Home Blog Page 120

FOTO/VIDEO U župi Belica Svetu potvrdu primio 21 krizmanik iz Belice i Gardinovca

0
GLAVNA

U crkvi župe Uznesenja Blažene Djevice Marije u Belici u nedjelju, 24. svibnja 2026. godine, održano je svečano slavlje podjele sakramenta Svete potvrde. Sakrament je primio 21 krizmanik iz Belice i Gardinovca, okružen svojim obiteljima, kumovima i brojnim mještanima.

Svečano misno slavlje, koje je pjesmama uljepšao crkveni zbor, predvodio je djelitelj Svete potvrde preč. Franjo Biškup u ime varaždinskog biskupa Bože Radoša, koji je krizmanicima uputio riječi ohrabrenja i pozvao ih da i dalje žive svoju vjeru i budu svjedoci kršćanskih vrijednosti u svakodnevnom životu.

Za unutra

Za primanje ovog važnog sakramenta krizmanike je pripremao belički župnik Matija Filipović uz podršku vjeroučiteljice Sanje Herman – Siladi.

Svečanost je prošla u molitvi, pjesmi i radosnoj atmosferi, a za krizmanike i njihove obitelji ostat će trajna lijepa uspomena na jedan od najvažnijih dana u njihovom vjerskom životu.

FOTO/VIDEO Petnaestak mladih župljana primilo sakrament Svete potvrde!

0
Krizma Gornji Mihaljevec

Župna crkva u Gornjem Mihaljevcu danas je bila pretijesna za sve vjernike koji su došli podržati novu generaciju krizmanika. U krugu svojih obitelji, kumova i župne zajednice, petnaestak mladih primilo je sakrament kršćanske zrelosti na svečanom misnom slavlju.

Ovaj važan korak u njihovu vjerskom životu rezultat je predanog rada i pripreme kroz proteklu školsku godinu, koju je s njima vodio domaći župnik, velečasni Filip Jakupec.

Samu Svetu potvrdu mladim je župljanima, kao delegat Varaždinske biskupije, podijelio monsinjor Antun Perčić, poželjevši im da ih kroz život vodi dar Duha Svetoga.

Povijesna prva sezona Međimurske nogometne lige za žene

0
Međimurski nogomet za žene

Povijesna sezona ženskog nogometa u Međimurju zaključena je na najbolji mogući način – emocijama, zajedništvom i velikim sportskim uspjehom. Premijerno izdanje Međimurske lige za žene donijelo je novu energiju na nogometne terene, a titula prvakinja otišla je u Belicu.

Predsjednik Međimurski nogometni savez Kristijan Antolović istaknuo je zadovoljstvo uspješno pokrenutim projektom koji je već u svojoj prvoj sezoni pokazao puni potencijal ženskog nogometa u Međimurju.

“Čestitke prvakinjama i hvala svima na novoj energiji našeg nogometa! Kao predsjednik Međimurskog nogometnog saveza, iznimno sam ponosan što smo od sezone 2025./2026. uspješno pokrenuli našu Međimursku ligu za žene. Kada smo krenuli u ovaj projekt, znali smo da radimo pravu stvar, a protekla sezona i sedam sjajnih ekipa koje su sudjelovale to su i dokazale”, poručio je Antolović.

Naglasio je kako je ženski nogomet donio posebnu emociju i pozitivnu atmosferu na međimurske terene.

“Ženski nogomet donio je potpuno novu živost, čistu energiju i posebnu emociju na naše terene. Ove djevojke i žene pokazale su nam svima što znači istinski fair-play, otvorile su bezbroj novih prijateljstava i ponovno nas podsjetile zašto je nogomet najvažnija sporedna stvar na svijetu”, rekao je predsjednik saveza.

706003602 2820918974911941 2459934144254727886 n

Povijesni naslov prvakinja osvojila je ekipa Zlatice iz Belice, čime su trajno upisale svoje ime u povijest međimurskog sporta.

“Iskrene čestitke ekipi Zlatice iz Belice na osvajanju prvog mjesta u ovom povijesnom, premijernom izdanju lige! Vaše će ime ostati trajno upisano u povijest međimurskog sporta”, istaknuo je Antolović.

Posebnu zahvalu uputio je svim igračicama, klubovima, sucima i sportskim djelatnicima koji su sudjelovali u stvaranju nove sportske priče.

“Veliko bravo i naklon svim curama iz svih ekipa koje su se borile svakog vikenda. Vi ste ponos Međimurja. Hvala svim sportskim djelatnicima, klubovima, sucima i entuzijastima koji su prepoznali važnost ovog projekta i pomogli oko pokretanja lige. Ovo je tek početak jedne predivne sportske priče koju ćemo zajedno razvijati i dalje”, zaključio je.

