FOTO Žene iz Podbresta pretvaraju kreativne ideje u pravu malu umjetnost!
Dan žena je sve bliže, pa tako i idealna prilika za istaknuti trud i predanost vrijednih žena iz Udruge žena Brest i proslaviti njihovu snagu, volju i kreativnost. Iako svaka od članica ima svoje obiteljske obaveze, posao ili ponekad zdravstvene izazove, ali sve pronalaze način da dođu i doprinesu zajedničkom radu. Članice smo, kao i svaki put, zatekli u odličnoj atmosferi, uz pokoju šalu i dosjetku kako provode vrijeme u radu, pokazujući koliko kreativnost i zajedništvo mogu obogatiti svakodnevicu.

Pripreme za Uskrsnu prodajnu izložbu
Ovih dana, tema radionica je Uskrs, pa članice marljivo pripremaju rukotvorine za Uskrsnu prodajnu izložbu, koja će se održati 29. ožujka u 14 sati u Društvenom domu u Podbrestu. Prodajnu izložbu dodatno će uljepšati i nastup učenika Područne škole Podbrest, a među radovima se mogu pronaći prekrasna uskrsna jaja od komušine, nadaleko poznate ruže od komušine, šareni zečići, vijenčići za stol i vrata te brojni drugi ukrasi.
Tu su i prekrasno obojana jaja koja su nas osvojila živopisnim bojama i detaljnim ukrasima. – Prvo se boja, zatim se stavlja salveta i prolazi se još jednom lakom – objašnjava predsjednica Danijela Crikvenčić, ističući pedantnost i maštovitost članica. Svaka ideja nastaje spontano, a svaka članica doprinosi vlastitim talentom. Posebno mjesto zauzimaju zečevi napravljeni od čarapa napunjenih vatom, već nadaleko poznatih ruža i katruža od komušine, cvijeća od krep papira poput jorgovana, makova, hortenzija, božićnih zvijezda i ljiljana, ručno rađeni pilići od vune, pa i ptičice od komušine. Komušina je jedan od glavnih sirovina iz koje članice Udruge žena Brest izrađuju prava mala umjetnička djela, a njih nekoliko se bavilo upravo njezinim prilagođavanjem kako bi najbolje mogle ostvariti ono što su zamislile.

No, tu je i krep papir, budući da redovno sudjeluju na Festivalu kinča, a članica Draga Kavran napravila je prekrasnu veliku ružu u najljepšim bojama!
Tradicija, druženje i suradnja
Udruga žena Brest poznata je i cijenjena ne samo u svojoj općini Orehovica, već i šire, zbog redovnog sudjelovanja na manifestacijama poput Bakinih kolača, Kinča, Orehijade te organizacije vlastitih priredbi za Cvjetnicu i Prvi advent. – Lijepo nam je, družimo se, malo se i zezamo – kroz smijeh dodaju članice.
Članice također brinu i o uređenju sela – sade cvijeće po školskim dvorištima, parku i kapelici te održavaju gredice i javne površine, što doprinosi ljepšem i uređenijem okruženju za sve mještane, a upravo taj dio posla ih uskoro očekuje.

Slatki dodatak svakoj izložbi
Uz rukotvorine, članice tradicionalno pripremaju i preukusne kolače za sve manifestacije. – Kamo idemo mi, idu i kolači! – govore nam. Dvadesetak članica Udruge žena Brest svake srijede marljivo se okuplja u poslijepodnevnim satima, gdje nastaju prekrasni ukrasi, grade se prijateljstva i širi radost. Sve je spremno da Uskrsna prodajna izložba bude događaj koji će posjetitelji pamtiti – stoga ste svi pozvani da dođte i uživate u rukotvorinama, cvijeću i kolačima koje vrijedne ruke Bresta pripremaju s ljubavlju.
Maturantica Gimnazije Josipa Slavenskog Vanja Novak nagrađena Fair play kartonom
U Gimnaziji Josipa Slavenskog Čakovec ističu kako su iznimno ponosni na svoju maturanticu Vanju Novak, koja je svojim sportskim rezultatom, ali još više karakterom, pokazala da istinska veličina sporta nije samo u pobjedi nego i u poštenju, dostojanstvu i ljudskosti.
Fair play uvijek se cijeni u školskom sportu, a upravo takav primjer pokazala je Vanja Novak, izvrsna badmintonašica, tijekom finalnog meča državnog natjecanja.
Naime, tijekom susreta došlo je do nesporazuma oko osvojenog poena. U tom trenutku Vanja je pokazala pravi sportski duh te prepustila poen svojoj protivnici, čime je još jednom potvrdila vrijednosti koje sport predstavlja.
Tom je prilikom istaknula kako se svi osjećaju bolje kada je netko fer prema nama i kada smo i sami fer prema drugima.
Ovim potezom pokazala je da se uspjeh može graditi i kroz poštenu igru, a upravo takvi primjeri pomažu u stvaranju novih prijateljstava i ostavljaju trajni trag u sportu.
Za svoj čin Vanja Novak nagrađena je Fair play kartonom Hrvatskog školskog sportskog saveza, koji joj je uručio Damir Markuš, predsjednik Tehničke komisije.
Modna poruka sa špice: Detalj koji je svima zapeo za oko
Sunčana subota ponovno je oživjela čakovečku špicu, gdje su brojni građani iskoristili lijepo vrijeme za šetnju središtem grada. Među prolaznicima nije nedostajalo zanimljivih modnih kombinacija, a posebnu pažnju privukla je dama čiji je stil teško mogao proći nezapaženo.
Upečatljiva prošivena jakna u bakrenoj, metalik nijansi odmah je privukla poglede prolaznika. Kombinirana s bež odjevnom kombinacijom stvorila je skladan spoj udobnosti i modernog gradskog stila.

