Home Blog Page 127

Povijesna prva sezona Međimurske nogometne lige za žene

0
Međimurski nogomet za žene

Povijesna sezona ženskog nogometa u Međimurju zaključena je na najbolji mogući način – emocijama, zajedništvom i velikim sportskim uspjehom. Premijerno izdanje Međimurske lige za žene donijelo je novu energiju na nogometne terene, a titula prvakinja otišla je u Belicu.

Predsjednik Međimurski nogometni savez Kristijan Antolović istaknuo je zadovoljstvo uspješno pokrenutim projektom koji je već u svojoj prvoj sezoni pokazao puni potencijal ženskog nogometa u Međimurju.

“Čestitke prvakinjama i hvala svima na novoj energiji našeg nogometa! Kao predsjednik Međimurskog nogometnog saveza, iznimno sam ponosan što smo od sezone 2025./2026. uspješno pokrenuli našu Međimursku ligu za žene. Kada smo krenuli u ovaj projekt, znali smo da radimo pravu stvar, a protekla sezona i sedam sjajnih ekipa koje su sudjelovale to su i dokazale”, poručio je Antolović.

Naglasio je kako je ženski nogomet donio posebnu emociju i pozitivnu atmosferu na međimurske terene.

“Ženski nogomet donio je potpuno novu živost, čistu energiju i posebnu emociju na naše terene. Ove djevojke i žene pokazale su nam svima što znači istinski fair-play, otvorile su bezbroj novih prijateljstava i ponovno nas podsjetile zašto je nogomet najvažnija sporedna stvar na svijetu”, rekao je predsjednik saveza.

706003602 2820918974911941 2459934144254727886 n

Povijesni naslov prvakinja osvojila je ekipa Zlatice iz Belice, čime su trajno upisale svoje ime u povijest međimurskog sporta.

“Iskrene čestitke ekipi Zlatice iz Belice na osvajanju prvog mjesta u ovom povijesnom, premijernom izdanju lige! Vaše će ime ostati trajno upisano u povijest međimurskog sporta”, istaknuo je Antolović.

Posebnu zahvalu uputio je svim igračicama, klubovima, sucima i sportskim djelatnicima koji su sudjelovali u stvaranju nove sportske priče.

“Veliko bravo i naklon svim curama iz svih ekipa koje su se borile svakog vikenda. Vi ste ponos Međimurja. Hvala svim sportskim djelatnicima, klubovima, sucima i entuzijastima koji su prepoznali važnost ovog projekta i pomogli oko pokretanja lige. Ovo je tek početak jedne predivne sportske priče koju ćemo zajedno razvijati i dalje”, zaključio je.

705137477 2820918981578607 3305435494251567386 n

Nova sezona ženskog nogometa u Međimurju sada se s velikim očekivanjima iščekuje, a prvi koraci pokazali su da interes, kvaliteta i entuzijazam ne nedostaju.

FOTO Čakovečki branitelji na obilježavanju 35. obljetnice Zbora narodne garde

0
Branitelji zajedno

Na poziv predsjednika Vlade Republike Hrvatske Andreja Plenkovića, svečanom obilježavanju 35. obljetnice postrojavanja Zbora narodne garde nazočio je i umirovljeni brigadir Dragutin Remenar, dopredsjednik Zajednice BRANITELJI ZAJEDNO i predsjednik Udruge veterana inženjerijske bojne Čakovec. Brigadira Remenara srdačno su pozdravili suborci — ministar obrane Ivan Anušić te legendarni umirovljeni general Ante Gotovina, što je dodatno naglasilo zajedništvo i trajnu povezanost hrvatskih branitelja.

Povijesno postrojavanje Zbora narodne garde održano je 28. svibnja 1991. na stadionu NK Zagreb u Kranjčevićevoj ulici i smatra se službenim početkom stvaranja Oružanih snaga Republike Hrvatske. U tim teškim i neizvjesnim danima, pripadnici ZNG‑a bili su prva organizirana snaga koja je stala u obranu hrvatske neovisnosti od velikosrpske agresije.

Ovogodišnji program pod nazivom „35 godina domovini vjerni“ započeo je polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod Spomenika domovini te kod spomenika prvom hrvatskom predsjedniku dr. Franji Tuđmanu. Središnji svečani prijem održan je kod Nacionalne i sveučilišne knjižnice, gdje je domaćin, predsjednik Vlade Andrej Plenković, uputio prigodne riječi zahvalnosti i poštovanja hrvatskim braniteljima i pripadnicima Hrvatske vojske.