705137477 2820918981578607 3305435494251567386 n

Nova sezona ženskog nogometa u Međimurju sada se s velikim očekivanjima iščekuje, a prvi koraci pokazali su da interes, kvaliteta i entuzijazam ne nedostaju.

FOTO Čakovečki branitelji na obilježavanju 35. obljetnice Zbora narodne garde

0
Branitelji zajedno

Na poziv predsjednika Vlade Republike Hrvatske Andreja Plenkovića, svečanom obilježavanju 35. obljetnice postrojavanja Zbora narodne garde nazočio je i umirovljeni brigadir Dragutin Remenar, dopredsjednik Zajednice BRANITELJI ZAJEDNO i predsjednik Udruge veterana inženjerijske bojne Čakovec. Brigadira Remenara srdačno su pozdravili suborci — ministar obrane Ivan Anušić te legendarni umirovljeni general Ante Gotovina, što je dodatno naglasilo zajedništvo i trajnu povezanost hrvatskih branitelja.

Povijesno postrojavanje Zbora narodne garde održano je 28. svibnja 1991. na stadionu NK Zagreb u Kranjčevićevoj ulici i smatra se službenim početkom stvaranja Oružanih snaga Republike Hrvatske. U tim teškim i neizvjesnim danima, pripadnici ZNG‑a bili su prva organizirana snaga koja je stala u obranu hrvatske neovisnosti od velikosrpske agresije.

Ovogodišnji program pod nazivom „35 godina domovini vjerni“ započeo je polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod Spomenika domovini te kod spomenika prvom hrvatskom predsjedniku dr. Franji Tuđmanu. Središnji svečani prijem održan je kod Nacionalne i sveučilišne knjižnice, gdje je domaćin, predsjednik Vlade Andrej Plenković, uputio prigodne riječi zahvalnosti i poštovanja hrvatskim braniteljima i pripadnicima Hrvatske vojske.

Obilježava se 35 godina od prve svečane smotre ZNG‑a, iz kojega je tijekom Domovinskog rata izrasla pobjednička Hrvatska vojska. Dana 23. svibnja 1991., u predvečerje rata za hrvatsku neovisnost, hrvatskoj javnosti predstavljene su prve brigade ZNG‑a — jezgra budućih obrambenih snaga koje su unatoč vojnoj nadmoći agresora uspjele obraniti Hrvatsku, osloboditi okupirana područja i donijeti slobodu i mir.

Danas je Hrvatska vojska jedna od institucija kojoj građani najviše vjeruju — od Domovinskog rata pa sve do kriznih situacija poput potresa i poplava, u kojima hrvatski vojnici uvijek stoje na prvoj crti. Sve je počelo prije 35 godina, kada se u Kranjčevićevoj ulici postrojila generacija gardista koja je pokazala hrabrost, odlučnost i nepokolebljivu vjernost Domovini.

Zbog izgradnje novog stadiona, ovogodišnje obilježavanje prvi je put održano u prostoru kod Nacionalne i sveučilišne knjižnice, no poruka sudionika ostala je ista i snažna: i nakon 35 godina — Domovini smo vjerni.

FOTO/VIDEO Krenuo je ČAK BAJK! Na 14 punktova sudionike očekuje bogata okrjepa

0
čak bajk

Na ukupno 14 punktova ovogodišnjeg ČAK BAJK-a raspoređenih po čakovečkim naseljima i u centru grada sudionike će dočekati vesela atmosfera i osvježenje, a brojni mjesni odbori pripremili su i okrijepu kako bi biciklisti tijekom dana mogli predahnuti, družiti se i napuniti baterije za nastavak vožnje.

ČAK BAJK OKUPLJA SVA NASELJA I SVE STANOVNIKE ČAKOVEČKOG PODRUČJA

ČAK BAJK posljednjih je godina prerastao u mnogo više od rekreativne biciklijade – postao je događaj koji okuplja cijelu zajednicu, povezuje susjede i stvara posebno veselo ozračje povodom Dana Grada Čakovca. Predsjednik Mjesnog odbora Mihovljan, Ivica Novak, pozvao je građane da se uključe u biciklijadu i posjete punktove diljem gradskih naselja. „Pozivam sve ljude da dođu na biciklijadu i provedu dan u dobrom društvu. Dobre atmosfere sigurno neće nedostajati, a na našem punktu spremna su osvježenja i okrjepa za sve sudionike“, poručio je Novak. Slično poručuju i iz Savske Vesi, gdje također vlada veliko zanimanje za ovogodišnji ČAK BAJK. „Ovakve manifestacije najbolji su način da spojimo rekreaciju, druženje i zajedništvo. Veselimo se dolasku biciklista svih generacija, a mi ćemo ih dočekati uz odličnu atmosferu i finu okrjepu“, rekao je Srećko Vranović iz Mjesnog odbora Savska Ves.