Cjelokupan dojam upotpunila je obuća u obliku čizama u sivom tonu, koje su se odlično uklopile u neutralnu paletu boja. Modni detalji također nisu izostali – sunčane naočale u zanimljivom okviru, elegantna torba preko ramena te sat koji je dodatno naglasio profinjeni stil.
Dok je prolazila gradskom ulicom razgovarajući telefonom, ova dama pokazala je kako se i u svakodnevnoj šetnji može istaknuti osobnim stilom. Upravo takve spontane modne priče često su ono što čakovečku špicu čini zanimljivom i uvijek pomalo nepredvidivom.

FOTO Prvog muža bacila u vodu! Načelnik Lehkec cvijećem je nagradio za taj čin!
U Domu kulture u Strahonincu sinoć je izvedena kazališna predstava “Prvi muževi bacaju se u vodu”. Pristup su imale samo žene, a ovom predstavom glumica Jadranka Elezović obilježila je 50 godina umjetničkog rada.
Tekst za predstavu potpisuje Matko Elezović, koji je ujedno i režiser, dok je za produkciju bila zadužena “Tvornica smijeha”.
Ulaz je za sve žene bio besplatan, jer ih je Općina Strahoninec počastila predstavom za Dan žena.

Bila je to i prilika da načelnik Općine, Franjo Lehkec, uz buket cvijeća, čestita glumici Jadranki Elezović na odličnoj glumi i na pola stoljeća uspješne karijere.
Uz čestitke za Dan žena, načelnik Lehkec je poslije predstave cvijeće podijelio i svim nazočnim ženama.
FOTO Dva puta pobijedile i dobile ruže za Dan žena
Dok njihove seniorke pauziraju zbog obveza reprezentacije, mlade su Zrinskice u punom pogonu. Tako je danas u dvorani Graditeljske škole bilo vrlo prometno od ranog jutra. ŽRK Zrinski U-16 u 11. kolu 1. HRL ugostio je ekipe Orahovice i Slavonke i s dvije pobjede upisao četiri važna boda te napravio korak bliže državnoj završnici u Poreču. Pri tome su postignuti sljedeći rezultate:

Zrinski – Orahovica 26:18
Slavonka – Zrinski 15:30.
U oba susreta su priliku dobile sve igračice te prikazale zavidnu borbenost i kvalitetnu igru kojom su kontrolirale oba susreta od prve do zadnje minute.
Po završetku utakmica, slavlje je nastavljeno i izvan parketa. Trenerica Hana Laptoš sve je djevojke iznenadila ružama povodom Međunarodnog dana žena, a njihova suigračica Rea Sabol počastila je svoje kolegice za rođendan. Tako se još jednom na djelu pokazalo istinsko zajedništvo koje krasi ovu i sve ostale ekipe ŽRK Zrinski.
Općina Šenkovec je pripremila Uskrsnice povodom blagdana
Općina Šenkovec i ove će godine isplaćivati Uskrsnicu povodom blagdana. Uskrsnica će iznositi 50,00 EURA i isplaćivat će se na tekući račun primatelja.
Pravo na uskrsnicu imaju:
1.Umirovljenici s područja Općine Šenkovec i s mirovinom do 660,00 EURA
*ukoliko ste primatelj i inozemne mirovine, ukupan iznos hrvatske i inozemne ne smije prelaziti 660 EURA)
2.Mještani stariji od 65 godina koji ne primaju mirovinu i nemaju novčana primanja (potvrda Porezne uprave)
3.Osobe s invaliditetom većim od 70% i onkološki bolesnici (liječnička potvrda ili dokumentacija)
Svi umirovljenici koji su primili božićnicu (u 12. mjesecu), primit će i uskrsnicu na svoj tekući račun, ne moraju se ponovno prijaviti!
Umirovljenici koji nisu primili božićnicu a ostvaruju pravo na uskrsnicu trebaju uz dokaz predati: OIB i IBAN broj tekućeg računa. Prijave možete dostaviti u poštanski sandučić na zgradi Općine Šenkovec ili na email [email protected] do 16.03.2026. godine. Isplate će se vršiti nakon obrade prijava, tijekom ožujka 2026. godine.
Učenice čakovečke gimnazije osvojile srebro na državnom natjecanju u badmintonu
Na državnom Natjecanju u badmintonu održanom u Poreču, učenice Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec ostvarile su izvrstan rezultat i osvojile 2. mjesto u Hrvatskoj, potvrdivši još jednom da pripadaju samom vrhu školskog sporta.
Za ovaj veliki uspjeh zaslužne su Nela Novak, Vanja Novak, Anabela Bel i Lara Bel, koje su tijekom cijelog natjecanja igrale sigurno, borbeno i s velikim sportskim srcem te svojoj školi donijele naslov državnih doprvakinja.

