Home Blog Page 361

Seniorke Zelenbora postale prvakinje Hrvatske!

0
Zelenbor seniorke glavna

U 1. Walther hrvatskoj ligi seniorke Zelenbora osvojile su 1. mjesto s 38 osvojenih bodova, bodom više od drugoplasiranog Dalmacijacemeta. Ovo je prvi ženski naslov Zelenbora u dosadašnjoj povijesti kluba.

Sjajno, na razini osobnog rekorda, su gađale Ela Halabarec (624,8) i Sara Novak (616,1), dok Anamarija Turk (616,9) nije imala svoj dan. To je bilo dovoljno za drugo mjesto i osvajanje prvenstva Hrvatske. Odlična je bila i četvrta Zelenborova sportašica, Lucija Vrbanec (618 krugova), koja je u pojedinačnom prvenstvu osvojila 12. mjesto.

U pojedinačno finale s petim rezultatom iz kvalifikacija ušla je najmlađa Ela Halabarec. Lijepo je otpucala i finale, te je na kraju osvojila sedmo mjesto.

Seniori (Luka Jambreuš, Petar Turk, Andrija Bistrović) su osvojili ekipno 6. mjesto.

Proglasenje 1260x879 1 (1)

Međimurje u znaku narcisa: prikupljeno 14.413,25 eura za borbu protiv raka dojke

0
NARCIS DONACIJE GLavna

Posredstvom Irene Šestak, tajnice Županijske lige protiv raka Čakovec, dobili smo financijske rezultate subotnje javnozdravstvene i humanitarne akcije „Dan narcisa“, u koju su se uključili ljudi velikog srca iz dvadesetak međimurskih sredina, u kojima je prikupljeno 14.413,25 eura.

Široka i otvorena srca organizatori, Klub žena operiranih od raka dojke „Nova Nada“ s ostalim članovima Županijske lige protiv raka Čakovec, svim donatorima šalju sljedeću poruku:

„U subotu su ulice diljem Međimurja procvjetale u znaku narcisa. Ovaj mali cvijet nosi veliku poruku – nadu, novi početak i važnost ranog otkrivanja raka dojke. Hvala svima koji su nas podržali na bilo koji način! Vaš dolazak, osmijesi i svaka donacija učinili su ovu akciju posebnom. Svaki narcis koji ste ponijeli sa sobom simbol je nade, snage i brige za zdravlje. Zajedno smo poslali važnu poruku – rak dojke može se otkriti na vrijeme. Prevencija i briga o sebi spašavaju živote. Ponosni smo što živimo u zajednici koja zna stati jedni uz druge.“

Djeco, ponesite košarice! U Selnici vas čeka slatka avantura  

0
Naslovna selnica (3)

Dobrovoljno vatrogasno društvo DVD Selnica priprema posebno iznenađenje za najmlađe mještane i njihove roditelje. U susret Uskrsu organiziraju veselo druženje uz potragu za slatkišima koje će, sigurni su, izmamiti osmijehe na dječja lica i stvoriti lijepe obiteljske uspomene.

Događanje će se održati u subotu, 29. ožujka, s početkom u 9 sati kod vatrogasnog doma u Selnica. Organizatori pozivaju svu djecu, ali i njihove roditelje, bake i djedove da se pridruže ovom razigranom jutru ispunjenom smijehom, igrom i – naravno – slatkim iznenađenjima.

U središtu događanja bit će popularna uskrsna potraga za slatkišima, aktivnost koja iz godine u godinu okuplja sve veći broj mališana. Djeca će imati priliku istraživati, tražiti skrivena iznenađenja i uživati u pravoj maloj avanturi na otvorenom. Kako bi potraga bila uspješna, iz DVD-a Selnica poručuju da mali sudionici ne zaborave ponijeti svoje košarice u koje će spremati pronađene slatkiše.

Osim same potrage, očekuje se i ugodno druženje mještana, razmjena osmijeha i zajedničko stvaranje blagdanskog ugođaja. Ovakvi događaji dodatno povezuju obitelji i pridonose veselju koje Uskrs donosi u svaki dom.

– Draga djeco i roditelji, pozivamo vas na veselom druženju i potragu za slatkišima! – poručuju iz DVD-a Selnica.

657947601 1439457794890525 9094293864086176542 n

Od sutra nove cijene goriva, dosta poskupljuje

0
Dusko Jaramaz/Pixsell
benzin, gorivo, cijene

VLADA Andreja Plenkovića danas predstavlja paket mjera za zaštitu kućanstava i gospodarstva od rasta cijena izazvanih ratom na Bliskom istoku. Na početku sjednice objavio je nove cijene goriva koje će na snagu stupiti sutra. Uz Vladine mjere, cijene će biti niže od tržišnih projekcija, ali i dalje znatno više nego dosad, piše Index.hr.

