prekrasnih kreacija.
Ovo je Emanuel napravio s ocem Stjepanom u svom domu u Goričanu
Zajedno s ocem Stjepanom, u dvorištu kuće Emanuel je napravio i jezerce sa slapićima, drvenom kućicom i mlinom, zdenac, pleteni kukuružnjak i dr. No, osim predmeta od drva, Emanuel radi zaista „sve i svašta“: predmete od keramike, gipsa, mase za lijevanje, cementa, lima, željeza… On i zida, vrhunski je slikar, restaurira stare lampe, stolove, ormariće itd. Emanuel je radio veliko drvo u sobi te oslikao zimsku sobu za „Isusekovu hižicu“ u Donjem Kraljevcu te mural s pejzažom Drave na lovačkom domu u Donjoj Dubravi.
KOMPARSKI KOT: MJESTO PRIRODE I UMJETNOSTI
Na njegovom ranču u Komparskom kotu jedna od najvećih atrakcija svakako je kamin, atraktivni ručni rad koji dominira na katu drvene kućice.
Emanuelov kamin u Komparskom kotu
– Napravio sam kamin u željeznoj konstrukciji i presvukao ga ljepilom za pločice, pur pjenom, cementom… da nalikuje na drvo – objasnio je Emanuel.
– Obožavam raditi s drvom jer drvo diše, biorazgradivi je materijal, pa se ljeti skuplja, a zimi širi od vlage, ima svoj miris, boju, teksturu… Što se tiče poznavanja alata (motorna pila, fleks i sl.), sve me to odmalena naučio tata Stjepan Varović, tesar. Mislim da sam, svakako, od njega naslijedio talent – rekao nam je Emanuel kojeg smo posjetili u njegovom domu u Goričanu.
Njegov dom pun je keramičkih ukrasa i slika koje je, naravno, sam napravio, a ljubav prema umjetnosti i kreativnom stvaralaštvu osjeća se u svakom kutku njegove kuće i u Goričanu. Ovdje posebno dolazi do izražaja I njegov slikarski talent, koji je vjerojatno isto naslijedio:
– Moj djed s mamine strane, Ivan Cvetko iz Goričana, bio je samouki slikar, a talent su imala i njegova braća. Ivan je oslikavao i crkve i kapelice. Oslikao je i pastoralni centar Dobri pastir u Goričanu – priča nam Emanuel.
MAGISTAR LIKOVNE PEDAGOGIJE
Emanuel Varović svoj umjetnički talent pokazao je još u predškolskoj dobi i zatim osnovnoj školi, kad je već radio makete kućica Djeda Mraza i crkvica i kad je već bilo očigledno da „dečko zna i super crtati“.
Emanuel sa svojim radovima iz škole
Puno iskustva je, ističe, stekao i u srednjoj školi, gdje je sa svojim radovima sudjelovao i na državnim natjecanjima. Završio je likovnu umjetnost i dizajn (dizajner keramike) u Graditeljskoj školi u Čakovcu, a nakon toga Likovnu akademiju, smjer slikarstvo 2015. godine te stekao titulu magistra likovne pedagogije.
Uslijedilo je gotovo 10 godina „pauze“ od slikarskog stvaranja. Bilo je to razdoblje kad se posvetio radovima na Komparskom kotu kao tesar, stolar i kipar, a ostvario se i kao profesor likovne kulture. Osam godina radio je u OŠ Goričan i 5 godina u OŠ Podturen.
Emanuel Varović
– Bilo mi je jako lijepo raditi s djecom, imali smo prekrasan odnos. Puno sam naučio i ja njih i oni mene, no vrijeme je da se više posvetim umjetnosti i svojim radom, za što sam oduvijek i osjećao da sam stvoren, za umjetničko djelovanje – priča Emanuel.
ŽIVI SA SVOJOM MALOM OBITELJI
U međuvremenu, pronašao je i ljubav te danas živi s partnericom Dolores i imaju dvoje djece, Abela (2,5 godina) i Lorina (8 mjeseci). Uz radove na Komparskom kotu i dvoje male djece, koliko stigne pronalazi vremena i za slikanje.
Emanuel s Dolores i djecom
Nemirna duha i pun ideja, Emanuel paralelno radi na nekoliko slika, a voli, kaže: realizam, pejzaže, portrete, tradicionalnu umjetnost, sve do oslikavanja murala, koji su danas sve popularniji te šalju i socijalne poruke.
ŽELI OTVORITI OBRT ZA VIZUALNU UMJETNOST
Nekad je u Goričanu postojala udruga „Slika“. Emanuel je bio njezin član te izlagao svoje slike na zajedničkim izložbama udruge, a sudjelovao je i na nekoliko humanitarnih likovnih kolonija i likovnih kolonija te udruge, kao i škola i dr. institucija.
– Velika mi je želja otvoriti obrt za vizualnu umjetnost i napraviti barem dvije samostalne izložbe kao slikar, za što još nisam imao prilike! I napraviti barem jednu do dvije humanitarne likovne kolonije u Komparskom kotu – otkrio je lijepe planove Emanuel.