Obilježava se 35 godina od prve svečane smotre ZNG‑a, iz kojega je tijekom Domovinskog rata izrasla pobjednička Hrvatska vojska. Dana 23. svibnja 1991., u predvečerje rata za hrvatsku neovisnost, hrvatskoj javnosti predstavljene su prve brigade ZNG‑a — jezgra budućih obrambenih snaga koje su unatoč vojnoj nadmoći agresora uspjele obraniti Hrvatsku, osloboditi okupirana područja i donijeti slobodu i mir.

Danas je Hrvatska vojska jedna od institucija kojoj građani najviše vjeruju — od Domovinskog rata pa sve do kriznih situacija poput potresa i poplava, u kojima hrvatski vojnici uvijek stoje na prvoj crti. Sve je počelo prije 35 godina, kada se u Kranjčevićevoj ulici postrojila generacija gardista koja je pokazala hrabrost, odlučnost i nepokolebljivu vjernost Domovini.

Zbog izgradnje novog stadiona, ovogodišnje obilježavanje prvi je put održano u prostoru kod Nacionalne i sveučilišne knjižnice, no poruka sudionika ostala je ista i snažna: i nakon 35 godina — Domovini smo vjerni.

FOTO/VIDEO Krenuo je ČAK BAJK! Na 14 punktova sudionike očekuje bogata okrjepa

0
čak bajk

Na ukupno 14 punktova ovogodišnjeg ČAK BAJK-a raspoređenih po čakovečkim naseljima i u centru grada sudionike će dočekati vesela atmosfera i osvježenje, a brojni mjesni odbori pripremili su i okrijepu kako bi biciklisti tijekom dana mogli predahnuti, družiti se i napuniti baterije za nastavak vožnje.

ČAK BAJK OKUPLJA SVA NASELJA I SVE STANOVNIKE ČAKOVEČKOG PODRUČJA

ČAK BAJK posljednjih je godina prerastao u mnogo više od rekreativne biciklijade – postao je događaj koji okuplja cijelu zajednicu, povezuje susjede i stvara posebno veselo ozračje povodom Dana Grada Čakovca. Predsjednik Mjesnog odbora Mihovljan, Ivica Novak, pozvao je građane da se uključe u biciklijadu i posjete punktove diljem gradskih naselja. „Pozivam sve ljude da dođu na biciklijadu i provedu dan u dobrom društvu. Dobre atmosfere sigurno neće nedostajati, a na našem punktu spremna su osvježenja i okrjepa za sve sudionike“, poručio je Novak. Slično poručuju i iz Savske Vesi, gdje također vlada veliko zanimanje za ovogodišnji ČAK BAJK. „Ovakve manifestacije najbolji su način da spojimo rekreaciju, druženje i zajedništvo. Veselimo se dolasku biciklista svih generacija, a mi ćemo ih dočekati uz odličnu atmosferu i finu okrjepu“, rekao je Srećko Vranović iz Mjesnog odbora Savska Ves.

NA DEVET PUNKTOVA MESO S ROŠTILJA, U SLEMENICAMA SE KUHA GRAH

Organizatori ističu kako je upravo uključenost mjesnih odbora jedan od razloga zbog kojih ČAK BAJK iz godine u godinu raste i okuplja sve više sudionika. Vesela atmosfera, osvježavajuća pića, ali i ponuda hrane mamac su za sve generacije. Svaki od mjesnih odbora/punktova priprema neku posebnost, dodatan sadržaj, a na čak njih devet bit će i meso s roštilja. Tradicionalno u Slemenicama se priprema i grah za sve koji dođu na njihov punkt. 

Sve zainteresirane čeka i dodatna okrjepa jer će partner projekta, tvrtka Perutnina Ptuj, na nekoliko punktova predstaviti svoj novi proizvod Pickies pileće hrenovke. Biciklisti tijekom dana mogu sami birati rutu i tempo vožnje te krenuti s bilo koje lokacije, a cilj manifestacije je aktivno provođenje vremena, druženje i upoznavanje čakovečkih naselja na dva kotača. Startnina iznosi 2 eura za odrasle i 1 euro za djecu, a sav prikupljeni iznos bit će doniran vrtiću s najvećim brojem sudionika za kupnju dječjih igrala. Startnine će se moći uplatiti u Čakovcu, Ivanovcu, Slemenicama i Šandorovcu. Za iznos startnine svi sudionici dobivaju poklon vrećicu i majicu pokrovitelja, flašicu vode i zdrav zalogaj – jabuku. Za lakše snalaženje osim na knjižicama za pečate s punktova, organizatori su diljem čakovečkih naselja postavili i putokaze. 