Eurodizel će poskupjeti na 1,73 eura (+0,18 eura), eurosuper na 1,62 eura (+0,12 eura), a plavi dizel na 1,19 eura (+0,30 eura).

UNP za spremnike rast će na 1,99 eura (+0,29 eura), dok će UNP za boce iznositi 2,57 eura, što je povećanje od 17 centi.

Vlada pritom ističe da mjerama ublažava dio udara rasta cijena energenata, koji su posljednjih tjedana pod pritiskom zbog eskalacije sukoba na Bliskom istoku i poremećaja na globalnom tržištu nafte.

Image
Index.hr

FOTO/VIDEO Marija Ribarić iz Goričana proslavila 100. rođendan uz obitelj, pjesmu i veselje!

0
GLAVNA marija

Doživjeti 100 godina za mnoge je nedostižno, no ne i za Mariju Ribarić (rođena Pavlic) iz Goričana koja danas, 23. ožujka 2026. godine, ima točno 100 godina! Rođendan je proslavila u krugu obitelji u nedjelju, 22. ožujka, u restoranu Atlanta u Goričanu u dobrom društvu, uz fino jelo i piće i tortu, a ova uvijek dobro raspoložena 100-godišnjakinja od srca je i zapjevala!

Za unutra 1 Marija Ribarić postala je stogodišnjakinja
Marija Ribarić postala je stogodišnjakinja

Kad čovjek živi tako dugo, rekla nam je Marija, puno toga i zaboravi. Ali neke stvari nikad. Kao, na primjer, trenutke iz djetinjstva koje je provodila s mamom, koji su joj ostali, kaže, u najljepšem sjećanju.

– Buhali smo se i igrali vani s drugom djecom, bili su to lijepi dani – prisjeća se Marija.

NALJEPŠI ROĐENDAN UZ OBITELJ I PJESMU

Nije zaboravila ni pjesme. Na svom je rođendanu rado i zapjevala nekoliko pjesama, a glas ju unatoč godinama odlično služi. A zatim su „Sretan rođendan“ otpjevali njoj članovi njezine obitelji.

Rođendansko slavlje, na kojem se okupe mnogobrojni članovi obitelji na jednom mjestu, Mariji je ujedno bio i najljepši rođendanski poklon, jer rođendane nekad nije uopće slavila. Čestitati joj je došao i župnik župe u Goričanu, vlč. Josip Drvoderić.

Nekad nismo ni znali na koji dan nam je rođendan. Kad sam pitala tatu kad sam se rodila, rekao mi je samo „Za Vuzem, dok smo gnoja vozili!“ – rekla je Marija.

Za unutra 2 Marija sa sinom Zvonimirom i snahom Marijom
Marija sa sinom Zvonimirom i snahom Marijom

Rođena 23. ožujka davne 1926. godine u Goričanu, kao drugo najstarije od devetero djece u obitelji, Marija se udala sa 22 godine za čovjeka dobrog srca, danas pokojnog Florijana Ribarića. Imali su četvero djece, od kojih je troje danas pokojno: sinovi Stjepan i Ivan te kći Mirjana, koja je umrla još kao beba. Danas joj je živ samo sin Zvonimir (78).

ODGOJILA SVOJE TROJE DJECE, MLAĐU BRAĆU I SESTRE I UNUKA!

Marijina mama umrla je dok je Mariji bilo samo 24 godine, pa su Florijan i ona preuzeli brigu i njezinih sedmero mlađih braće i sestara, uz svoje troje. Uz sve njih, u svoj topli dom primili su i svog najstarijeg unuka Roberta s obzirom na to da su njegovi roditelji otišli raditi u inozemstvo.

Marija ima 6 unuka: Roberto Ribarić, Sanja Jakšić, Gordana Dolenec, Ivana Ribarić, Goran Ribarić i Nikola Ribarić, te 9 praunuka: Jakob, Rafael, Hana, David, Roko, Fran, Niko, Ena i Evan. Marija je tako cijeli svoj život brinula o svojoj sjedi, svojoj braći i sestrama, unucima i praunucima, brinula za druge i kućanstvo.