NA DEVET PUNKTOVA MESO S ROŠTILJA, U SLEMENICAMA SE KUHA GRAH

Organizatori ističu kako je upravo uključenost mjesnih odbora jedan od razloga zbog kojih ČAK BAJK iz godine u godinu raste i okuplja sve više sudionika. Vesela atmosfera, osvježavajuća pića, ali i ponuda hrane mamac su za sve generacije. Svaki od mjesnih odbora/punktova priprema neku posebnost, dodatan sadržaj, a na čak njih devet bit će i meso s roštilja. Tradicionalno u Slemenicama se priprema i grah za sve koji dođu na njihov punkt. 

Sve zainteresirane čeka i dodatna okrjepa jer će partner projekta, tvrtka Perutnina Ptuj, na nekoliko punktova predstaviti svoj novi proizvod Pickies pileće hrenovke. Biciklisti tijekom dana mogu sami birati rutu i tempo vožnje te krenuti s bilo koje lokacije, a cilj manifestacije je aktivno provođenje vremena, druženje i upoznavanje čakovečkih naselja na dva kotača. Startnina iznosi 2 eura za odrasle i 1 euro za djecu, a sav prikupljeni iznos bit će doniran vrtiću s najvećim brojem sudionika za kupnju dječjih igrala. Startnine će se moći uplatiti u Čakovcu, Ivanovcu, Slemenicama i Šandorovcu. Za iznos startnine svi sudionici dobivaju poklon vrećicu i majicu pokrovitelja, flašicu vode i zdrav zalogaj – jabuku. Za lakše snalaženje osim na knjižicama za pečate s punktova, organizatori su diljem čakovečkih naselja postavili i putokaze. 


Zlatice ponosne na svog Iveka (14): ‘Takvog navijača nema svatko’

0
Ivek

Kad god igraju nogometašice ŽNK Zlatice iz Belice, na tribinama ili uz teren gotovo sigurno je i njihov najvjerniji navijač – 14-godišnji Ivan Poljanec, kojeg svi od milja zovu Ivek.

23dfa179 0e0b 4d34 981e beed0c0d4ce4

Ovaj učenik sedmog razreda ne propušta ni jedan trening ni utakmicu svojih nogometašica, a koliko voli klub pokazao je i nedavno kada je biciklom iz Belice stigao do Donjeg Vidovca samo kako bi navijao za Zlatice.

426e05e5 ba2a 4482 906f 840d0eacb5ac

Ivek nije samo navijač. Redovito dolazi na treninge, pomaže nositi vodu i lopte, a kada nedostaje igrača bez problema stane i na gol.

47ec221b 290b 45e3 931d 1a3ca741af87

Uz njega su često i članovi njegove obitelji – mlađi brat Luka, mama Bernardica i tata Marko, koji također prate utakmice kad god mogu.

C33b139a fb69 4b28 b09c 4161d1733987

Mladi Beličanec bavi se i atletikom kao član Atletskog kluba Međimurje Čakovec – podružnica Belica, no nogometašice Zlatica imaju posebno mjesto u njegovu srcu.

1000057362

Iz kluba ne skrivaju koliko im znači njegova podrška.

106b8f3d fb7c 48a4 8cce 214be7a1b39d

– Ivek je uvijek tu kad nešto treba. Volontira, pomaže i bodri nas gdje god igramo. Kao što je on ponosan na Zlatice, tako smo i mi ponosne na njega – poručile su nogometašice Zlatica.

U Belici ga svi već dobro poznaju, a među nogometašicama i navijačima odavno je postao dio ekipe.

B6795d3e 1da4 4ac9 8a4a b8511e557ba6
Eb36d538 4899 4bf5 a1ae 4075559aa732

Lucija Detić i Lovro Rusak zajedno u životu i na stazi!

0
Naslovna Lucija i Lovro

U popularnoj utrci ‘Krug po Revici’ koja se jučer, 23. svibnja održala u Orehovici među stotinjak trkača našli su se i nasmijani Lovro Rusak iz Čakovca te Lucija Detić iz Varaždina – mladi ljubavni par koji uspješno spaja sport, zajedničke treninge i ljubav prema trčanju.

Članovi su AK Varaždin, a treniraju jednom tjedno uz trenera Josipa Lackovića.