Zlatice ponosne na svog Iveka (14): ‘Takvog navijača nema svatko’

0
Ivek

Kad god igraju nogometašice ŽNK Zlatice iz Belice, na tribinama ili uz teren gotovo sigurno je i njihov najvjerniji navijač – 14-godišnji Ivan Poljanec, kojeg svi od milja zovu Ivek.

23dfa179 0e0b 4d34 981e beed0c0d4ce4

Ovaj učenik sedmog razreda ne propušta ni jedan trening ni utakmicu svojih nogometašica, a koliko voli klub pokazao je i nedavno kada je biciklom iz Belice stigao do Donjeg Vidovca samo kako bi navijao za Zlatice.

426e05e5 ba2a 4482 906f 840d0eacb5ac

Ivek nije samo navijač. Redovito dolazi na treninge, pomaže nositi vodu i lopte, a kada nedostaje igrača bez problema stane i na gol.

47ec221b 290b 45e3 931d 1a3ca741af87

Uz njega su često i članovi njegove obitelji – mlađi brat Luka, mama Bernardica i tata Marko, koji također prate utakmice kad god mogu.

C33b139a fb69 4b28 b09c 4161d1733987

Mladi Beličanec bavi se i atletikom kao član Atletskog kluba Međimurje Čakovec – podružnica Belica, no nogometašice Zlatica imaju posebno mjesto u njegovu srcu.

1000057362

Iz kluba ne skrivaju koliko im znači njegova podrška.

106b8f3d fb7c 48a4 8cce 214be7a1b39d

– Ivek je uvijek tu kad nešto treba. Volontira, pomaže i bodri nas gdje god igramo. Kao što je on ponosan na Zlatice, tako smo i mi ponosne na njega – poručile su nogometašice Zlatica.

U Belici ga svi već dobro poznaju, a među nogometašicama i navijačima odavno je postao dio ekipe.

B6795d3e 1da4 4ac9 8a4a b8511e557ba6
Eb36d538 4899 4bf5 a1ae 4075559aa732

Lucija Detić i Lovro Rusak zajedno u životu i na stazi!

0
Naslovna Lucija i Lovro

U popularnoj utrci ‘Krug po Revici’ koja se jučer, 23. svibnja održala u Orehovici među stotinjak trkača našli su se i nasmijani Lovro Rusak iz Čakovca te Lucija Detić iz Varaždina – mladi ljubavni par koji uspješno spaja sport, zajedničke treninge i ljubav prema trčanju.

Članovi su AK Varaždin, a treniraju jednom tjedno uz trenera Josipa Lackovića.

– Trčanje mi je hobi, više sam Luciji podrška – kroz smijeh kaže Lovro, koji je tijekom dodjele medalja vjerno bodrio svoju djevojku. A Lucija je ponovno pokazala odličnu formu. Na utrci na šest kilometara osvojila je treće mjesto u ženskoj konkurenciji i još jednom potvrdila kako se nalazi među vrlo dobrim trkačicama na sjeveru Hrvatske.

Image

Njihova priča počela je prije dvije godine kada su se upoznali na poslu, a zajednička ljubav prema sportu dodatno ih je povezala. Danas zajedno odlaze na utrke, treninge i sportska događanja, a upravo im je trčanje postalo jedan od omiljenih zajedničkih hobija. -Ljubav i utrke!’ – govori nam Lovro.

Trčanje ih opušta, puni energijom i donosi nova poznanstva, ali i brojne lijepe uspomene. Popularni ‘Krug po Revici’ i ove je godine okupio velik broj rekreativaca i zaljubljenika u aktivan način života, a Lovro i Lucija pokazali su kako sport može biti i lijepa ljubavna priča.

Image

Mladost, sport i ljubav uz međusobnu podršku dobitna je kombinacija koja može donijeti samo lijepe stvari. Bravo Lucija i Lovro, sretno dalje!