Za unutra 3 (16)

Bila je neizmjerna podrška svom politički aktivnom suprugu Florijanu, koji je radio kao ugostitelj, čime se bavila gotovo i cijela njezina obitelj. Njezini sinovi Zvonimir, Stjepan i Ivan su 1987. godine otvorili i gostionicu Trio koja je dugo godina bila omiljeno okupljalište mještana i šire. Njezini unuci se ne bave ugostiteljstvom, ali unuka Sanja Jakšić ima trgovinu mješovite robe u centru Goričana.

ŽIVI OKRUŽENA LJUBAVLJU OBITELJI

Za dug život svakako je bitno dobro društvo! Marija danas stanuje sa sinom Zvonimirom, koji je umirovljeni kuhar, snahom Marijom (gerontodomaćicom) i njihovim potomcima, sve skupa ih je 12. Također, gotovo svi ostali članovi njezine obitelji ostali su živjeti u Goričanu te ih često viđa i kuća je uvijek puna ljudi, topline, razgovora i smijeha.

Imam dobru djecu i snahe, zadovoljna sam i sretna! Ali sam već jako stara, pa ih moram posluhnuti – kaže Marija.

Marija danas ima žive i tri mlađe sestre: Tereziju Kranjec (93) u Njemačkoj te Katicu Gosarić (89) i Sofiju Lukovnjak (79) u Goričanu.

ZA UNUTRA 4 (10)

DNEVNO NEKOLIKO PUTA PROĐE 50 STUBA

Marija je uvijek bila u pokretu. Slabije vidi i čuje, ali zdravlje ju dobro služi i samostalno se brine o sebi. Danas živi na 3. katu njihove obiteljske kuće pa nekoliko puta dnevno prođe 50 stuba gore i dolje. Ljetne dane voli provoditi na terasi. Puno, kaže, odmara, u skladu s godinama, zna i prolistati novine i gledati prijenos Sabora te nogometne utakmice. Voli znati i što se novoga događa u selu.

– Dok sam bila mlada, htjela sam ići sve posvud, ali me starci nisu pustili, a danas dok bih mogla ne mogu. Godine nose svoje, to vam je tako – veli Marija.

NE PIJE KAVU, JEDE SVE

Marija svaki dan pije mlijeko, ne pije kavu i jede sve. Najviše voli tradicionalnu međimursku hranu, posebno grah, žgance, kiselu juhu, zelje

Za unutra 5 (3)

Kažu, što daješ – vrati ti se. Marija, koja je cijeli život posvetila drugima, danas živi okružena velikom obitelji punom ljubavi. Iako joj je 100 godina, super se drži, puna je vedrine, voli se našaliti i uživa u svakom danu svog života koji joj je dan prije točno 100 godina.

Želimo joj sretan 100. rođendan od srca, u prvom redu – da ju vid i sluh što bolje služe i puno zdravlja! Ostalo sve ima!

Pogledajte u našim videima i fotogaleriji kako Marija lijepo pjeva, kako su pjevali njoj i kako je proslavila svoju veličanstvenu stotku!

Mladi vozač “pokosio” ukrasno drveće pa nestao, na sudu rekao: “Nisam znao da ima vlasnika”

0
?akovec: Zgrada Op?inskog suda
23.04.2014., Cakovec - Opcinski sud ostaje u Cakovcu i nece se seliti u Varazdin.rPhoto: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Općinski sud u Čakovcu proglasio je krivim 19-godišnjeg vozača zbog izazivanja prometne nesreće i napuštanja mjesta događaja, nakon što je u ranim jutarnjim satima u Strahonincu sletio s ceste i oštetio ukrasno drveće.

Prema presudi, nesreća se dogodila 29. rujna 2025. oko 6:30 sati u Dravskoj ulici, kada je mladi vozač upravljao osobnim automobilom marke Opel. Sud je utvrdio da se nije kretao sredinom prometne trake, već je nakon izlaska iz zavoja izgubio kontrolu nad vozilom i sletio izvan kolnika, na travnatu površinu .

Tom je prilikom prednjim dijelom vozila udario u ukrasna stabla – agacije u vlasništvu Općine Strahoninec. Iako u nesreći nije bilo ozlijeđenih osoba, nastala je materijalna šteta kako na vozilu tako i na javnoj imovini .

No, ono što je dodatno otežalo situaciju jest činjenica da je vozač nakon nesreće napustio mjesto događaja, a da nije ostavio svoje podatke niti pokušao kontaktirati vlasnika oštećenih stabala. Policija ga je pronašla tek sljedećeg dana, dok je automobil lociran odvojeno, na drugoj adresi .