Emanuelov toranj u Komparskom kotu
Ovaj mladi umjetnik, koji je dosad sve radio samozatajno i skromno, konačno si je napravio i Facebook i Instagram profil pod imenom Varović art.
– Shvatio sam da treba biti digitalno prisutan i da se trebam promovirati ako želim živjeti od umjetnosti. Razmišljam i o pokretanju likovne udruge u Goričanu i o likovnim radionicama za djecu – zaključio je.
Na kraju, otkrio nam je svoj životni moto: – Ne stvaram da bih bio shvaćen, već da bih ostao vjeran svom osjećaju!
Osjećaju koji ga potiče da stvara i živi kao umjetnik. Emanuele, bravo i – sretno!
Neke od njegovih prekrasnih radova pogledajte u fotogaleriji i ne zaboravite ga popratiti na društvenim mrežama!
Cirkus! Tako se najkraće, jednom rječju može opisati odluka vodstva natjecanja o terminima utakmica u prvom kolu nastavka prvenstva Treće NL Sjever.
Kao što je poznato, trećeligaško natjecanje trebalo je biti nastavljeno prošle subote. Zbog vremenskih (ne)prilika cijelo kolo je, posve logično, otkazano i svi su to prihvatili kao najrazumnije rješenje. Međutim, tada započinje show. Vodstvo natjecanja odlučilo je da će se odgođene utakmice odigrati u srijedu, 25. veljače. I to bi bilo u redu da je ta odluka vrijedila jednako za sve. Klubovima je, međutim, omogućeno da se dogovore oko termina i tu su započele komplikacije. Prvo je stigla vijest iz Svetog Martina na Muri da je, dogovorom klubova, dvoboj Poleta i Međimurja prebačen na 8. travnja. U kuloarima se govori da je u tom pravcu išao i dogovor Dinama i Pitomače o odgodi njihovog susreta u Domašincu. Naposljetku je odgođen i međimurski derbi kola između Međimurca Dunjkovec-Pretetinec i Rudara Mursko Središće. Onda se u sve ponovno umiješalo vodstvo natjecanja i odredilo da se te tri utakmice trebaju odigrati u srijedu, 11.ožujka od 15:30 sati, bez objašnjenja zbog čega ne poštuje izvorni dogovor klubova koji je samo dozvolilo.
S druge strane, doznajemo da je i NK Nedelišće željelo odgoditi sutrašnji dvoboj s Graničarom iz Đurđevca. Očito je gostujući sastav malo jednakiji kod vodstva natjecanja, pa će se nakon njihovog pritiska na Tratama sutra ipak igrati. Potvrđuje to i kratka, ironična objava na društvenim mrežama NK Nedelišće.
-Srijeda, veljača, 15:00 sati – najbolji termin za amaterski nogomet ☺️! Bili smo maksimalno fleksibilni oko odgađanja utakmice, ali pored silnih opcija dogovor nije postignut. Samo smo željeli osigurati što kvalitetnije uvjete za igru, to nam je jedini krimen. Nedelišće, zbudi se! Vidimo se zutra na stadionu, poručili su i pozvali svoje navijače na sutrašnju utakmicu.
Ne znamo kakve su bile želje ostalih klubova, ali zasada se utakmice Bilogore i Dinama P, Slatine i Garića te Daruvara i Koprivnice igraju također sutra u 15h, dok se u Kotoribi Graničar i Podravina iz Ludbrega sastaju od 16 sati.
Sve u svemu, nastao je problem do kojeg uopće nije trebalo doći. Ako uvjeti za igru postoje onda su trebali igrati svi, ako ih nema trebalo je ponovno odgoditi sve utakmice. Iako smo u onoj fazi prvenstva kada se još ne igraju dvoboji koji “život znače”, apsolutno nije bilo potrebe za ovakvim hoću-neću narušavanjem regularnosti prvenstva. Slažemo se da ne treba praviti dramu tamo gdje je nema, ali isto tako vodstvo natjecanja u svakom trenutku mora voditi računa da uvjeti natjecanja budu jednaki za sve
U ŽRK Zrinski Čakovec zadovoljni su rezultatima u dosadašnjem dijelu sezone. Trenutno zaostaju samo jedan bod za trećom pozicijom koja izravno vodi u skupinu europskih natjecanja. Ipak, poučeni iskustvima iz prošlog europskog nastupa očekuju razgovore s odgovornima iz lokalne samouprave i sponzorima kako bi u to mogli ući u stabilnom okruženju i uvjetima. Također su najavili održavanje redovne Izborne skupštine kluba u lipnju kada će mnogo toga biti jasnije o djelovanju kluba u predstojećem razdoblju . To su glavni naglasci s konferencije za novinare na kojoj su vodeći ljudi kluba i struke govorili o aktualnom trenutku i planovima.