Dok su drugi uživali u vinu i pjesmi, one su neumorno radile

0
IMG

U obilasku međimurskih brega tijekom Dana otvorenih podruma nismo zaobišli ni one bez kojih cijela vinska priča ne bi mogla funkcionirati. Dok su brojni posjetitelji uživali u vrhunskim vinima, glazbi i druženju, pune ruke posla imale su vrijedne konobarice u poznatoj Vinariji Cmrečnjak u Svetom Urbanu.

Za posluživanje brojnih gostiju u subotu su bile zadužene nasmiješene i ljubazne Dijana Murtić, Lorena Rebernik, Nikolina Novak, Leona Vražić i Petra Mlinarić. Dijana i Petra stalne su zaposlenice vinarije, dok su ostale djevojke uskočile kao pomoć tijekom ovog užurbanog vikenda.

IMG

Atmosfera je bila odlična, terasa i podrum puni gostiju, a konobarice su gotovo bez predaha obilazile stolove i posluživale vina po kojima je međimurski kraj nadaleko poznat.

– U petak smo radile do duboko u noć, malo prespavale i opet nastavile danas – rekla nam je u prolazu Petra Mlinarić dok je žurila dalje prema gostima koji su čekali novu čašu vina.

IMG

Iz Vinarije Cmrečnjak pojasnili su kako rade od ponedjeljka do četvrtka od 7 do 16 sati, petkom od 7 do 18, subotom od 11 do 19 sati, dok su nedjeljom zatvoreni.

Uz odlična vina, dobru glazbu i predivan pogled na međimurske brege, upravo su vrijedne djevojke svojim osmijehom i trudom dodatno uljepšale atmosferu Dana otvorenih podruma.

FOTO/VIDEO Aleks i Bara nasmijali Šenkovec do suza, a Tragovi rasplesali publiku!

0
Fešta u Šenkovcu

Bogata proslava Dana Općine Šenkovec završila je u najboljem mogućem tonu – uz puno smijeha, odličnu glazbu i sjajnu atmosferu koja je do kasno u noć ispunjavala veliki šator na SRC-u Gorčica. Brojni mještani i gosti okupili su se kako bi zajedno uživali u završnici višednevnog programa koji je proteklih dana donio niz sadržaja za sve generacije.

Subotnja večer, 23. svibnja, bila je rezervirana za humor i glazbu, a publika je od samog početka pokazala kako je željna dobre zabave. Za uvod u večer pobrinuo se popularni dvojac Aleks i Bara, odnosno Aleksandar Lazić i Nataša Popović Lazić, koji su svojom predstavom „Bankrot“ nasmijali publiku do suza.

Njihovi prepoznatljivi skečevi, ispunjeni svakodnevnim životnim situacijama i duhovitim komentarima, izazivali su salve smijeha tijekom cijelog nastupa. Publika je s oduševljenjem pratila svaki njihov dijalog, a šatorom na SRC-u Gorčica neprestano su odzvanjali smijeh i pljesak. Još jednom su potvrdili zašto su među omiljenim domaćim zabavljačima koji redovito pune dvorane i osvajaju publiku diljem Hrvatske.

Nakon odličnog stand-up dijela, atmosfera se dodatno zagrijala uz nastup popularne grupe Tragovi. Njihovi poznati hitovi rasplesali su posjetitelje svih generacija, a dobra energija nastavila se do kasnih večernjih sati. Mnogi su zapjevali u glas, dok je plesni ritam dodatno podigao ionako veselo raspoloženje među okupljenima.

FOTO/VIDEO Povijest je ispisana: ŽNK Zlatice prve prvakinje Međimurske lige za žene!

0
GLAVNA

Subota, 26. svibnja 2026. godine ostat će zapamćena kao zlatna godina u povijesti Belice. Naime, na stadionu BSK-a Belica u Belici održano je posljednje kolo Međimurske lige za žene, a Ženski nogometni klub Zlatice iz Belice prvakinje su lige!

Nakon današnjih odigranih utakmica, poredak je sljedeći: 1. ŽNK Zlatice iz Belice, 2. ŽNK Lavice iz Celina, 3. ŽNK Hajduk iz Štrukovca, 4. ŽNK Donje Međimurje, 5. ŽNK Žibekice iz Savske Vesi, 6. ŽNK Pušćine i 7. ŽNK Žugice iz Štefanca.