Odličan nastup ostvarili su i učenici Vito Panić, Vito Blažić, Dominik Dukić i Matija Hrustek, koji su u jakoj državnoj konkurenciji osvojili peto mjesto u Hrvatskoj i pokazali koliko kvalitete, discipline i sportske energije imaju.
Velike čestitke upućene su profesoru Goranu Karamarkoviću, koji je djevojke vodio do državnog srebra, te profesoru Peri Obadiću, pod čijim su vodstvom učenici ostvarili izvrstan plasman među pet najboljih u državi.

Ovi rezultati još su jedna potvrda da Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec i na sportskim terenima živi izvrsnost, upornost i pobjednički duh.
FOTO Umirovljenici iz Novog Sela Rok i u ovoj će godini biti izuzetno aktivni
Umirovljenici iz Novog Sela Rok i u prethodnoj su godini bili izuzetno aktivni, a tijekom cijele 2025., organizirali su niz izleta i druženja, sudjelovali su na sportskim natjecanjima, pomagali svojim članovima te programima obogaćivali društveni život u svom mjestu. Kako je naglašeno na u petak poslijepodne održanoj Godišnjoj skupštini podružnice Matice umirovljenika Međimurske županije u Novom Selu Rok, slične aktivnosti planiraju i za ovu godinu.

Društveni dom u Novom Selu Rok gotovo da je bio premali za članove ove udruge, koja trenutačno broji 228 članova. Podnoseći godišnje izvješće, predsjednica podružnice Snježana Mihalec naglasila je da su lani održali 12 sjednica te mnoštvo aktivnosti, nastojeći poboljšati kvalitetu života umirovljenika, ali i ostalih mještana svojeg mjesnog odbora. Nabrajajući učinjeno, posebno je istaknula manifestacije poput Fašničke povorke, u kojima je sudjelovalo gotovo cijelo mjesto. I u ovoj godini, kako je rekla, nastavit će istim tempom, te među ostalim, najavila niz izleta te akcija poput mjerenja razine šećera u krvi i krvnog tlaka, nordijskog hodanja, te rekreaciju u prostorima Društvenog doma Novo Selo Rok.

Pozdravljajući okupljene umirovljenike, gradonačelnica Grada Čakovca Ljerka Cividini, zahvalila im se na svemu što čine za svoje mjesto i cijeli grad, oplemenjujući svojim aktivnostima životnu sredinu svih nas. Najavila je i ulaganja u komunalnu infrastrukturu u Novom Selu Rok koja će se provoditi u narednom razdoblju, te ih je pozvala da u što većoj mjeri koriste prostore u Društvenom domu. Kako je rekla, on je izgrađen kako bi bio na raspolaganju svim građanima, a posebno onima koji su tijekom radnog vijeka gradili i razvijali mjesto. Svim okupljenim ženama čestitala je i predstojeći Međunarodni dan žena.

Okupljene članove podružnice pozdravili su i predsjednik Vijeća mjesnog odbora Novo Selo Rok Anđelko Furdi, potpredsjednik Gradskog vijeća Čakovca Lovro Horvat, predsjednica Udruge za promicanje, razvitak i unapređenje života u mjestu Novo Selo Rok Jasmina Šimunić. Nakon skupštine, okupljeni su se nastavili zabavljati uz hranu, piće i dobru glazbu.