– Trčanje mi je hobi, više sam Luciji podrška – kroz smijeh kaže Lovro, koji je tijekom dodjele medalja vjerno bodrio svoju djevojku. A Lucija je ponovno pokazala odličnu formu. Na utrci na šest kilometara osvojila je treće mjesto u ženskoj konkurenciji i još jednom potvrdila kako se nalazi među vrlo dobrim trkačicama na sjeveru Hrvatske.

Image

Njihova priča počela je prije dvije godine kada su se upoznali na poslu, a zajednička ljubav prema sportu dodatno ih je povezala. Danas zajedno odlaze na utrke, treninge i sportska događanja, a upravo im je trčanje postalo jedan od omiljenih zajedničkih hobija. -Ljubav i utrke!’ – govori nam Lovro.

Trčanje ih opušta, puni energijom i donosi nova poznanstva, ali i brojne lijepe uspomene. Popularni ‘Krug po Revici’ i ove je godine okupio velik broj rekreativaca i zaljubljenika u aktivan način života, a Lovro i Lucija pokazali su kako sport može biti i lijepa ljubavna priča.

Image

Mladost, sport i ljubav uz međusobnu podršku dobitna je kombinacija koja može donijeti samo lijepe stvari. Bravo Lucija i Lovro, sretno dalje!

Dok su drugi uživali u vinu i pjesmi, one su neumorno radile

0
IMG

U obilasku međimurskih brega tijekom Dana otvorenih podruma nismo zaobišli ni one bez kojih cijela vinska priča ne bi mogla funkcionirati. Dok su brojni posjetitelji uživali u vrhunskim vinima, glazbi i druženju, pune ruke posla imale su vrijedne konobarice u poznatoj Vinariji Cmrečnjak u Svetom Urbanu.

Za posluživanje brojnih gostiju u subotu su bile zadužene nasmiješene i ljubazne Dijana Murtić, Lorena Rebernik, Nikolina Novak, Leona Vražić i Petra Mlinarić. Dijana i Petra stalne su zaposlenice vinarije, dok su ostale djevojke uskočile kao pomoć tijekom ovog užurbanog vikenda.

IMG

Atmosfera je bila odlična, terasa i podrum puni gostiju, a konobarice su gotovo bez predaha obilazile stolove i posluživale vina po kojima je međimurski kraj nadaleko poznat.

– U petak smo radile do duboko u noć, malo prespavale i opet nastavile danas – rekla nam je u prolazu Petra Mlinarić dok je žurila dalje prema gostima koji su čekali novu čašu vina.

IMG

Iz Vinarije Cmrečnjak pojasnili su kako rade od ponedjeljka do četvrtka od 7 do 16 sati, petkom od 7 do 18, subotom od 11 do 19 sati, dok su nedjeljom zatvoreni.

Uz odlična vina, dobru glazbu i predivan pogled na međimurske brege, upravo su vrijedne djevojke svojim osmijehom i trudom dodatno uljepšale atmosferu Dana otvorenih podruma.

FOTO/VIDEO Aleks i Bara nasmijali Šenkovec do suza, a Tragovi rasplesali publiku!

0
Fešta u Šenkovcu

Bogata proslava Dana Općine Šenkovec završila je u najboljem mogućem tonu – uz puno smijeha, odličnu glazbu i sjajnu atmosferu koja je do kasno u noć ispunjavala veliki šator na SRC-u Gorčica. Brojni mještani i gosti okupili su se kako bi zajedno uživali u završnici višednevnog programa koji je proteklih dana donio niz sadržaja za sve generacije.

Subotnja večer, 23. svibnja, bila je rezervirana za humor i glazbu, a publika je od samog početka pokazala kako je željna dobre zabave. Za uvod u večer pobrinuo se popularni dvojac Aleks i Bara, odnosno Aleksandar Lazić i Nataša Popović Lazić, koji su svojom predstavom „Bankrot“ nasmijali publiku do suza.

Njihovi prepoznatljivi skečevi, ispunjeni svakodnevnim životnim situacijama i duhovitim komentarima, izazivali su salve smijeha tijekom cijelog nastupa. Publika je s oduševljenjem pratila svaki njihov dijalog, a šatorom na SRC-u Gorčica neprestano su odzvanjali smijeh i pljesak. Još jednom su potvrdili zašto su među omiljenim domaćim zabavljačima koji redovito pune dvorane i osvajaju publiku diljem Hrvatske.