ŽNK Zlatice Belica prvakinje lige (48)
ŽNK Zlatice iz Belice prvakinje su prve Međimurske lige za žene

Prvakinje, Zlatice, osvojile su medalje i pehar, a sve su ekipe dobile i paket s osam nogometnih lopti. Nagrade su im uručili predsjednik Međimurskog nogometnog saveza Kristijan Antolović i načelnik Općine Belica Petar Janušić, čestitavši svim ekipama.

– Hvala što ste došle, organizirale se i upotpunile sportski život Međimurja, bilo vas je jako lijepo gledati, čestitke svima i ugodna zabava! – poručio je načelnik Janušić. Čelni čovjek međimurskog nogometa Kristijan Antolović istaknuo je kako je MNS prvi put pokrenuo ovu ligu u ovom izdanju, bilo je dosta sumnja, no ženski nogomet je procvao te je uspješno završena prva sezona ženske Međimurske lige.

ŽNK Zlatice Belica prvakinje lige (19)
ŽNK Lavice iz Celine osvojile su drugo mjesto

Najviše su slavile naravno domaćice susreta i prvakinje, Zlatice, uz koje su bili i njihov njihovi prijatelji i članovi obitelji, muževi i djeca, svi obučeni u „Zlatice“ majice, slaveći ovu povijesnu pobjedu u sjajnoj navijačkoj atmosferi. Cijela ekipa Zlatica dala je u ovoj utakmici sve od sebe, a najviše je golova, osvojivši titulu naj strijelca lige, zabila Lucija Vizinger.

No, Zlatice su više od samog kluba i sporta.

Mi smo odlična ekipa, ali i jedna velika obitelj. Jedna drugoj pomažemo i jedna smo uz drugu i u dobru i u zlu, potpora na terenu i izvan njega. Sve ih volim, napravile su povijesni uspjeh, hvala mojim curama! – poručila je kapetanica ŽNK-a Zlatice Sandra Tratnjak.

ŽNK Zlatice Belica prvakinje lige (60)
Golmanica na porodiljnom Sanja Mesarić, naj strijelkinja lige Lucija Vizinger i kapetanica Zlatica Sandra Tratnjak

– Hvala i našem treneru Siniši Baksa što nas trpi i dok imamo PMS, Općini Belica i načelniku Petru Janušiću koji su nam uvijek potpora  i pomoć u realizaciji svih naših želja, hvala i svim sponzorima, kao i svim našim boljim polovicama koji rade sve naš klub, obiteljima i prijateljima, bez kojih ovo ne bismo mogle. Puno hvala i našem vjernom navijaču Ivanu Poljancu! – dodala je kapetanica Sandra.

Na kraju, kao što Zlatice ističu, ova se ekipa na terenu bori za pobjedu, a izvan terena za bolji svijet. Sav prihod od donacija za ulaznice i donacijskih kutija su, u suradnji s volonterkom Martinom Strahijom kroz projekt “Vero’s Home”, uložile za pomoć u opremanju doma i pomoć siročadi u Tanzaniji.  Djeci koja nemaju ni svoj krevet ni svoju dekicu, a sada ih imaju zahvaljujući Martini i Zlaticama zlatnog srca. Bravo!

ŽNK Zlatice Belica prvakinje lige (17)

Nakon utakmice za sve nogometašice pripremljena je zabava uz finu večeru, a članice obitelji igračica i navijačice pekle su i prefine languše.

Čestitke svim nogometašicama, a Zlaticama čestitke i na dobrotvornoj akciji kojom su pokazale veliko srce! Bravo za sve!

FOTO/VIDEO DVD Sveta Marija velikom svečanošću proslavio svoju 100. obljetnicu!

0
GLAVNA (46)

DVD Sveta Marija proslavio je svoju veliku, 100. obljetnicu, u subotu, 23. svibnja 2026. godine, velikom svečanošću u centru Svete Marije. Već od 15 sati svečano su dočekivani gosti ispred Doma kulture, uslijedilo je postrojavanje i mimohod i svečana sjednica, a zatim domjenak i priredba, dok je u večernjim satima na redu zabava uz glazbeni sastav Barbe.

DVD SVETA MARIJA NA POKLON DOBILA PLOVILO!

Na postrojavanje su stigli, u vatrogasnoj kočiji, i načelnica Općine Sveta Marija Đurđica Slamek, župan Međimurske županije Matija Posavec i kumovi zastave, Mario i Daniela Gašparić, a zapovjednik DVD-a Sveta Marija Anđelko Gašparić dao je prijavak načelnici.