Tijekom sudskog postupka mladić je priznao sve navode optužnog prijedloga. U svojoj obrani naveo je kako je bio u šoku nakon nesreće, osobito zbog činjenice da je uništio vlastito vozilo. Tvrdi da u tom trenutku nije razmišljao o tome da je oštetio i tuđu imovinu, već je smatrao da je jedini oštećenik u cijelom događaju .

Dodao je kako nije bio svjestan obveze razmjene podataka nakon nesreće te da nije znao da drveće ima vlasnika, zbog čega nije ostavio kontakt informacije. Policija ga je, kako je naveo, pronašla nekoliko dana kasnije zbog prijave oštećenja stabala.

Sud je, međutim, jasno zaključio kako takvo ponašanje predstavlja kršenje prometnih propisa. Vozači su, naime, dužni ostati na mjestu nesreće i razmijeniti podatke u slučaju materijalne štete, bez obzira na to tko je oštećen .

Za počinjene prekršaje izrečena mu je ukupna novčana kazna od 300 eura, pri čemu je 100 eura određeno za izazivanje nesreće, a dodatnih 200 eura za napuštanje mjesta događaja . Uz to, mora podmiriti i troškove postupka u iznosu većem od 90 eura.

Sud je pri određivanju kazne uzeo u obzirolakotne okolnosti, poput priznanja prekršaja i izraženog žaljenja, zbog čega mu je kazna ublažena. Također nije izrečena zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilom, budući da mu je vozačka dozvola potrebna za odlazak na posao.

Na Zagrebačkom polumaratonu međimurska policajka Ana Marija Gregur osvojila drugo mjesto!

0
BeFunky collage 2026 03 23T101202.059

Jučer, 22. ožujka u Zagrebu je održano 11. izdanje utrke ZAGREB21 – Zagrebački proljetni polumaraton, koji je ujedno bio i Prvenstvo Ministarstva unutarnjih poslova na 21 kilometar. U glavnoj utrci, dugoj 21,1 kilometar, sa startom i ciljem kod Nacionalne i sveučilišne knjižnice, sudjelovalo je više od 2500 trkača iz više od 30 zemalja svijeta.

Iz policije posebno ističu izvrstan sportski rezultat policijske službenice Ane Marije Gregur iz Policijske postaje Mursko Središće, koja je nastupila na ovogodišnjem Zagrebačkom proljetnom polumaratonu.

Polumaraton Zagreb

Ana Marija Gregur osvojila je drugo mjesto u kategoriji pripadnica Ministarstva unutarnjih poslova, čime je još jednom potvrdila svoju predanost, ustrajnost i iznimnu fizičku spremnost. Sudjelovanje na ovakvim sportskim događanjima zahtijeva dugotrajne pripreme, disciplinu i visoku razinu motivacije, a postignuti rezultat potvrđuje kako policijski službenici, uz odgovorno obavljanje svakodnevnih zadaća, uspješno razvijaju i sportski duh te promiču zdrav način života.

Polumaraton Zagreb

– Čestitamo svim sudionicima polumaratona, a osobito policijskoj službenici Ani Mariji Gregur, kojoj želimo još mnogo uspješnih sportskih rezultata u budućnosti. Ovakvi uspjesi dodatno pridonose pozitivnoj percepciji policije u zajednici, kao i promicanju sporta unutar sustava Ministarstva unutarnjih poslova – poručuju iz PU međimurske.

Vikend u Međimurju: šest nesreća, Mađar izazvao sudar pa pobjegao

0
Slaven Branislav Babic/Pixsell
policija

Tijekom proteklog vikenda na međimurskim prometnicama evidentirano je šest prometnih nesreća, od čega jedna nesreća s ozlijeđenim osobama (ozljede za dvije osobe naknadno će se okvalificirati) i pet nesreća s nastalom materijalnom štetom.
 
Greške koje su prethodile prometnim nesrećama:
– nepropisna i neprilagođena brzina, tri prometne nesreće,
– nepropisno okretanje, skretanje i vožnja unatrag, jedna prometna nesreća,
– ostalo, dvije prometne nesreće.
 
Prisutnost alkohola u kod sudionika prometnih nesreća tijekom proteklog vikenda utvrđena je kod tri sudionika. Najveća koncentracija od 1,09 g/kg utvrđena je kod 40-godišnjeg državljanina Mađarske.
 