Nakon odličnog stand-up dijela, atmosfera se dodatno zagrijala uz nastup popularne grupe Tragovi. Njihovi poznati hitovi rasplesali su posjetitelje svih generacija, a dobra energija nastavila se do kasnih večernjih sati. Mnogi su zapjevali u glas, dok je plesni ritam dodatno podigao ionako veselo raspoloženje među okupljenima.

FOTO/VIDEO Povijest je ispisana: ŽNK Zlatice prve prvakinje Međimurske lige za žene!

0
GLAVNA

Subota, 26. svibnja 2026. godine ostat će zapamćena kao zlatna godina u povijesti Belice. Naime, na stadionu BSK-a Belica u Belici održano je posljednje kolo Međimurske lige za žene, a Ženski nogometni klub Zlatice iz Belice prvakinje su lige!

Nakon današnjih odigranih utakmica, poredak je sljedeći: 1. ŽNK Zlatice iz Belice, 2. ŽNK Lavice iz Celina, 3. ŽNK Hajduk iz Štrukovca, 4. ŽNK Donje Međimurje, 5. ŽNK Žibekice iz Savske Vesi, 6. ŽNK Pušćine i 7. ŽNK Žugice iz Štefanca.

ŽNK Zlatice Belica prvakinje lige (48)
ŽNK Zlatice iz Belice prvakinje su prve Međimurske lige za žene

Prvakinje, Zlatice, osvojile su medalje i pehar, a sve su ekipe dobile i paket s osam nogometnih lopti. Nagrade su im uručili predsjednik Međimurskog nogometnog saveza Kristijan Antolović i načelnik Općine Belica Petar Janušić, čestitavši svim ekipama.

– Hvala što ste došle, organizirale se i upotpunile sportski život Međimurja, bilo vas je jako lijepo gledati, čestitke svima i ugodna zabava! – poručio je načelnik Janušić. Čelni čovjek međimurskog nogometa Kristijan Antolović istaknuo je kako je MNS prvi put pokrenuo ovu ligu u ovom izdanju, bilo je dosta sumnja, no ženski nogomet je procvao te je uspješno završena prva sezona ženske Međimurske lige.

ŽNK Zlatice Belica prvakinje lige (19)
ŽNK Lavice iz Celine osvojile su drugo mjesto

Najviše su slavile naravno domaćice susreta i prvakinje, Zlatice, uz koje su bili i njihov njihovi prijatelji i članovi obitelji, muževi i djeca, svi obučeni u „Zlatice“ majice, slaveći ovu povijesnu pobjedu u sjajnoj navijačkoj atmosferi. Cijela ekipa Zlatica dala je u ovoj utakmici sve od sebe, a najviše je golova, osvojivši titulu naj strijelca lige, zabila Lucija Vizinger.

No, Zlatice su više od samog kluba i sporta.

Mi smo odlična ekipa, ali i jedna velika obitelj. Jedna drugoj pomažemo i jedna smo uz drugu i u dobru i u zlu, potpora na terenu i izvan njega. Sve ih volim, napravile su povijesni uspjeh, hvala mojim curama! – poručila je kapetanica ŽNK-a Zlatice Sandra Tratnjak.

ŽNK Zlatice Belica prvakinje lige (60)
Golmanica na porodiljnom Sanja Mesarić, naj strijelkinja lige Lucija Vizinger i kapetanica Zlatica Sandra Tratnjak

– Hvala i našem treneru Siniši Baksa što nas trpi i dok imamo PMS, Općini Belica i načelniku Petru Janušiću koji su nam uvijek potpora  i pomoć u realizaciji svih naših želja, hvala i svim sponzorima, kao i svim našim boljim polovicama koji rade sve naš klub, obiteljima i prijateljima, bez kojih ovo ne bismo mogle. Puno hvala i našem vjernom navijaču Ivanu Poljancu! – dodala je kapetanica Sandra.

Na kraju, kao što Zlatice ističu, ova se ekipa na terenu bori za pobjedu, a izvan terena za bolji svijet. Sav prihod od donacija za ulaznice i donacijskih kutija su, u suradnji s volonterkom Martinom Strahijom kroz projekt “Vero’s Home”, uložile za pomoć u opremanju doma i pomoć siročadi u Tanzaniji.  Djeci koja nemaju ni svoj krevet ni svoju dekicu, a sada ih imaju zahvaljujući Martini i Zlaticama zlatnog srca. Bravo!

ŽNK Zlatice Belica prvakinje lige (17)

Nakon utakmice za sve nogometašice pripremljena je zabava uz finu večeru, a članice obitelji igračica i navijačice pekle su i prefine languše.

Čestitke svim nogometašicama, a Zlaticama čestitke i na dobrotvornoj akciji kojom su pokazale veliko srce! Bravo za sve!