100 godina DVD Sveta Marija (77)

Nakon postrojavanja, župan Posavec, načelnica Slamek i predsjednik Vatrogasne zajednice MŽ Mario Medved uručili su predsjednici DVD-a Sveta Marija Gabrijeli Jakupek Tokar ključeve čamca, poklona društvu, kojeg je blagoslovio župnik Mirko Pilaj. Ovaj poklon je zajednička investicija Općine Sveta Marija, Međimurske županije i VZ MŽ.

Prije svečane sjednice uslijedio je svečani mimohod mjestom u kojem su sudjelovali svi članovi društva, u pratnji Puhačkog orkestra DVD Cvetković, KUD-a Ivan Mustač Kantor Sveta Marija, Mažoretkinja Kotoribe i predstavnika prijateljskih DVD-ova. 

100 godina DVD Sveta Marija (99)

SVEČANA SJEDNICA UZ VELIK JUBILEJ

Svečanoj sjednici su, uz članove DVD-a Sveta Marija, prisustvovali mnogobrojni gosti: glavni vatrogasni zapovjednik Slavko Tucaković, velečasni u miru Pavao Markač, ravnateljice OŠ Sveta Marija i DV-a Kockavica Gorana Šavora Peter i Maja Jambrešić, predstavnici Ravnateljstva civilne zaštite i centra 112, PU međimurske, predstavnici prijateljskih DVD-ova i udruga s područja Općine Sveta Marija te mještani.

Program je vodila Željka Švenda, a sve goste na početku je pozdravila predsjednica DVD-a Sveta Marija Gabriela Jakupek Tokar, koja je istaknula kako je ovo velik dan ne samo za ovo društvo već i za Svetu Mariju.

Viber slika 2026 05 23 18 43 28

– DVD Sveta Marija osnovano je 20. ožujka 1926. godine na inicijativu nekoliko mještana. Iz godine u godinu društvo je raslo, borilo se s raznim nedaćama i izazovima, osvajalo brojna odličja te promoviralo vatrogastvo u svim njegovim zadaćama i segmentima – rekla je Jakupek Tokar, a također je naglasila da iako je društvu 100 godina, mlado je, puno snage i ima velike planove za rad i napredak.

– Gledajući na našu mladost društva, na naš pomladak i mladež koja je poznata ne samo unutar naše županije već i šire, sigurna sam da za naše društvo nema straha za idućih 100 godina – zaključila je također predsjednica, uputivši zahvale svim dobročiniteljima društva, voditeljima, prijateljskim DVD-ima, udrugama, sumještanima te svim članovima društva, koji su, istakla je, svoje slobodno vrijeme, unatoč svim obavezama, utrošili u ovo plemenito zanimanje, jer prekrasno je imati novi vatrogasni dom ili novo vozilo, ali imati vrijedne i dobre ljude poput vas prava je blagodat!

100 godina DVD Sveta Marija (72)

– Hvala Vam što zajedno činimo jednu veliku vatrogasnu obitelj! – poručila je.

Izvješće o radu društva prikazano je kroz video film koji je u kratkom pregledu predstavio povijest DVD-a Sveta Marija, od njegovih počeka sve do današnjeg dana, a zatim su uslijedili i govori gostiju.

Načelnica Đurđica Slamek je istaknula kako je Sveta Marija ponosna na svoje vatrogasce i istaknula kako to nije samo društvo s velikim antuzijazmom i energijom već i vrijednim pomlatkom.

100 godina DVD Sveta Marija (49)

– Mještani znaju da će nam oni u svakom trenutku pomoći. Vtarogasci su naša nada, naša budućnost, oni koji žive u i sa zajednicom! – istaknula je Slamek.

Predsjednik VZ MŽ Mario Medved naglasio je kako ova proslava za DVD znači stoljeće hraborsti i požrtvovnosti, a Međimurje je sredina gdje se živi vatrogastvo i vatrogasci su neizostavan dio društva. Pohvalio je rad DVD-a Sveta Marija i uručio predsjednici zahvalnicu.

Župan Matija Posavec pohvalio je odličan video film društva, istaknuvši kako je iz njega vidljivo kako smo živjeli prije 100 godina, a unatoč promjenama, svih 100 godina tradicija vatrogastva je ostala ista – pomoć i požrtvovnost.

