Drage mještanke i mještani, dragi prijatelji i susjedi,
Ovo doba godine u našem Svetom Martinu na Muri uvijek ima posebnu čar. Dok se naša priroda uz Muru budi, a naši bregi zelene, stiže nam blagdan koji nas iznova podsjeća na ono najvažnije. Na pobjedu života, nadu i snagu zajedništva.
Uskrs u našem kraju oduvijek miriše na tradiciju. Na zajednički stol i na onaj topli, susjedski stisak ruke. Kao vaš načelnik, svakodnevno gledam s koliko ljubavi i truda brinete o našoj općini, o svojim obiteljima i o naslijeđu koje smo dobili od naših starih. Upravo ste vi, dragi mještani, ono što Sveti Martin čini tako posebnim mjestom za život. Vaša marljivost, vaša dobrota i ono otvoreno srce po kojem smo poznati nadaleko.
Želim vam da ove uskrsne dane provedete bez žurbe i svakodnevnih briga. Neka vaši domovi budu ispunjeni onim mirom koji nam donosi uskrsno jutro, a blagdanski stol neka bude mjesto okupljanja svih generacija, od najmlađih do najstarijih. Pronađite trenutak za svoje bližnje, za toplu riječ susjedu i za zahvalnost na svemu dobrom što imamo.
Uskrs nas uči da nakon svake zime dolazi novo, svjetlije proljeće. Neka ta nada i vjera u bolje sutra budu putokaz u svemu što radimo. Zahvaljujem vam što svojim zajedničkim zalaganjem. Kroz naše udruge i svakodnevni rad, činite naš Sveti Martin na Muri mjestom u kojem se svatko osjeća dobrodošlo.
U ime općine i u svoje osobno ime, želim vam miran, blagoslovljen i radošću ispunjen Uskrs. Neka vam blagdanski dani donesu obilje zdravlja, obiteljske bliskosti i snage za sve dane koji su pred nama.
Sretan Uskrs vama i vašim najmilijima!
Vaš načelnik
Martin Srša