Daniel Janković
Predsjednik Daniel Janković podsjetio je na rezultatski put kluba u proteklih nekoliko sezona otkako je na čelu kluba i ocijenio
-Naši rezultati ove sezone jasno govore da se klub stabilizirao, vratio prepoznatljivu energiju i da Zrinski ponovno pripada vrhu hrvatskog rukometa. Nadamo se evropskim nastupima i u sljedećoj sezoni, jer ova ekipa to zaslužuje. U proteklom razdoblju ojačali smo stručni stožer, modernizirali trenažne procese, uveli sustavniji rad s mlađim igračicama i uveli profesionalno okruženje u kojem igračice mogu napredovati. Danas imamo jasne standarde rada i organizaciju koja nas svrstava među ozbiljne hrvatske rukometne kolektive, istaknuo je Janković i zahvalio svima koji ih podržavaju, posebno naglasivši doprinos župana Posavca. Istovremeno, očekivanja od suradnje s Gradom Čakovcom su mnogo veća.
-Grad Čakovec unatoč tome što ima muški i ženski klub u najvišem rangu hrvatskog rukometa ne pokazuje inicijativu, ni napor u poboljšanju uvjeta za rukomet. Apsurdno je da Grad nema nijednu sportsku dvoranu u svom vlasništvu koja zadovoljava uvjete za seniorski rukomet i ta činjenica govori sama ze sebe. Čini nam se da u Gradu to nikoga ne zanima, ali interesira nas, jer radimo s djecom, mladima i reprezentativkama te im želimo pružiti uvjete kakve zaslužuju. Ne tražimo privilegije, nego infrastrukturu dostojnu sporta koji predstavlja Čakovec na nacionalnoj i evropskoj razini, rekao je Janković sa zadovoljstvo naglasivši da povećani broj igračica u mlađim selekcijama i njihovi rezultati potvrđuje da su na ispravnom putu koji osigurava bolju klupsku budućnost.
Među daljnjim ciljevima Janković je izdvojio stabilan prvoligaški status, razvijanje vlastitog kadra i daljnji iskorak prema vrhu. Najavio je održavanje redovne Izborne skupštine kluba u lipnju, a na naše pitanje hoće li se kandidirati za novi mandate odgovorio je da će o tome odlučiti nakon razgovora koji će pokazati kakvu podršku lokalna sredina želi pružiti klubu na putu do novih uspjeha. Svakako da će ta odluka ovisiti i o daljnjem financiranju kluba kojem za normalno djelovanje godišnje treba oko 200.000 eura, mnogo manje nego u brojnim drugim sredinama.
Sportski koordinator Darko Dania pohvalio je rad mlađih dobnih selekcija kluba. Očekuje da će se selekcije U-18 i U-16 sigurno plasirati na državnu završnicu, selekcija U-14 bori se za taj plasman, dok se u kategoriji U-12 to natjecanje ove godine neće održati.
-U klubu trenutno imamo tri licencirana trenera, a još četvero ih je na školovanju te će se ta brojka uskoro popeti na sedam. Kvaliteta njihovog rada ogleda se u tome što je prvoj ekipi priključeno desetak mlađih djevojaka koje postepeno dobivaju minutažu, a posebno se ponosimo našim reprezentativkama kako u seniorskoj, tako i u juniorskoj te kadetskoj reprezentaciji. Sa zadovoljstvom mogu reći da u našoj seniorskoj ekipi, kao i ostalima, vlada zajedništvo i radi se dobro, unatoč tome što ponekad imamo problema s terminima za naše selekcije. Osim u dvorani Graditeljske škole, dvoranama Druge osnovne škole te Ekonomske i trgovačke škole Čakovec, radimo i u Prelogu, Maloj Subotici, a dobit ćemo i novi termin u Ivanovcu te smo svima zahvalni što nam izlaze ususret. Sve selekcije našeg kluba godišnje odigraju oko 220 utakmica i uistinu je zahtjevno brinuti o takvom pogonu te smo ponosni što u tome uspijevamo, naglasio je Dania.
Neven Hrupec
Trener seniorki Neven Hrupec uvodno je pozvao gledatelje na subotnji regionalni derbis varaždinskomKokom koji se igra od 20 sati u dvorani Graditeljske škole.
-Zahvaljujući ljudima u klubu ove smo sezone posložili dobru momčad, pogodili smo s djevojkama koje su došle jer se radi o karakternim igračicama, dobro smo se pripremili, a još sam više sretan što smo prvoj ekipi, kao nikada dosad, priključili deset mladih igračica koje rapidno napreduju što se praktički svakodnevno vidi na treninzima. Pogledam li koliko su napredovale u posljednjih godinu dana, vjerujem da će brzo, bez da se preskaču neke stepenice, to biti ozbiljne igračice, neke možda i reprezentativni kalibar. Zadovoljan sam rezultatima, iako se uvijek može bolje, ali ostajemo čvrsto na zemlji i naš osnovni cilj je plasman među prvih šest, jer bi tako naše djevojke sljedeće sezone imale pravo na stipendije Hrvatskog olimpijskog odbora. Idemo korak po korak, utakmicu po utakmicu i nadamo se što boljem plasmanu na kraju prvenstva, poručio je trener Hrupec.