100 godina DVD Sveta Marija (9)

– Za DVD Sveta Marija vrijedi onaj stih: Munje i gromovi, požari i poplave, našem selu ništa ne mogu! – dodao je Posavec, uz sve pohvale radu društva.

Čestitke i pohvale DVD-u Sveta Marija uputili su i glavni vatrogasni zapovjednik Slavko Tucaković, koji je istaknuo kako su vatrogasci, uz vojsku i policiju, veliki stup domovinske sigurnosti, župnik u miru Pavao Markač, koji je istakno kako je biti vatrogasac i velika radost, ali i velika žrtva, te mnogobrojni gosti iz prijateljskih DVD-ova iz Hrvatske i šire.

NAGRADE I ZAHVALNICE

Na kraju, dodijeljene su i zahvalnice i priznanja zaslužnim članovima. Zahvalnice za 10 godina djelovanja u društvu primila je Lucija Tokar, za 20 godina Tomislav Kanižaj i Karlo Tokar, za 30 godina Dušan Dragić i Marko Frančić, za 40 godina Mladen Belovari i Vlado Pongrac, za 50 godina Ivan Pavlic i Slavo Pongrac, dok je za 60 godina djelovanja zahvalnicu primio Stjepan Pavlic.

Titulu vatrogasnog veterana primio je Dragutin Srpak.

Brončanu plamenicu primili su: Gabriela Jakupek Tokar, Benedikt Erdelji, Matija Gašparić, Mihael Gašparić, Nikola Gašparić, Antonio Rebrek, Dominik Šulj i Karlo Tokar. Brončanu medalju primili su: Suzana Blagus, Barbara Blažinčić, Janja Habuš, Diana Pavlic Hunjadi, Eva-Gracia Jakupek, Iva Kedmenec, Patricija Mustač, Ana Vlah, Dinko Herc, Dean Jurić, Zvjezdan Mučić, Željko Mustač, Ivan Perlić i Filip Šulj.

100 godina DVD Sveta Marija (8)

Srebrnu plamenicu primili su: Marko Frančić, Anđelko Gašparić, Mario Gašparić, Ivica Janković, Tomislav Kanižaj, Mario Kranjec, Marko Kvakan i Antonio Pavlic. Srebrnu medalju primili su: Tatjana Pavlic Kemec, Mladen Belovari, Zdravko Orehovec i Ivica Poljak.

Zlatnu plamenicu primili su: Dalibor Gašparić, Zoran Janković i Andreas Lisjak, dok je zlatnu medalju primio Vlado Pongrac. Priznanje za posebne zasluge primili su Ivan Pavlic i Dražen Šulj.

DVD Sveta Marija zahvalio je i prigodnim poklonima – Svetomarskom čipkom, kakva se nalazi i na naslovnici nedavno otisnute Monografije društva, koja se ovom prigodom mogla kupiti, svojim podupirateljima: Hrvatskoj vatrogasnoj zajednici, Međimurskoj županiji, Vatrogasnoj zajednici Međimurske županije, Općini Sveta Marija i kumovima zastave, Mariju i Danijeli Gašparić.

100 godina DVD Sveta Marija (17)

Nakon svečane sjednice održan je prigodna program na otvorenom, uz nastup Mažoretkinja Kotoribe i Vatrogasnog puhačkog orkestra Cvetković te zabava za sve mještane uz bend Barbe.

DVD Sveta Marija dokaz je da bez požrtvovnosti nema ni velikih ljudi ni sigurnosti u zajednici. Hvala im na svemu! Velik 100. rođendan DVD-u Sveta Marija želi i portal Medjimurski!

FOTO Terenska nastava puna doživljaja: učenici OŠ Ivanovec obišli Gornje Međimurje

0
BeFunky collage 2026 05 23T101648.216

Ùčenici 1. i 2. razreda iz Osnovne škole Ivanovec bili su u petak, 22. svibnja, na terenskoj nastavi Gornjim Međimurjem.

Posjetili su farmu jelena i muflona u Jurovčaku, obišli Zmajev vrt u Železnoj Gori i tijekom radionice izrađivali svog zmaja kojeg će nam domaćini ispeći i dostaviti u školu.

– Na Izletištu Goričanec bili smo na ručku te smo se, nakon igre na igralištu, puni dojmova vratili kućama – stoji u objavi OŠ Ivanovec.