U subotu, 21. ožujka oko 18:20 sati na državnoj cesti (DC broj 3) između naselja Hodošan i Sveti Juraj u Trnju, 40-godišnji mađarski državljanin upravljao je pod utjecajem alkohola (1,09 g/kg) osobnim automobilom, mađarskih nacionalnih oznaka. Pritom brzinu kretanja vozila nije prilagodio prometnoj situaciji zbog čega je prednjim bočnim dijelom automobila naletio na stražnji bočni dio osobnog automobila, čakovečkih registarskih oznaka, kojim je ispred upravljala 62-godišnjakinja. Nakon nesreće 40-godišnji mađarski državljanin napustio je mjesto prometne nesreće. Brzom reakcijom policijskih službenika Postaje prometne policije Čakovec odbjegli vozač je pronađen nešto prije 19 sati na benzinskoj postaji u Svetom Križu te je uhićen i priveden u policijsku postaju.
 
Zbog počinjenja prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama 40-godišnji mađarski državljanin kažnjen je novčanom kaznom u ukupnom iznosu od 1.310 eura, uz izricanje zabrane korištenja vozačke dozvole na području Republike Hrvatske u trajanju od osam mjeseci.  

Krađa u Pribislavcu: Iz dvorišta kuće ukradeni auto dijelovi

0

Na području Policijske uprave međimurske tijekom proteklog vikenda evidentirane su dvije krađe i jedna teška krađa.
 
Iz PU međimurske izdvajaju tešku krađu koja se dogodila u Pribislavcu.
 
Između 13. i 20. ožujka u Pribislavcu, u Ulici Ante Starčevića, nepoznati počinitelji preskočio je ogradu te iz dvorišta obiteljske kuće ukrao razne rabljene dijelove osobnih automobilaMaterijalnu štetu 38-godišnji vlasnik procijenio je na nekoliko tisuća eura.
 
Protiv počinitelja zbog počinjenja kaznenog djela teške krađe, podnijet će se kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu.
 

Pijan, bez dozvole i pisao poruke: izazvao nesreću u Štrukovcu

0
Slavko Midzor/Pixsell
02.11.2021., Zagreb - Ilustracije za konzumiranje alkohola i voznju automobila. Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Policijski službenici Postaje prometne policije Čakovec proveli su očevid prometne nesreće koja se dogodila u subotu, 21. ožujka oko 8:30 sati u Štrukovcu.
 
U trenutku nesreće 49-godišnjak upravljao je osobnim automobilom, čakovečkih registarskih oznaka, državnom cestom kroz naselje Štrukovec. Ulaskom u zavoj izgubio je nadzor nad upravljanjem te automobilom izletio izvan kolnika na nogostup, gdje je prednjim dijelom udario u metalnu zaštitnu ogradu. Provedenim nadzorom utvrđeno je kako je 49-godišnjak upravljao automobilom, iako mu je vozačka dozvola ukinuta zbog prikupljenih negativnih prekršajnih bodova, te pod utjecajem alkohola u koncentraciji 0,92 g/kg. Vozač je uhićen i priveden u Postaju prometne policije Čakovec. Također je utvrđeno kako je vozač tijekom vožnje koristio mobitel na način koji smanjuje mogućnost sigurnog upravljanja vozilom, odnosno pisao je poruke.
 
Uz optužni prijedlog zbog počinjenja prekršaja iz Zakona i sigurnosti prometa na cestama 49-godišnji vozač doveden je na Prekršajni odjel Općinskog suda u Čakovcu, gdje je po okončanju žurnog prekršajnog postupka pušten na slobodu.
 
Upozorenje vozačima – opasnost korištenja mobitela tijekom vožnje
 
Iako prema Zakonu o sigurnosti prometa na cestama vozači ne smiju koristiti elektroničke uređaje koji na bilo koji način umanjuju mogućnost sigurnog upravljanja vozilima, prema policijskih statistikama, u Hrvatskoj se godišnje utvrdi oko 40.000 prekršaja. Prema provedenim istraživanjima, u Hrvatskoj tijekom vožnje u rukama koristi mobitel 73 % vozača, a na pješačkim prijelazima prometnica 65 % pješaka.     
 
Korištenje mobitela usporava vozačevu reakciju za čak dvije i pol sekunde. Raznim istraživanjima utvrđeno je da vozači koji tipkaju ili pretražuju po ekranu tijekom vožnje reagiraju čak tri puta sporije od vozača koji ne drže mobitel u rukama. Pri brzini od 50 km/h vozilo je bez kontrole čak 70 metara te je distrakcija jednaka onoj koju ima osoba kada je pod utjecajem alkohola od jednog promila.  
 
Policija upućuje apel svim vozačima da budu odgovorni i usredotočeni na vožnju jer jedna poruka, odnosno mali trenutak nepažnje mogu imati ozbiljne i dugotrajne posljedice, stoga NE KORISTITE MOBITELE TIJEKOM VOŽNJE.